Pojistěte se u voleb proti prázdným slibům!

Pojistěte se u voleb proti prázdným slibům!

Pojistěte se u voleb proti prázdným slibům!

Pojištění za nedodržené volební sliby zatím žádná pojišťovna nenabízí, ale líbí se nám aktivita Rekonstrukce státu, která vám nějakou tu záruku poskytnout může. Jmenuje se www.blablanevolim.cz a její princip je následující:

Kandidáti do sněmovny byli osloveni, aby se každý jednotlivě podpisem zavázali, že prosadí 9 konkrétních protikorupčních zákonů. Ty teď můžeme všichni kroužkovat na volebních lístcích, aby přeskočili takzvané BLABLA kandidáty, a vytvořili ve sněmovně většinu potřebnou k prosazení zákonů. Experti z protikorupčních organizací je pak budou sledovat a informovat (zejména před příštími volbami) o tom, kdo slib dodržel a kdo ne.

Tím se sníží riziko, že politici budou hlasovat jinak, než slíbili. A ty, kteří slib přesto poruší, budeme moci v příštích volbách vykroužkovat ven, takže v dlouhodobém horizontu se prázdným slibům v politice přestane dařit. A jako bonus se podaří prosadit chytré protikorupční zákony a ušetřit miliardy. Takže se podívejte na www.blablanevolim.cz, najděte si stranu, kterou chcete volit, a podívejte se, koho zakroužkovat.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 20
Sdílet na Facebooku

Archiv