epojisteni logo

Pojištění auta

 • Online srovnání pojišťoven

 • Jednoduše a rychle do 2 minut

 • Zelená karta ihned na váš e-mail

epojištěni auto

Pojištění vozidla

Každý řidič auta nebo motocyklu musí mít ze zákona sjednané pojištění vozidla, známé též jako povinné ručení. S tímto pojištěním budete mít jistotu, že v případě způsobení nehody vaší vinou, poškozená strana bude vyplacena právě vaším povinným ručením. A to ať už v případě škody na zdraví či majetku. Pokud chcete pokrýt případné škody i na vašem vozidle, budete potřebovat havarijní pojištění.

Cena pojištění vozu

Při sjednání povinného ručení vaši výslednou cenu ovlivňuje hned několik faktorů. Mezi ně patří například váš věk, bydliště, míra nehodovosti a s ní spojené bonusy či malusy. Dále bude pojišťovnu zajímat i značka vašeho vozidla, jeho technické parametry, pohon a další.

Zatímco v roce 2019 činila cena průměrné pojistky 2 969 Kč, nyní se cena pojistky na auto pohybuje mezi 5 900 Kč až 7 500 Kč. Ceny povinného ručení meziročně stoupají okolo 10 %, a to hlavně z důvodu zdražování energií, materiálů, lidské práce a současné situace ve světě (pandemie Covid-19 a válka na Ukrajině). Problémem je i nedostatek náhradních dílů a dlouhé čekací lhůty, které mohou být v současné době klidně i dvojnásobné.

Věděli jste, že

Levnější pojištění získáte u vozidla provozovaného pro osobní účely, naopak povinné ručení pro služební auto bývá obvykle dražší?

Jak snížit cenu povinného ručení

Nejlevnější povinné ručení se automaticky nerovná nejlepší povinné ručení. Při jeho výběru proto sledujte nejen cenu, ale zejména rozsah pojistné ochrany a limity. Pozornost věnujte i pojistným podmínkám a výlukám jednotlivých pojišťoven, na základě kterých mohou pojišťovny pojistné plnění krátit, nebo ho dokonce úplně odmítnout.

Pokud chcete na povinném ručení ušetřit, vzájemně mezi sebou jednotlivé nabídky porovnejte. K tomu vám poslouží naše kalkulačka, prostřednictvím které můžete vybraný produkt také sjednat. Každý den pro vás navíc máme akční slevy i speciální nabídky, které vám mohou výslednou cenu povinného ručení snížit.

Pojištění auta online

Pokud vám aktuální cena povinného ručení či jeho zdražení nevyhovuje, rádi vám pomůžeme najít lepší nabídku. Stačí využít naši online kalkulačku, do které zadáte SPZ vašeho vozidla a základní údaje o vás. U jednotlivých nabídek uvidíte nejen odhadovanou cenu pojistky, která bude upřesněna po zadání dalších dodatečných údajů, ale i informace o tom, co konkrétní pojistka obsahuje a jaké další služby si můžete u vybrané pojišťovny sjednat v rámci připojištění. Pokud budete potřebovat více informací, stačí rozkliknout záložku „Detaily".

Pojistku můžete následně sjednat v dalších krocích online, nebo nám na sebe zanechat kontakt, na základě kterého se vám zpětně ozve jeden z našich specialistů, který vám pomůže vybranou nabídku i sjednat. Termín a čas hovoru si můžete navíc dopředu naplánovat.

Další tipy jak ušetřit na pojistce na auto

 • Ušetřit na povinném ručení můžete i díky bonusům, které jsou mezi pojišťovnami převoditelné. Bonusy vám mohou snížit cenu povinného ručení až o desítky procent. Naopak v případě častých dopravních nehod budete mít pojistku na auto dražší kvůli tzv. malusům.

 • Spousta pojišťoven nabízí cenové zvýhodnění u ročních splátek povinného ručení.

 • Pokud spadáte mezi rizikové řidiče (do 30 nebo nad 60 let), sjednejte si pojištění třeba na své rodiče.

 • Získat slevu můžete i za sjednání havarijního a povinného ručení v balíčku u jedné pojišťovny.

 • Výslednou cenu můžete snížit i zvýšením spoluúčasti nebo pojištěním vícero vozů v domácnosti, či firmě (tzv. flotilové pojištění).


Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo

Čtěte náš blog a zjistěte víc

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • Žena stojí před prosklenou stěnou domu
  20. dubna 2023|Richard Zona
  Pojištění chaty: Proč byste si měli pojistit i hezký výhled?

  Navrhli jste si chatu tak, aby uvnitř bylo co nejvíce světla? Velká okna či prosklené dveře jsou moderní a kromě dostatku světla vám poskytnou i krásný výhled do okolí. Jenže s množstvím skleněných ploch se zvyšuje také riziko jejich rozbití. Je proto důležité tomu přizpůsobit pojištění chaty.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?