epojisteni logo
zena-na-plazi

Podzimní dovolená. Nejoblíbenější místa za dobrou cenu

31. 8. 2021
|
Délka čtení: 8 min.

Neměli jste možnost užít si oddych v létě? Vydejte se na podzimní dovolenou. Vyhnete se tak nejen nesnesitelně vysokým teplotám, davům turistů, ale především méně zatížíte rodinný rozpočet. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší tipy.

Egypt 

Jasná volba pro milovníky relaxace i aktivní dovolené. Egypt  nabízí potápění, přírodu, památky a mnoho krásných zážitků. 

Pokud jste příznivcem historie, nenechte si ujít pyramidy, Karnak (největší chrámový komplex v Egyptě) či Luxor, který je na seznamu kulturního dědictví UNESCO

Nejen děti potěší vodní radovánky, delfinárium v Makadi Bay nebo Shaab Sataya (Útes delfínů), kde budete pozorovat volně žijící mořské želvy a delfíny, se kterými je možné si zaplavat. Z Hurghady se dopravíte lodí na ostrov Giftun, přezdívaný egyptský Karibik. Ostrov je rájem pro potápěče i milovníky podmořského života. Mezi přírodní krásy se řadí i Sinaj (hora s biblickou symbolikou) nebo Sahara, kam se dostanete terénním vozidlem nebo na čtyřkolkách. Nudit se rozhodně nebudete. 

 • Let do Egypta trvá bez mezipřistání v průměru 4,5 hodiny. 

 • V říjnu se teploty drží kolem 30 °C a moře má přibližně 25 °C. 

 • Říjnovou týdenní dovolenou s all inclusive zakoupíte za ceny od 11000 Kč v rámci last minute. 

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Spojené arabské emiráty 

Arabské emiráty nabízejí celoroční slunečné počasí s minimem srážek a jako bonus několik světových rekordů, které byly zapsány do Guinessovy knihy rekordů. Mezi největší nej patří nejvyšší budova světa, největší nákupní centrum, nejvýše položený nekonečný bazén, nejvyšší hotel, nejvyšší kolotoč, nejdelší městský lanový skluz, největší zastřešená sjezdovka, největší krytý zábavní park či nejnovější nejhlubší bazén na světě.

Spojené arabské emiráty vás nadchnou  čistými plážemi a luxusními zážitky, které okouzlí návštěvníky všech věkových kategorií. 

 • Do exotiky se přímým letem dopravíte za přibližně 6 hodin letu. 

 • V říjnu očekávejte teploty vzduchu okolo 28 °C, teplota vody dosahuje v průměru 26 °C. 

 • Týdenní dovolenou se snídaní v říjnu pořídíte za ceny od 12 000 Kč v rámci last minute. 

hotel Burj Al Arab

Kypr 

Slunný Kypr vás zaujme pohostinností a výbornou místní kuchyní. Čeká vás tu ale i široká nabídka různých aktivit. Málokdy se zde setkáte s deštěm, můžete tak užívat nerušeně nádherné pláže s kvalitním zázemím. 

Ostrov, rozdělený na řeckou a tureckou část, nabízí také nespočet přírodních krás a starověkých památek, které se nejvíce vyskytují v jihozápadním Pafosu.  

Dominantu ostrova tvoří hora Olymp s výškou téměř 2000 metrů vpohoří Troodos, které je místem tajemných klášterů, lidové kultury a tradic. 

Na jihu Kypru si nenechte ujít Camel park. Zde se svezete na velbloudech, uvidíte lamy, želvy, pštrosy a různé zástupce ptačí říše. Areál disponuje bazénem, zrcadlovým bludištěm, malým vláčkem a dalším vybavením. 

 • Na Kypr trvá přímý let v průměru 3 hodiny. 

 • Teploty se v září pohybují okolo 26 °C, moře má průměrně 25 °C. 

 • Týdenní dovolenou v září pořídíte za ceny od 11 000 Kč v rámci last minute. 

památky ve městě Famagusta na Kypru

Tunisko 

Vypravte se do země mešit, krásných pláží, datlí, jasmínu a koření. 

Exotické  Tunisko  vybízí k návštěvám historických památek. Navštívit můžete největší koloseum v Africe (římský amfiteátr v El Jem), mešitu v Kairouanu patřící k největším na světě nebo město El Haouaria se sokolnickou tradicí a antickými jeskyněmi. 

U největšího solného jezera Chott el Jerid najdete datlové háje. Místní datle patří k nejlepším v celé zemi. 

Pomyslnou branou Sahary je Douz, oáza s datlovými háji, kde je možné pronajmout si velbloudy. Konají se zde festivaly, kde probíhají dražby bílých velbloudů, velbloudí závody a jiné tradice. 

V Tunisku si užijete i řadu sportovních aktivit, turistické komplexy nabízí perfektní vybavení i služby, aquaparky a jinou zábavu. 

 • Cesta letadlem trvá zhruba 3 hodiny. 

 • Teploty se v září pohybují okolo 31 °C, moře má průměrně 28 °C. 

 • Týdenní dovolenou v září s all inclusive pořídíte za ceny od 10 000 Kč v rámci last minute.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 11. července 2024|Jana Březinová
  10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

  Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

 • 10. července 2024|ePojisteni
  Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

  Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

 • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
  08. července 2024|ePojisteni
  Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

  Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

 • 07. července 2024|ePojisteni
  Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

  Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

 • na-letisti-s-kufrem
  06. července 2024|ePojisteni
  Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

  Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

 • Výlet na motorce
  05. července 2024|ePojisteni
  Dovolená na motorce a cestovní pojištění

  Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

 • 03. července 2024|Petr Pohůdka
  Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

  Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

 • sbalene-kufry-zadny-odjezd
  01. července 2024|ePojisteni
  Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

  Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?

 • afrika-ockovani
  28. června 2024|Jana Březinová
  Očkování na dovolenou: Proti jakým nemocem se chránit v zahraničí?

  Očkování před cestou do zahraničí je nezbytné pro prevenci vážných a smrtelných nemocí. Vakcinaci byste si měli zajistit hlavně před dovolenou v exotických a rozvojových zemích. Jaké očkování vám nesmí chybět?

 • 25. června 2024|Jana Březinová
  Dovolená se psem

  Dovolenou se psem si užijete vy i váš mazlíček, pokud se na ni dobře připravíte. Poradíme vám, jaké dokumenty a očkování váš pes potřebuje, jak ho bezpečně přepravovat i co mu na dovolenou sbalit.