epojisteni logo

Pojištění auta

 • Online srovnání pojišťoven

 • Jednoduše a rychle do 2 minut

 • Zelená karta ihned na váš e-mail

epojištěni auto

Pojištění vozidla

Každý řidič auta nebo motocyklu musí mít ze zákona sjednané pojištění vozidla, známé též jako povinné ručení. S tímto pojištěním budete mít jistotu, že v případě způsobení nehody vaší vinou, poškozená strana bude vyplacena právě vaším povinným ručením. A to ať už v případě škody na zdraví či majetku. Pokud chcete pokrýt případné škody i na vašem vozidle, budete potřebovat havarijní pojištění.

Cena pojištění vozu

Při sjednání povinného ručení vaši výslednou cenu ovlivňuje hned několik faktorů. Mezi ně patří například váš věk, bydliště, míra nehodovosti a s ní spojené bonusy či malusy. Dále bude pojišťovnu zajímat i značka vašeho vozidla, jeho technické parametry, pohon a další.

Zatímco v roce 2019 činila cena průměrné pojistky 2 969 Kč, nyní se cena pojistky na auto pohybuje mezi 5 900 Kč až 7 500 Kč. Ceny povinného ručení meziročně stoupají okolo 10 %, a to hlavně z důvodu zdražování energií, materiálů, lidské práce a současné situace ve světě (pandemie Covid-19 a válka na Ukrajině). Problémem je i nedostatek náhradních dílů a dlouhé čekací lhůty, které mohou být v současné době klidně i dvojnásobné.

Věděli jste, že

Levnější pojištění získáte u vozidla provozovaného pro osobní účely, naopak povinné ručení pro služební auto bývá obvykle dražší?

Jak snížit cenu povinného ručení

Nejlevnější povinné ručení se automaticky nerovná nejlepší povinné ručení. Při jeho výběru proto sledujte nejen cenu, ale zejména rozsah pojistné ochrany a limity. Pozornost věnujte i pojistným podmínkám a výlukám jednotlivých pojišťoven, na základě kterých mohou pojišťovny pojistné plnění krátit, nebo ho dokonce úplně odmítnout.

Pokud chcete na povinném ručení ušetřit, vzájemně mezi sebou jednotlivé nabídky porovnejte. K tomu vám poslouží naše kalkulačka, prostřednictvím které můžete vybraný produkt také sjednat. Každý den pro vás navíc máme akční slevy i speciální nabídky, které vám mohou výslednou cenu povinného ručení snížit.

Pojištění auta online

Pokud vám aktuální cena povinného ručení či jeho zdražení nevyhovuje, rádi vám pomůžeme najít lepší nabídku. Stačí využít naši online kalkulačku, do které zadáte SPZ vašeho vozidla a základní údaje o vás. U jednotlivých nabídek uvidíte nejen odhadovanou cenu pojistky, která bude upřesněna po zadání dalších dodatečných údajů, ale i informace o tom, co konkrétní pojistka obsahuje a jaké další služby si můžete u vybrané pojišťovny sjednat v rámci připojištění. Pokud budete potřebovat více informací, stačí rozkliknout záložku „Detaily".

Pojistku můžete následně sjednat v dalších krocích online, nebo nám na sebe zanechat kontakt, na základě kterého se vám zpětně ozve jeden z našich specialistů, který vám pomůže vybranou nabídku i sjednat. Termín a čas hovoru si můžete navíc dopředu naplánovat.

Další tipy jak ušetřit na pojistce na auto

 • Ušetřit na povinném ručení můžete i díky bonusům, které jsou mezi pojišťovnami převoditelné. Bonusy vám mohou snížit cenu povinného ručení až o desítky procent. Naopak v případě častých dopravních nehod budete mít pojistku na auto dražší kvůli tzv. malusům.

 • Spousta pojišťoven nabízí cenové zvýhodnění u ročních splátek povinného ručení.

 • Pokud spadáte mezi rizikové řidiče (do 30 nebo nad 60 let), sjednejte si pojištění třeba na své rodiče.

 • Získat slevu můžete i za sjednání havarijního a povinného ručení v balíčku u jedné pojišťovny.

 • Výslednou cenu můžete snížit i zvýšením spoluúčasti nebo pojištěním vícero vozů v domácnosti, či firmě (tzv. flotilové pojištění).


Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo

Čtěte náš blog a zjistěte víc

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

  Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.

 • praskle-celni-sklo
  Zdražení cen povinného ručení pokračuje. Můžou za něj dražší díly i energie

  Na řidiče se řítí další zdražování. Podle prognóz analytiků i zástupců pojišťoven ho pocítí mnohem důrazněji než v předchozích měsících. Důvodem je nejen rostoucí cena práce a materiálu v servisech, ale také vyšší škoda v případě nehody, která se musí zákonitě promítnout do cen povinného i havarijního pojištění.

 • dalnice-aktualita
  15. srpna 2022|Marek Drahorád
  Cena dálničních známek u nás a v cizině

  Většina evropských zemí má stejně jako Česko zpoplatněno užívání dálnic a dalších vybraných úseků. Některé země využívají systém dálničních známek, jiné vybírají dálniční poplatky (mýto) při každém průjezdu. Existuje ale také několik zemí, které dálnice vůbec nezpoplatňují.

 • 11. července 2022|ePojisteni
  BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

  Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

 • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
  15. června 2022|Marek Drahorád
  Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

  Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.

 • autobazar
  18. února 2022|Marek Drahorád
  Na co nezapomenout, když si koupíte ojeté auto

  Koupě ojetého vozidla přináší řadu výhod, z nichž nejdůležitější je finanční úspora. I za rok starý vůz totiž zaplatíte výrazně nižší částku než za nové vozidlo. Při koupi ojetého vozidla je důležitý zejména pečlivý výběr nejlépe za dohledu odborníka, díky kterému se vyvarujete koupi ojetého vozidla se spoustu úmyslně skrytých vad. Pokud už jste si v bazaru ojetý vůz vyhlédli, máme pro vás pár užitečných tipů.