epojisteni logo
blg-srt-hory

Cestovní pojištění na hory: Jezdíte freeride? Připojistěte se

24. 1. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

Cestovní pojištění na hory: Jezdíte freeride? Připojistěte se

Stále více lidí propadá zimním adrenalinovým sportům. Sjezdovky jsou jim malé a přednost dávají freeridu ve volné přírodě. Zálibě v adrenalinu je ale třeba přizpůsobit i cestovní pojištění. Mimo sjezdovky vám totiž to “obyčejné cestovko” stačit nebude.

Sněhová nadílka je více než štědrá a příznivci zimních sportů si mnou ruce. Horská střediska jsou plná a lidé si užívají zimních radovánek plnými doušky. Tak je to správné, přece nebudeme v zimě sedět v koutě? Zima však má i svá úskalí, se kterými je třeba počítat. Při provozování zimních sportů může snadno dojít k nepříjemným úrazům. S úhradou nákladů vám pomůže kvalitní cestovní pojištění. Aby vám bylo co k čemu platné, je nutné jeJ přizpůsobit vašim aktivitám. Hned si řekneme, jak na to.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.

Obyčejné vs. nadstandardní cestovní pojištění

Otázku, zda si cestovní pojištění uzavřít či nikoliv, bychom si vůbec neměli pokládat. Měla by to být naprostá samozřejmost. Zamyslet bychom se však měli nad náplní volna, a podle toho si vybrat konkrétní pojistný produkt. Pokud si vystačíte se sjezdovkami a vaše sportovní ambice nepřekročí hranice mezi sjezdovkou a lesem, pak vám bude stačit běžné cestovní pojištění.

Standardní cestovní pojištění na hory zpravidla platí do nadmořské výšky 3 500 metrů a zahrnuje běžné zimní aktivity. Tím je myšleno lyžování a snowboarding na sjezdovkách a ve snowparcích, případně sáňkování a bobování na k tomu určených místech a drahách.

Ti, kteří holdují freeridu (lyžování a snowboarding ve volném terénu a mimo sjezdovky), by si měli sjednat adekvátní připojištění adrenalinových sportů. To zpravidla rozšiřuje nejen rozsah pojištění o rizikové zimní sporty, ale také rozšiřuje krytí pojištění až do nadmořské výšky 5 000 metrů.

Zákazy a varování se nevyplatí porušovat

Samozřejmě ale platí, že byste se měli pohybovat vždy na vyznačených freeridových sjezdovkách nebo v lokalitách povolených pro vybraný sport. Dbejte na varování i zákazy a neriskujte zbytečně své zdraví i životy tím, že je budete porušovat. Vliv to má i na cestovní pojištění. Vydáte-li se na vlastní pěst do výslovně zakázaných míst, s pojistnou ochranou příliš nepočítejte.

Pokud dojde ke škodě mimo povolené území, pojišťovna má právo pojistné  plnění pokrátit nebo odmitnout vyplatit úplně. V takovém případě léčbu hradíte v plné výši a cestovní pojištění vám bude k ničemu. Počítejte ale dopředu s tím, že léčba v zahraničí se může pohybovat v řádech statisíců a milionů korun. Zvlášť pokud využijete služeb horské služby a záchranného vrtulníku.

Myslete na svou bezpečnost

Mít sjednané pojištění je jistě chvályhodné, na své zdraví ale myslete už před první jízdou. Samozřejmou součástí vaší zimní sportovní výbavy by měla být ochranná helma a brýle, nestyďte se používat ani chránič páteře. Nezapomeňte, že zdraví máte pouze jedno. Ochranná helma je navíc povinná ve většině lyžařských střediscích, zejména u nezletilých dětí. Při řešení pojistné události pojišťovna přihlíží i k tomu, zda jste helmu měli nikoliv.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.