Pojištění auta

  • Online srovnání pojišťoven
  • Jednoduše a rychle do 2 minut
  • Zelená karta ihned na váš e-mail
Výsledek
do 2 minut
Úspora
až 50 %
68 Zákazníků zde nyní srovnává

Pojištění vozidla

Každý řidič auta nebo motocyklu musí mít ze zákona sjednané pojištění vozidla, známé též jako povinné ručení. S tímto pojištěním budete mít jistotu, že v případě způsobení nehody vaší vinou, poškozená strana bude vyplacena právě vaším povinným ručením. A to ať už v případě škody na zdraví či majetku. Pokud chcete pokrýt případné škody i na vašem vozidle, budete potřebovat havarijní pojištění.

Cena pojištění vozu

Při sjednání povinného ručení vaši výslednou cenu ovlivňuje hned několik faktorů. Mezi ně patří například váš věk, bydliště, míra nehodovosti a s ní spojené bonusy či malusy. Dále bude pojišťovnu zajímat i značka vašeho vozidla, jeho technické parametry, pohon a další.

Zatímco v roce 2019 činila cena průměrné pojistky 2 969 Kč, nyní se cena pojistky na auto pohybuje mezi 5 900 Kč až 7 500 Kč. Ceny povinného ručení meziročně stoupají okolo 10 %, a to hlavně z důvodu zdražování energií, materiálů, lidské práce a současné situace ve světě (pandemie Covid-19 a válka na Ukrajině). Problémem je i nedostatek náhradních dílů a dlouhé čekací lhůty, které mohou být v současné době klidně i dvojnásobné.

Věděli jste, že...

Levnější pojištění získáte u vozidla provozovaného pro osobní účely, naopak povinné ručení pro služební auto bývá obvykle dražší?

Chci výhodnější povinné ručení

Jak snížit cenu povinného ručení

Nejlevnější povinné ručení se automaticky nerovná nejlepší povinné ručení. Při jeho výběru proto sledujte nejen cenu, ale zejména rozsah pojistné ochrany a limity. Pozornost věnujte i pojistným podmínkám a výlukám jednotlivých pojišťoven, na základě kterých mohou pojišťovny pojistné plnění krátit, nebo ho dokonce úplně odmítnout.

Pokud chcete na povinném ručení ušetřit, vzájemně mezi sebou jednotlivé nabídky porovnejte. K tomu vám poslouží naše kalkulačka, prostřednictvím které můžete vybraný produkt také sjednat. Každý den pro vás navíc máme akční slevy i speciální nabídky, které vám mohou výslednou cenu povinného ručení snížit.

Pojištění auta online

Pokud vám aktuální cena povinného ručení či jeho zdražení nevyhovuje, rádi vám pomůžeme najít lepší nabídku. Stačí využít naši online kalkulačku, do které zadáte SPZ vašeho vozidla a základní údaje o vás. U jednotlivých nabídek uvidíte nejen odhadovanou cenu pojistky, která bude upřesněna po zadání dalších dodatečných údajů, ale i informace o tom, co konkrétní pojistka obsahuje a jaké další služby si můžete u vybrané pojišťovny sjednat v rámci připojištění. Pokud budete potřebovat více informací, stačí rozkliknout záložku „Detaily".

Pojistku můžete následně sjednat v dalších krocích online, nebo nám na sebe zanechat kontakt, na základě kterého se vám zpětně ozve jeden z našich specialistů, který vám pomůže vybranou nabídku i sjednat. Termín a čas hovoru si můžete navíc dopředu naplánovat.

Další tipy jak ušetřit na pojistce na auto

  • Ušetřit na povinném ručení můžete i díky bonusům, které jsou mezi pojišťovnami převoditelné. Bonusy vám mohou snížit cenu povinného ručení až o desítky procent. Naopak v případě častých dopravních nehod budete mít pojistku na auto dražší kvůli tzv. malusům.
  • Spousta pojišťoven nabízí cenové zvýhodnění u ročních splátek povinného ručení.
  • Pokud spadáte mezi rizikové řidiče (do 30 nebo nad 60 let), sjednejte si pojištění třeba na své rodiče.
  • Získat slevu můžete i za sjednání havarijního a povinného ručení v balíčku u jedné pojišťovny.
  • Výslednou cenu můžete snížit i zvýšením spoluúčasti nebo pojištěním vícero vozů v domácnosti, či firmě (tzv. flotilové pojištění).
Sjednat povinné ručení

Mluví se o nás

Reference našich zákazníků

Běla S. hodnotí:
90%

Je fajn že existuje srovnavač, jako je ten váš. Dříve zjišťování výhodnosti například pojistek trvalo velice dlouhou dobu a stálo mne to dost času. Teď mám vše potřebné na pár kliknutí. Děkuji

Dana K. hodnotí:
100%

Přehledné srovnání pojištění, také doporučení konkrétního druhu pojištění přijde vhod.


Srovnávejte nabídky více jak 40 našich partnerů