epojisteni logo
zena-na-plazi

Podzimní dovolená. Nejoblíbenější místa za dobrou cenu

31. 8. 2021
|
Délka čtení: 8 min.

Neměli jste možnost užít si oddych v létě? Vydejte se na podzimní dovolenou. Vyhnete se tak nejen nesnesitelně vysokým teplotám, davům turistů, ale především méně zatížíte rodinný rozpočet. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší tipy.

Egypt 

Jasná volba pro milovníky relaxace i aktivní dovolené. Egypt  nabízí potápění, přírodu, památky a mnoho krásných zážitků. 

Pokud jste příznivcem historie, nenechte si ujít pyramidy, Karnak (největší chrámový komplex v Egyptě) či Luxor, který je na seznamu kulturního dědictví UNESCO

Nejen děti potěší vodní radovánky, delfinárium v Makadi Bay nebo Shaab Sataya (Útes delfínů), kde budete pozorovat volně žijící mořské želvy a delfíny, se kterými je možné si zaplavat. Z Hurghady se dopravíte lodí na ostrov Giftun, přezdívaný egyptský Karibik. Ostrov je rájem pro potápěče i milovníky podmořského života. Mezi přírodní krásy se řadí i Sinaj (hora s biblickou symbolikou) nebo Sahara, kam se dostanete terénním vozidlem nebo na čtyřkolkách. Nudit se rozhodně nebudete. 

 • Let do Egypta trvá bez mezipřistání v průměru 4,5 hodiny. 

 • V říjnu se teploty drží kolem 30 °C a moře má přibližně 25 °C. 

 • Říjnovou týdenní dovolenou s all inclusive zakoupíte za ceny od 11000 Kč v rámci last minute. 

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Spojené arabské emiráty 

Arabské emiráty nabízejí celoroční slunečné počasí s minimem srážek a jako bonus několik světových rekordů, které byly zapsány do Guinessovy knihy rekordů. Mezi největší nej patří nejvyšší budova světa, největší nákupní centrum, nejvýše položený nekonečný bazén, nejvyšší hotel, nejvyšší kolotoč, nejdelší městský lanový skluz, největší zastřešená sjezdovka, největší krytý zábavní park či nejnovější nejhlubší bazén na světě.

Spojené arabské emiráty vás nadchnou  čistými plážemi a luxusními zážitky, které okouzlí návštěvníky všech věkových kategorií. 

 • Do exotiky se přímým letem dopravíte za přibližně 6 hodin letu. 

 • V říjnu očekávejte teploty vzduchu okolo 28 °C, teplota vody dosahuje v průměru 26 °C. 

 • Týdenní dovolenou se snídaní v říjnu pořídíte za ceny od 12 000 Kč v rámci last minute. 

hotel Burj Al Arab

Kypr 

Slunný Kypr vás zaujme pohostinností a výbornou místní kuchyní. Čeká vás tu ale i široká nabídka různých aktivit. Málokdy se zde setkáte s deštěm, můžete tak užívat nerušeně nádherné pláže s kvalitním zázemím. 

Ostrov, rozdělený na řeckou a tureckou část, nabízí také nespočet přírodních krás a starověkých památek, které se nejvíce vyskytují v jihozápadním Pafosu.  

Dominantu ostrova tvoří hora Olymp s výškou téměř 2000 metrů vpohoří Troodos, které je místem tajemných klášterů, lidové kultury a tradic. 

Na jihu Kypru si nenechte ujít Camel park. Zde se svezete na velbloudech, uvidíte lamy, želvy, pštrosy a různé zástupce ptačí říše. Areál disponuje bazénem, zrcadlovým bludištěm, malým vláčkem a dalším vybavením. 

 • Na Kypr trvá přímý let v průměru 3 hodiny. 

 • Teploty se v září pohybují okolo 26 °C, moře má průměrně 25 °C. 

 • Týdenní dovolenou v září pořídíte za ceny od 11 000 Kč v rámci last minute. 

památky ve městě Famagusta na Kypru

Tunisko 

Vypravte se do země mešit, krásných pláží, datlí, jasmínu a koření. 

Exotické  Tunisko  vybízí k návštěvám historických památek. Navštívit můžete největší koloseum v Africe (římský amfiteátr v El Jem), mešitu v Kairouanu patřící k největším na světě nebo město El Haouaria se sokolnickou tradicí a antickými jeskyněmi. 

U největšího solného jezera Chott el Jerid najdete datlové háje. Místní datle patří k nejlepším v celé zemi. 

Pomyslnou branou Sahary je Douz, oáza s datlovými háji, kde je možné pronajmout si velbloudy. Konají se zde festivaly, kde probíhají dražby bílých velbloudů, velbloudí závody a jiné tradice. 

V Tunisku si užijete i řadu sportovních aktivit, turistické komplexy nabízí perfektní vybavení i služby, aquaparky a jinou zábavu. 

 • Cesta letadlem trvá zhruba 3 hodiny. 

 • Teploty se v září pohybují okolo 31 °C, moře má průměrně 28 °C. 

 • Týdenní dovolenou v září s all inclusive pořídíte za ceny od 10 000 Kč v rámci last minute.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.