epojisteni logo
roadtrip

Jak vybrat cestovní pojištění pro Au-pair

1. 10. 2017
|
Délka čtení: 8 min.

Jak vybrat cestovní pojištění pro Au-pair

Dnešní doba nabízí mladým generacím spousty možností v oblastech vzdělávání a cestování. Zejména mladé dívky vyráží do zahraničí získávat cenné zkušenosti jako Au-pair. V rodinách zastávají funkci pečovatelky o děti a případně i domácnost, a zároveň se učí cizím jazykům a poznávají život v cizích zemích.

Dlouhodobý pobyt v zahraničí však není totéž týdenní dovolená a dívky, které se rozhodnou vyrazit do světa, čeká před cestou spousta administrativy. Jednou z věcí, které musí mít vyřešené, je pojištění. Zde rozlišujeme dvě varianty - pobyt je plánován na dobu kratší než šest měsíců nebo delší než šest měsíců. Jak to souvisí s pojištěním?

Pobyt kratší než šest měsíců

Plánujete-li pobývat v cizině kratší dobu než šest měsíců, musíte si v České republice nadále platit zdravotní pojištění. V případě, že jste student/ka, za vás zdravotní pojištění uhradí stát. V opačném případě si jej musíte zaplatit ze svého jako tzv. osoba bez zdanitelných příjmů.

Dále je doporučeno sjednat si dlouhodobé cestovní pojištění pro případy, že byste v cizině onemocněli, nebo se vám stal úraz. V zemích EU sice platí evropský zdravotní průkaz pojištěnce. Ten však zajišťuje pouze to, že v dané zemi máte nárok na zdravotní péči za stejných podmínek jako její občané. Cestovní pojištění poskytuje jistotu, že navíc nic platit nebudete.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Pobyt delší než šest měsíců

Odjíždíte-li pracovat jako au-pair na dobu delší než půl roku, můžete se ze systému zdravotního pojištění v ČR odhlásit a přihlásit se v zemi, kde budete žít. Znovu se přihlásíte tehdy, až se vrátíte domů. Pojišťovna po vás může požadovat potvrzení, že jste po dobu nepřítomnosti byli nějakým způsobem pojištění.

Pokud se nechcete přihlašovat v dané zemi, nezapomeňte si uzavřít kvalitní cestovní pojištění na celou dobu. Věřte, že v cizině nechcete platit ošetření či léčbu ze svého, protože je velmi drahá. Plat au-pair by v takovém případě nemusel stačil. Dlouhodobé cestovní pojištění vám však poskytne patřičnou dávku jistoty. A navíc budete mít potvrzení pro pojišťovnu, až se po delší době vrátíte domů.

Jaké cestovní pojištění zvolit?

Při výběru vhodného cestovního pojištění vybírejte mezi dlouhodobými variantami. Zajímejte se především o pojistné  limity a jejich výši, rozsah pojištění,  asistenční služby  i další možnosti připojištění. Vyplatí se připojistit si například zavazadla nebo odpovědnost za škody, které můžete způsobit třetím osobám.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?