epojisteni logo

Cestovní pojištění do Tunisu

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Tunisko se nachází v severní Africe pouhých 150 km od Evropy, s níž je oddělené Středozemním mořem, které tvoří jeho hranice na severovýchodě a severu. Na západě sousedí s Alžírskem a na jihovýchodě s Libyí. Ačkoliv se jedná o africkou zemi, je výrazně ovlivněna evropskou kulturou. Díky tomu se jedná o relativně otevřenou zemi.

Důležité informace před cestou

Čeští turisté, kteří cestují na vlastní pěst, musí mít kromě platného cestovní pasu tak vízum. Naopak cestující přes cestovní kanceláře si vystačí pouze s cestovním pasem. Zbytek za ně vyřídí kancelář. Očkování není povinné žádné, pouze je doporučeno nechat se očkovat proti tetanu, břišnímu tyfu a žloutence typu A a B.

Přírodní krásy a zajímavosti

Tunisko je země s nádhernou a rozmanitou přírodou. Najdete zde horské masívy, úrodné údolí řek, poušť, solná jezera i dlouhé pláže, na kterých se nachází oblíbená letní letoviska. V Tunisku si tak můžete užít pravou exotickou dovolenou, aniž byste museli dlouhé hodiny trávit v letadle. Kromě písčitých pláži zde najdete také atraktivní a moderní města s nabídkou bohatého společenského života.


K atraktivním místům v Tunisku patří zejména hlavní město Tunis, která je považováno za nejvíce liberální město islámského světa. Spatřit zde můžete historické centrum Medinu, národní muzeum Bardo, mešitu, místní tržiště i moderní výškové budovy. Největším turistickým centrem je Djerba, která je proslulá slunečným počasím po celý rok.


V Tuniskou se nachází také poutní místo Kairoun, který patří k nejvýznamnějším islámským poutním místům. Historické známé jsou zbytky kdysi slavného Kartága, ze kterého se dodnes zachovaly Antoniovy lázně, divadlo, římské vily a chrám Sv. Cypriána. Z přírodních krás bych neměli zapomenout zmínit největší poušť Saharu a národní park Boukornine, které jsou nazývány jako “zelené plíce Tunisu”.

O cestovním pojištění do Tunisu

Dovolenou v Tunisku si určitě chcete patřičně užít. A právě proto si nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Cestovní pojištění není drahou záležitostí a pár dní Vás vyjde doslova na pár korun. Přitom Vám ale na Vaší dovolené poskytne finanční jistotu pro nečekané případy jako je nemoc či úraz.


Cestovní pojištění pokryje veškeré náklady, které jsou spojeny s nezbytnou léčbou onemocnění či úrazu. V základu se jedná o náklady za:

 •  ošetření

 •  hospitalizaci

 •  nezbytné léky

 •  léčbu

 •  nutné převozy

 •  repatriaci

 •  převoz tělesných ostatků

To však není vše. Vybírat si můžete z několika variant pojistných limitů a zároveň si k základnímu baličku můžete sjednat další připojištění. Mezi nejvíce využívané patři připojištění úrazu, připojištění ztráty zavazadel, připojištění odpovědnosti a také připojištění storna zájezdu.


Kromě toho jsou součástí pojištění také asistenční služby, které Vám poskytnou pomoc či radu vždy, když potřebujete.

Proč cestovní pojištění do Tunisu?

Neuvažujte o tom, zda si cestovní pojištění uzavřít či ne. Přemýšlejte pouze nad tím, jaké cestovní pojištění si uzavřete. Myšlenky typu “nám se nic nemůže stát” zahoďte za hlavu a buďte připraveni na každou situaci, i tu nepříjemnou.


Dovolená v Tunisku není levnou záležitostí, ale cestovní pojištění ano. Pár dní dovolené Vás vyjde na pouhých pár stovek korun. Přitom ale získáte kvalitní pojistnou ochranu, ať že se Vám přihodí cokoliv. A věřte, že náklady na léčbu úrazu či nemoci stojí v zahraničí desítky až stovky tisící korun.


Kromě toho můžete na své dovolené využít asistenčních služeb, které Vám poradí či pomohou s nalezením odpovídající pomoci a ušetří Vám tím tak mnoho starostí.


Co Vám cestovní pojištění přinese za výhody?


 • silného finančního partnera v případě nesnází
 • úhradu náklady za léčbu až do výše pojistného limitu
 • asistenční služby
 • širokou nabídku připojištění
Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.