epojisteni logo
pes-na-dovolenou

Cestovní pojištění pro domácí mazlíčky: Jak to funguje?

10. 9. 2020
|
Délka čtení: 6 min.

Patříme mezi milovníky domácích mazlíčků. V rámci Evropy jsme opravdovými přeborníky v počtu chovaných zvířat. Podle odhadu veterinářů žijí v českých domácnostech zhruba 2 miliony psů a další více než milion koček. Častokrát s námi tihle chlupatí mazlíci navíc vyrážejí i na dovolenou. Zatímco sjednání cestovního pojištění je pro řadu z nás samozřejmostí, na svoje chlupáče zapomínáme. A to je chyba, která nám může udělat v peněžence pořádnou neplechu.

Není pojistka jako pojistka

Běžné cestovní pojištění kryje zejména léčebné výlohy spojené s úrazem, nemocí nebo hospitalizací v zahraničí.  V rámci komplexních balíčků (připojištění) ale může cestovatel získat peníze zpátky třeba taky za zrušenou dovolenou nebo ztracené kufry.  Cestovní pojištění si ale můžete dost dobře sjednat také ve chvíli, kdy cestujete po Česku. Prostředky z něj sice nejsou určené pro krytí léčebných výloh (ty kryje běžné zdravotní pojištění), ale mohou se hodit například ve chvíli, kdy někomu (neúmyslně) způsobíte škodu.

To cestovní pojištění domácích mazlíčků v sobě kombinuje výše uvedené výhody a benefity. Krýt může nezbytné léčebné výlohy, které se nejen u nás, ale především v zahraničí šplhají do astronomických výšin, ale také způsobenou škodu na majetku nebo zdraví třetích osob. Konkrétní pojistné podmínky jsou ustanoveny ve smlouvě. Je také potřeba zmínit, že každá pojišťovna nabízí trochu odlišné služby a jiné jsou také případné výluky z pojistného plnění, se kterými se vyplatí seznámit ještě před tím, než smlouvu uzavřete.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Pojistíte jen zdravé zvíře s páníčkem

Pokud o cestovním  pojištění pro mazlíčka   vážně uvažujete, je potřeba zmínit, že v drtivé většině případů ho můžete sjednat pouze k vaší pojistce (nelze pojistit samotné zvíře).  Co si budeme povídat, zvíře je jednoduše součástí „rodinné smečky“. A jako takové by mělo být i pojištěno. Mezi další podmínky cestovního pojištění pro domácí mazlíčky patří i skutečnost, že pojistit lze pouze naprosto zdravé zvíře s platným mezinárodním očkovacím průkazem. Zvíře by zároveň mělo být starší tří měsíců (stáří pojistitelného zvířete se u jednotlivých pojišťoven liší).

Zkontrolujte spoluúčast i limity

Cestovní pojištění domácích mazlíčků můžete často sjednat prostřednictvím internetu jako připojištění ke svému stávajícímu cestovnímu pojištění. Při výběru vhodné pojišťovny se ale zaměřte na limity pojistného plnění, výluky a také spoluúčast.  Ta může v některých případech činit pár stokorun, jinde nemalé procento ze škodné částky, což už může vaši peněženku pořádně provětrat.  

Za škodu způsobenou zvířetem odpovídáte vždycky vy

Závěrem je potřeba dodat, že za škodu způsobenou zvířetem odpovídá vždy jeho vlastník.  A to nejen v případě škody na majetku, ale především na zdraví. Poškozený si navíc může nárokovat odškodnění například za vytrpěnou bolest, nemajetkovou újmu, v případě vleklých úrazů nebo trvalých následků i ztížení společenského uplatnění, náklady spojené s péčí o zdraví, náhradu ztráty na výdělku po dobu pracovní neschopnosti a po jejím skončení apod.  Ve finále se tak může jednat o částky, které hravě překročí hranici statisíců. A to je už pádný důvod, proč cestovní  pojištění pro mazlíčka/y sjednat.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Vendula Flassig VráblováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.