epojisteni logo
molo-more-zapad-slunce

Cestovní pojištění k moři aneb když v zimě vyrážíte za sluncem

10. 1. 2018
|
Délka čtení: 6 min.

Slunce je vidět pomalu, teploty se pohybují kolem bodu mrazu a na hory se cestuje za sněhem. Stále více Čechů však v zimě vyráží na dovolenou k moři, nejen do hor. Aby se úžasná dovolená v exotických krajích nezměnila v noční můru, je třeba myslet na řadu věci. Cestovní pojištění je jednou z nich.

Na zemi existuje tolik míst, kde se vysoké teploty drží po celý rok. Pro toho, kdo nemá rád zimu, je to skvělá zpráva. Ohřát se totiž může i v lednu. Stačí sbalit “svých pět švestek”, zaplatit letenku a dát studenému Česku sbohem. Alespoň na pár dní. Taková dovolená však představuje velké změny a nejedná se pouze o odlišné kulturní prostředí.

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej

Pokud se jedná o vaši první cestu do vzdálených zemí, zjistěte si o své cílové destinaci co nejvíce informací. Pokud tedy neplánujete pobývat pouze na bezpečném území hotelového resortu. Pokud však toužíte po poznání a chcete si domů přivést pár autentických zážitků, měli byste o vybrané zemí vědět více.

Na internetu najdete všechny potřebné informace, a tak se lehko seznámíte s tím, co se hodí, co je nevhodné a co absolutně nepřípustné. Nepokoušejte se domáhat práv, na která jste v liberální Evropě zvyklí. Z příjemné dovolené byste se mohli vracet značně nespokojeni. Není přitom nutné “stát se jedním z nich”, stačí respektovat sociální, kulturní a náboženské zvyklosti.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Myslete na své zdraví dopředu

Strávit v zimě dovolenou u moře je přece skvělé. Postačí plavky, šortky, šaty, sandále, sluneční brýle a opalovací krém. Nic víc není třeba. Ani toto není tak jednoduché. Nejprve se dlouho dopředu ujistěte, že do vybrané země není doporučeno nějaké očkování. Pokud ne, okamžitě hybajte k lékaři a nechte se očkovat.

Myslete také na to, že vás čeká nejen přesun mezi časovými pásmy, ale i solidní teplotní šok. To platí zejména tehdy, pokud za teplem vyrážíte v zimě. Tehdy se může jednat o rozdíl až několika desítek stupňů Celsia. Jedná se o velkou zátěž pro organismus a zdaleka ne každý ji hravě zvládne.

Cestovní pojištění - kdo ho má?

Ruku na srdce a přiznejte se, kolikrát jste vycestovali bez cestovního pojištění? Možná se domníváte, že to jsou vyhozené peníze. Není tomu tak. V zahraničí můžete onemocnět stejně jako v Česku. Může se vám také přihodit úraz. V obou případech budete potřebovat lékařskou péči a ta je v zahraničí velmi drahá.

Kartička evropského pojištěnce je mimo Evropu zcela zbytečným dokladem a pojištění k platebním kartám mívá nedostatečné pojistné limity. Komerční cestovní pojištění do zahraničí stojí jen pár korun. Získáte však jistotu, že o vás bude dobře postaráno, a léčbu uhradí pojišťovna.

Při sjednávání pojištění se ujistěte, že je dobře nastavené. Důležité jsou dostatečně vysoké limity pojistného plnění a také rozsah. Plánujete provozovat nějaké rizikovější aktivity? Sjednejte si připojištění rizikových sportů. Součástí kvalitního pojištění na cesty by mělo být také pojištění odpovědnosti za škody, které můžete zavinit i vy.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.