Pozor na chybné nastavení pojištění majetku

Pozor na chybné nastavení pojištění majetku

Pozor na chybné nastavení pojištění majetku

Dobrou zprávou je, že stále více Čechů nezapomíná na pojištění svého majetku. Bohužel se při nastavení pojištění majetku dopouští řady chyb, které mohou být příčinou krácení pojistného plnění. V horším případě na pojistné plnění nemají nakonec vůbec nárok.

Výsledky posledního průzkumu, které provádí Česká asociace pojišťoven, jednoznačně ukazují, že pojišťovny nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Češi se však nejvíce pojišťují proti riziku požáru a blesku, které však pojišťovny řeší paradoxně nejméně. V čem je problém?

Lidé si neumí správně nastavit pojistnou ochranu

Největším problémem jsou špatně odhadnutá rizika. Některé se přeceňují a některé naopak podceňují. Dalším zásadním problémem jsou nedostatečně vysoké pojistné částky. Odborníci doporučují, aby lidé své smlouvy včetně pojistných částek aktualizovali nejméně každé tři roky a při každé větší změně v domácnosti (např. nákup nového vybavení či rekonstrukce nemovitosti).

„Na jedné straně je dobré, že si většina lidí zvykla pojišťovat majetek proti řádění živlů. Může to být i tím, že více jak tři čtvrtiny lidí znají někoho, kdo již v této souvislosti řešil nějakou pojistnou událost. Na straně druhé si ale mnoho lidí nedokáže správně nastavit pojistnou ochranu,“ říká Lucie Ponertová, produktová ředitelka Slavia pojišťovny.

Při sjednávání pojištění vám poradíme

Se správným nastavením pojištění majetku Vám rádi poradí naši odborníci, kteří se touto problematikou zabývají každý den. Pomohou Vám s výběrem odpovídajících rizik i nastavením pojistných částek. Více o pojištění majetku najdete ZDE.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10
Sdílet na Facebooku

Archiv