Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Sezónní havarijní pojištění nejen na dovolenou

Sezónní havarijní pojištění nejen na dovolenou

Sezónní havarijní pojištění nejen na dovolenou

Nejčastěji havarijní pojištění využívají vlastníci novějších a dražších vozidel. U starších kousků bývá na havarijko nahlíženo jako na zbytečný a hlavně drahý nadstandard. Při cestách po ČR to může být pravda, ne však v zahraničí. Zde se vyplatí mít pro všechny případy uzavřenou kvalitní pojistku.

Spočítat
havarijní pojištění

Nabídky se nejvíce liší v minimální délce doby pojištění

Klasicky se havarijní pojištění uzavírá na jeden rok s možností prodloužení stejně jako povinného ručení. Na rozdíl od povka se však nejedná o zákonné pojištění. Havarijní pojištění patří mezi dobrovolné pojistné produkty. Například v ČR má havarijní pojištění uzavřeno zhruba třetina řidičů, ostatní havarijní pojištění vnímají jako drahý nebo zbytečný pojistný produkt.

Právě proto má krátkodobé havarijní pojištění smysl. Řidiči si jej mohou uzavřít například na jeden měsíc. Aktuálně krátkodobé havarijní pojištění nabízí například pojišťovny Allianz, Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Direct a UNIQA.

Nabídky na havarijní pojištění se příliš neliší. Podobný je rozsah pojištění, výše pojistných limitů apod. Pojistit se lze pro případ havárie, přírodních živlů, vandalismu i krádeže. Sjednat si můžete také nejrůznější doplňkové připojištění (např. pojištění skel, střetu se zvěří, GAP a další).

Největší rozdíl se týká minimální doby pojištění. Bohužel zatím žádná z pojišťoven neumožňuje uzavřít havarijko na libovolně dlouhou dobu. Nejlépe je na tom Česká pojišťovna, která nabízí havarijní pojištění na dobu už od 14 dní. Pojišťovna Direct a UNIQA mají minimální dobu pojištění jeden měsíc a pojišťovna Allianz dokonce tři měsíce. Česká podnikatelská pojišťovna krátkodobé havarijní pojištění nabízí pouze svým klientům, kteří už mají sjednané povinné ručení.

Sezónní pojištění je ideální pro motorkáře

Nepleťte si krátkodobé a sezónní havarijní pojištění. Krátkodobé pojištění jsme si vysvětlili výše. Sezónní pojištění využívají především motorkáři, majitelé kabrioletů a veteránů, které se svými miláčky vyráží ven za příznivého počasí od jara do podzimu. Uzavírá se na celý rok, ale pojistné se platí pouze za měsíce, kdy je pojištěné vozidlo či motorka provozována.

Sezónní havarijní pojištění nabízí například pojišťovny UNIQA a Kooperativa. U UNIQY lze pojistit nejen typicky “letní” stroje (motorky, skútry, kabriolety a další), ale také zimní stroje, jako jsou sněžné skútry a rolby. Sezónní havarijko platí nejen pro léto, ale také pro zimní období. Letní období přitom běží od dubna do října a zimní od října do dubna. Výhodou je také zajímavá sleva ve výši 30 %, kterou UNIQA na sezónní havarijní pojištění nabízí.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 24
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Havarijní pojištění, Povinné ručení, Pojištění motorky