3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

Dovolená na slovensku - Rodina na túře

Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.

Kam na dovolenou na Slovensku

Po desítky let bylo Slovensko součástí Československé republiky, a tak je nám blízké jazykem, kulturou i mentalitou. Není divu, že se zde budete cítit jako doma. A právě to je důvod, proč dovolená na Slovensku patří k nejoblíbenějším cestovním cílům českých turistů.

porovnání cestovního pojištění

Vysoké Tatry

Lákadlem číslo jedna Slovenska jsou nepochybně Vysoké Tatry, které dokonce byly v roce 2019 známým turistickým průvodcem Lonely Planet prohlášeny za nejlepší evropskou destinaci. Vysoké Tatry jsou nejvyšším pohořím Slovenska i Polska, kde si celoročně můžete užívat relax a kochat se přírodními krásami. V zimě lákají na lyžování, po zbytek roku zase na pěší turistiku. 

Plesa

Dominantou Vysokých Tater jsou Plesa neboli horská místní jezera, která mají ledovcový původ. Největší a nejhlubší jezero nejen Vysokých Tater, ale i Slovenska, je Velké Hincovo pleso. V nadmořské výšce 1347 m se pak nachází druhé největší a nejnavštěvovanější jezero s názvem Štrbské pleso, jehož zamrzlá hladina byla v roce 1925 svědkem mistrovství světa v ledním hokeji. Vysoké Tatry však nejsou pouze o plesech a pěších túrách, ale i o vesnické romantice, pohodě a v neposlední řadě o tradiční slovenské kuchyni, která chutná pod Tatrami o něco lépe.

Dovolená na slovensku - Turistika v horách, výhled na jezero

Slnečná jazera Senec

Dokonalý celoroční oddych v překrásném prostředí nabízejí Sluneční nebo též Senecká jezera nacházející se poblíž města Senec. Svůj název si zasloužili díky sluncem zalité lokalitě, kde si užijete nejen koupání ve vodě o teplotě až 25 °C, ale také nepřehledné množství vodních aktivit jako je paddleboarding, windsurfing, plážový volejbal a další. Areál Slunečních jezer se nachází jen 25 km od Bratislavy a je rozdělen na severní a jižní část břehu jezera. Pro rodiny s dětmi je vhodná severní zóna. Nachází se zde aquapark, dětská hřiště, vodní skákací hrady a trampolíny. I v jižní zóně naleznete širokou nabídku ubytování, zábavy a občerstvení. 

Tip: Oáza Sibírskeho Tigra - Nedaleko Slnečných jezer u obce Kostolná pri Dunaji vznikla chovná stanice sibiřských tygrů. Jedná se o unikátní podívanou, kde si dokonce můžete pod dozorem chovatelů pohladit tygra.

Bratislava

Další místo, které byste při návštěvě Slovenka rozhodně neměli vynechat je hlavní město Bratislava, které má mnoho co nabídnout. Dominantou města je bratislavský hrad, který tvoří komplex několika staveb, z nichž nejzajímavější je barokní Královský palác. Další atraktivní částí Bratislavy s velkou koncentrací historických památek a kulturních institucí je Staré město. Staré město a městskou část Petržalka spojuje most SNB, na kterém se nachází neobvyklá originální věž ve tvaru létajícího talíře. Vyhlídková plošina, která se nachází na střeše restaurace, rozhodně stojí za návštěvu. Z výšky 95 metrů se vám nabídne výhled z ptačí perspektivy na Dunaj a dominanty hlavního města.  

Cestovní pojištění na Slovensku nepodceňujte

Nenechte se zmást, přestože blízkost krajiny může svádět k pocitu, že cestovní pojištění na Slovensku vlastně ani vůbec nepotřebujete, opak je pravdou. Stejně tak jako při cestě kamkoliv jinam do zahraničí, i na Slovensko se vám vyplatí mít sjednané cestovní pojištění. A to především v případě, pokud se chystáte na návštěvu do Vysokých Tater či jiných horských oblastí.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 9

Sdílet na Facebooku

Archiv