Platnost dálničních známek 2011 končí na konci ledna

Platnost dálničních známek 2011 končí na konci ledna

Rok 2012 se pozvolna začíná dotýkat i motoristů. Pokud využíváte roční dálniční známku, tak je nejvyšší čas ji vyměnit za novou! Poslední lednový den je totiž také posledním dnem platnosti známky na rok 2011.

Pokud tedy ještě na vašem vozidle dálniční známka pro rok 2012 neúřaduje, můžete ji zakoupit na každé pobočce České pošty, na benzínových stanicích i na hraničních "přechodech". Ceny dálničních známek jsou pro motoristy spíše zklamáním, protože se výrazně zvedly (u roční známky se zvedla cena o celých 25 %!):

Nemusíme asi připomínat, že dálniční známky se v ČR využívají pouze pro vozidla do 3,5 tuny a všechna ostatní musejí mít nainstalovaný systém pro placení mýtného.

Odlepení stávající dálniční známky pravděpodobně nebude problém, pokud by to přeci jen šlo složitěji a hrozilo by riziko poškrábání čelního skla, můžete vyzkoušet zahřátí známky, například fénem, po kterém jde známka ze skla odlepit velmi snadno.

Pro řidiče, kteří dosud s dálničními známkami nemají tolik zkušeností, připomínáme, že dálniční známka se lepí do pravého spodního roku čelního skla, z pohledu řidiče sedícího uvnitř vozidla.

Dálniční známka 2012
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 14
Sdílet na Facebooku

Archiv