epojisteni logo
cestovni-pojisteni-recko

Kolik zaplatíte za cestovní pojištění v roce 2020?

17. 2. 2020
|
Délka čtení: 6 min.

Konkurenční prostředí zamávalo s cenami pojistek, nabídkou služeb a jejich kvalitou.  Připojištění  a vyšší limity, které byste si ještě předloni kvůli ceně odepřeli, jsou letos dostupnější. Zjistěte, podle čeho pojišťovny určují cenu pojistného, co nabízí v základních balíčcích a za co si připlatíte.

Cestovní pojištění vám v zahraničí kryje záda, když se zraníte nebo onemocníte. Ale není pojistka jako pojistka. Rozdíly ve výši pojistného plnění  jsou obrovské, ale i tak mnoho cestovatelů vybírá jen podle ceny a zpravidla to nejlevnější. Bez ohledu na rizika. Pokud patříte do skupiny ekonomicky smýšlejících cestovatelů, můžete se letos trochu rozšoupnout, a nebude vás to stát tolik jako dřív. 

Z čeho se skládá cestovní pojištění

Pojišťovny nabízí různorodé kombinace služeb, ale základ vždy tvoří úhrada léčebných výloh,  asistenční služba  a repatriace. Další krytí je nadstandardem a musíte si za něj připlatit.

 • Úhrada léčebných výloh do výše sjednaných limitů. Při výběru cestovního pojištění se zaměřte jak na celkovou výši pojistného plnění, tak na dílčí limity, do nichž pojišťovny řadí náklady spojené se stomatologickými zákroky. 

 • Asistenční služba vám pomůže s řešením pojistné události v mateřském jazyce. Poradí vám, jak v dané situaci postupovat a kam se obrátit. Když se vám něco stane, zavoláte na číslo z kartičky, kterou jste obdrželi při sjednání pojistky. 

 • Převezení ostatků neboli repatriace do vlasti v případě smrti. 

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění?

Cena cestovního pojištění závisí na několika faktorech. Některé můžete ovlivnit, s jinými nic nenaděláte, ale je dobré vědět, proč a za co platíte.

 • Délka pobytu  – čím víc dní strávíte za hranicemi, tím víc zaplatíte. Pokud je to více než 30 dní v roce, podívejte se na možnosti celoročního cestovního pojištění. 

 • Destinace – ceny se neliší stát od státu, ale podle pásem. Většina pojišťoven rozlišuje Evropu, svět bez USA a svět. 

 • Věk pojištěnce – cena cestovního pojištění se liší podle věku. Po 69 roce si za pojištění výrazně připlatíte.

 • Typ cesty – cena se snižuje u méně rizikových cest.

 • Krytá rizika – dle libosti si můžete dokoupit různá připojištění. Například pojištění storna, zavazadel nebo odpovědnosti za škodu.

 • Výše pojistných limitů – čím jsou vyšší, tím víc za pojištění zaplatíte a zároveň dostanete zaplaceno, když se vám na cestě stane úraz nebo onemocníte.

Jak se změní ceny cestovního pojištění v roce 2020?

Ceny cestovního pojištění se neustále vyvíjí. Pozitivní zprávou je, že se v posledních letech mění k lepšímu a díky tvrdému konkurenčnímu boji klesají. Snadné porovnání cen a podmínek jednotlivých pojistek na internetu, nutí pojišťovny k akci. Mnoho z nich šlo s cenou dolů. Nabízí proměnlivé nebo stálé slevy při sjednání on-line a přidává užitečné produkty. Vše nasvědčuje tomu, že i v roce 2020 budou pojišťovny bojovat o zákazníky v podobném duchu.

2018

2020

Pojišťovna

Cena za den

Limit léčebných výloh

Cena za den

Limit léčebných výloh

Allianz

43,3 Kč

3 000 000 Kč

39 Kč

3 000 000 Kč

AXA

17 Kč

2 500 000 Kč

17 Kč

2 500 000 Kč

ČSOB pojišťovna

20 Kč

3 500 000 Kč

15 Kč

3 500 000 Kč

Direct

16 Kč

3 000 000 Kč

13 Kč

3 000 000 Kč

Kooperativa

36 Kč

5 000 000 Kč

18 Kč

5 000 000 Kč

Při srovnání cen cestovního pojištění z roku 2018 a 2020 jsme se zaměřili na základní balíčky pojišťoven, do nichž patří úhrada léčebných výloh, asistenční služby a převezení ostatků. Výjimkou je pojistka od Allianz, která zahrnuje i pojištění odpovědnosti, proto je výrazně dražší. Modelové srovnání počítá s on-line cenami pro dospělou osobu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.

Připojištění, která byste měli znát

Vedle základního cestovního pojištění se vyplatí zainvestovat do některých připojištění. Seznamte se s těmi nejběžnějšími a zvažte, která by se vám mohla hodit. Namixovat si je můžete podle svého uvážení. Některé lze zřídit jen na konkrétní dny.

 • Úrazové připojištění – pokud vám po úrazu z dovolené zůstanou trvalé následky, máte nárok na odškodnění. 

 • Připojištění zavazadel – ztráta, odcizení nebo poškození zavazadel vás s tímto připojištěním nebude tolik bolet. Ale pozor na výši krytí. Průměrný limit je 20 000 Kč. Pokud si berete notebook nebo drahý fotoaparát, zaměřte se na pojistky s vyššími limity.

 • Pojištění odpovědnosti  – když se vám omylem „podaří“ v hotelu rozbít okno, jste krytí. Odpovědnost za škody způsobené na majetku či zdraví osob za vás převezme pojišťovna. 

 • Pojištění rizikových sportů – před uzavřením pojistky se seznamte se základní nabídkou pojišťovaných sportů. Pokud tam ten svůj nenajdete, sjednejte připojištění rizikových sportů.

 • Pojištění asistence vozidla – jestli vyrážíte na dovolenou autem, bude se vám tato pojistka hodit. V případě autonehody nebo poruchy vám pojišťovna pomůže s řešením situace. Zajistí jak odtažení, opravu a repatriaci vozu, tak ubytování a náhradní dopravu pro celou posádku.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.