epojisteni logo
molo-more-zapad-slunce

Cestovní pojištění k moři aneb když v zimě vyrážíte za sluncem

10. 1. 2018
|
Délka čtení: 6 min.

Slunce je vidět pomalu, teploty se pohybují kolem bodu mrazu a na hory se cestuje za sněhem. Stále více Čechů však v zimě vyráží na dovolenou k moři, nejen do hor. Aby se úžasná dovolená v exotických krajích nezměnila v noční můru, je třeba myslet na řadu věci. Cestovní pojištění je jednou z nich.

Na zemi existuje tolik míst, kde se vysoké teploty drží po celý rok. Pro toho, kdo nemá rád zimu, je to skvělá zpráva. Ohřát se totiž může i v lednu. Stačí sbalit “svých pět švestek”, zaplatit letenku a dát studenému Česku sbohem. Alespoň na pár dní. Taková dovolená však představuje velké změny a nejedná se pouze o odlišné kulturní prostředí.

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej

Pokud se jedná o vaši první cestu do vzdálených zemí, zjistěte si o své cílové destinaci co nejvíce informací. Pokud tedy neplánujete pobývat pouze na bezpečném území hotelového resortu. Pokud však toužíte po poznání a chcete si domů přivést pár autentických zážitků, měli byste o vybrané zemí vědět více.

Na internetu najdete všechny potřebné informace, a tak se lehko seznámíte s tím, co se hodí, co je nevhodné a co absolutně nepřípustné. Nepokoušejte se domáhat práv, na která jste v liberální Evropě zvyklí. Z příjemné dovolené byste se mohli vracet značně nespokojeni. Není přitom nutné “stát se jedním z nich”, stačí respektovat sociální, kulturní a náboženské zvyklosti.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Myslete na své zdraví dopředu

Strávit v zimě dovolenou u moře je přece skvělé. Postačí plavky, šortky, šaty, sandále, sluneční brýle a opalovací krém. Nic víc není třeba. Ani toto není tak jednoduché. Nejprve se dlouho dopředu ujistěte, že do vybrané země není doporučeno nějaké očkování. Pokud ne, okamžitě hybajte k lékaři a nechte se očkovat.

Myslete také na to, že vás čeká nejen přesun mezi časovými pásmy, ale i solidní teplotní šok. To platí zejména tehdy, pokud za teplem vyrážíte v zimě. Tehdy se může jednat o rozdíl až několika desítek stupňů Celsia. Jedná se o velkou zátěž pro organismus a zdaleka ne každý ji hravě zvládne.

Cestovní pojištění - kdo ho má?

Ruku na srdce a přiznejte se, kolikrát jste vycestovali bez cestovního pojištění? Možná se domníváte, že to jsou vyhozené peníze. Není tomu tak. V zahraničí můžete onemocnět stejně jako v Česku. Může se vám také přihodit úraz. V obou případech budete potřebovat lékařskou péči a ta je v zahraničí velmi drahá.

Kartička evropského pojištěnce je mimo Evropu zcela zbytečným dokladem a pojištění k platebním kartám mívá nedostatečné pojistné limity. Komerční cestovní pojištění do zahraničí stojí jen pár korun. Získáte však jistotu, že o vás bude dobře postaráno, a léčbu uhradí pojišťovna.

Při sjednávání pojištění se ujistěte, že je dobře nastavené. Důležité jsou dostatečně vysoké limity pojistného plnění a také rozsah. Plánujete provozovat nějaké rizikovější aktivity? Sjednejte si připojištění rizikových sportů. Součástí kvalitního pojištění na cesty by mělo být také pojištění odpovědnosti za škody, které můžete zavinit i vy.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • lesní požár
    15. července 2024|ePojisteni
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|ePojisteni
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|ePojisteni
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

  • 07. července 2024|ePojisteni
    Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

    Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

  • na-letisti-s-kufrem
    06. července 2024|ePojisteni
    Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

    Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

  • Výlet na motorce
    05. července 2024|ePojisteni
    Dovolená na motorce a cestovní pojištění

    Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

  • 03. července 2024|Petr Pohůdka
    Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

    Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

  • sbalene-kufry-zadny-odjezd
    01. července 2024|ePojisteni
    Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

    Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?