epojisteni logo
pes-na-dovolenou

Cestovní pojištění pro domácí mazlíčky: Jak to funguje?

10. 9. 2020
|
Délka čtení: 6 min.

Patříme mezi milovníky domácích mazlíčků. V rámci Evropy jsme opravdovými přeborníky v počtu chovaných zvířat. Podle odhadu veterinářů žijí v českých domácnostech zhruba 2 miliony psů a další více než milion koček. Častokrát s námi tihle chlupatí mazlíci navíc vyrážejí i na dovolenou. Zatímco sjednání cestovního pojištění je pro řadu z nás samozřejmostí, na svoje chlupáče zapomínáme. A to je chyba, která nám může udělat v peněžence pořádnou neplechu.

Není pojistka jako pojistka

Běžné cestovní pojištění kryje zejména léčebné výlohy spojené s úrazem, nemocí nebo hospitalizací v zahraničí.  V rámci komplexních balíčků (připojištění) ale může cestovatel získat peníze zpátky třeba taky za zrušenou dovolenou nebo ztracené kufry.  Cestovní pojištění si ale můžete dost dobře sjednat také ve chvíli, kdy cestujete po Česku. Prostředky z něj sice nejsou určené pro krytí léčebných výloh (ty kryje běžné zdravotní pojištění), ale mohou se hodit například ve chvíli, kdy někomu (neúmyslně) způsobíte škodu.

To cestovní pojištění domácích mazlíčků v sobě kombinuje výše uvedené výhody a benefity. Krýt může nezbytné léčebné výlohy, které se nejen u nás, ale především v zahraničí šplhají do astronomických výšin, ale také způsobenou škodu na majetku nebo zdraví třetích osob. Konkrétní pojistné podmínky jsou ustanoveny ve smlouvě. Je také potřeba zmínit, že každá pojišťovna nabízí trochu odlišné služby a jiné jsou také případné výluky z pojistného plnění, se kterými se vyplatí seznámit ještě před tím, než smlouvu uzavřete.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Pojistíte jen zdravé zvíře s páníčkem

Pokud o cestovním  pojištění pro mazlíčka   vážně uvažujete, je potřeba zmínit, že v drtivé většině případů ho můžete sjednat pouze k vaší pojistce (nelze pojistit samotné zvíře).  Co si budeme povídat, zvíře je jednoduše součástí „rodinné smečky“. A jako takové by mělo být i pojištěno. Mezi další podmínky cestovního pojištění pro domácí mazlíčky patří i skutečnost, že pojistit lze pouze naprosto zdravé zvíře s platným mezinárodním očkovacím průkazem. Zvíře by zároveň mělo být starší tří měsíců (stáří pojistitelného zvířete se u jednotlivých pojišťoven liší).

Zkontrolujte spoluúčast i limity

Cestovní pojištění domácích mazlíčků můžete často sjednat prostřednictvím internetu jako připojištění ke svému stávajícímu cestovnímu pojištění. Při výběru vhodné pojišťovny se ale zaměřte na limity pojistného plnění, výluky a také spoluúčast.  Ta může v některých případech činit pár stokorun, jinde nemalé procento ze škodné částky, což už může vaši peněženku pořádně provětrat.  

Za škodu způsobenou zvířetem odpovídáte vždycky vy

Závěrem je potřeba dodat, že za škodu způsobenou zvířetem odpovídá vždy jeho vlastník.  A to nejen v případě škody na majetku, ale především na zdraví. Poškozený si navíc může nárokovat odškodnění například za vytrpěnou bolest, nemajetkovou újmu, v případě vleklých úrazů nebo trvalých následků i ztížení společenského uplatnění, náklady spojené s péčí o zdraví, náhradu ztráty na výdělku po dobu pracovní neschopnosti a po jejím skončení apod.  Ve finále se tak může jednat o částky, které hravě překročí hranici statisíců. A to je už pádný důvod, proč cestovní  pojištění pro mazlíčka/y sjednat.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Vendula Flassig VráblováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?