epojisteni logo
pes-na-dovolenou

Cestovní pojištění pro domácí mazlíčky: Jak to funguje?

10. 9. 2020
|
Délka čtení: 6 min.

Patříme mezi milovníky domácích mazlíčků. V rámci Evropy jsme opravdovými přeborníky v počtu chovaných zvířat. Podle odhadu veterinářů žijí v českých domácnostech zhruba 2 miliony psů a další více než milion koček. Častokrát s námi tihle chlupatí mazlíci navíc vyrážejí i na dovolenou. Zatímco sjednání cestovního pojištění je pro řadu z nás samozřejmostí, na svoje chlupáče zapomínáme. A to je chyba, která nám může udělat v peněžence pořádnou neplechu.

Není pojistka jako pojistka

Běžné cestovní pojištění kryje zejména léčebné výlohy spojené s úrazem, nemocí nebo hospitalizací v zahraničí.  V rámci komplexních balíčků (připojištění) ale může cestovatel získat peníze zpátky třeba taky za zrušenou dovolenou nebo ztracené kufry.  Cestovní pojištění si ale můžete dost dobře sjednat také ve chvíli, kdy cestujete po Česku. Prostředky z něj sice nejsou určené pro krytí léčebných výloh (ty kryje běžné zdravotní pojištění), ale mohou se hodit například ve chvíli, kdy někomu (neúmyslně) způsobíte škodu.

To cestovní pojištění domácích mazlíčků v sobě kombinuje výše uvedené výhody a benefity. Krýt může nezbytné léčebné výlohy, které se nejen u nás, ale především v zahraničí šplhají do astronomických výšin, ale také způsobenou škodu na majetku nebo zdraví třetích osob. Konkrétní pojistné podmínky jsou ustanoveny ve smlouvě. Je také potřeba zmínit, že každá pojišťovna nabízí trochu odlišné služby a jiné jsou také případné výluky z pojistného plnění, se kterými se vyplatí seznámit ještě před tím, než smlouvu uzavřete.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Pojistíte jen zdravé zvíře s páníčkem

Pokud o cestovním  pojištění pro mazlíčka   vážně uvažujete, je potřeba zmínit, že v drtivé většině případů ho můžete sjednat pouze k vaší pojistce (nelze pojistit samotné zvíře).  Co si budeme povídat, zvíře je jednoduše součástí „rodinné smečky“. A jako takové by mělo být i pojištěno. Mezi další podmínky cestovního pojištění pro domácí mazlíčky patří i skutečnost, že pojistit lze pouze naprosto zdravé zvíře s platným mezinárodním očkovacím průkazem. Zvíře by zároveň mělo být starší tří měsíců (stáří pojistitelného zvířete se u jednotlivých pojišťoven liší).

Zkontrolujte spoluúčast i limity

Cestovní pojištění domácích mazlíčků můžete často sjednat prostřednictvím internetu jako připojištění ke svému stávajícímu cestovnímu pojištění. Při výběru vhodné pojišťovny se ale zaměřte na limity pojistného plnění, výluky a také spoluúčast.  Ta může v některých případech činit pár stokorun, jinde nemalé procento ze škodné částky, což už může vaši peněženku pořádně provětrat.  

Za škodu způsobenou zvířetem odpovídáte vždycky vy

Závěrem je potřeba dodat, že za škodu způsobenou zvířetem odpovídá vždy jeho vlastník.  A to nejen v případě škody na majetku, ale především na zdraví. Poškozený si navíc může nárokovat odškodnění například za vytrpěnou bolest, nemajetkovou újmu, v případě vleklých úrazů nebo trvalých následků i ztížení společenského uplatnění, náklady spojené s péčí o zdraví, náhradu ztráty na výdělku po dobu pracovní neschopnosti a po jejím skončení apod.  Ve finále se tak může jednat o částky, které hravě překročí hranici statisíců. A to je už pádný důvod, proč cestovní  pojištění pro mazlíčka/y sjednat.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Vendula Flassig VráblováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • lesní požár
    15. července 2024|ePojisteni
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|ePojisteni
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|ePojisteni
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

  • 07. července 2024|ePojisteni
    Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

    Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

  • na-letisti-s-kufrem
    06. července 2024|ePojisteni
    Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

    Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

  • Výlet na motorce
    05. července 2024|ePojisteni
    Dovolená na motorce a cestovní pojištění

    Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

  • 03. července 2024|Petr Pohůdka
    Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

    Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

  • sbalene-kufry-zadny-odjezd
    01. července 2024|ePojisteni
    Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

    Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?