epojisteni logo

Cestovní pojištění na Slovensko

  • Online srovnání i sjednání

  • Pojistěte se na horskou turistiku

    a procházejte Tatry v bezpečí

  • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

header-cestovko-ePojištění.cz.

Cestovní pojištění na Slovensko

Vnitrozemský stát Slovensko leží ve střední Evropě a jeho nejbližšími sousedy jsou Česká republika na západě, Polsko na severu, Rakousko na jihozápadě, Maďarsko na jihu a Ukrajina na Východě. Po desítky let bylo Slovensko součástí Československé republiky. Na počátku 90. let 20. století se však země rozdělila na dvě samostatné části.


Důležité informace před cestou na Slovensko

Na Slovenskou si český turista vystačí pouze s platným občanským průkazem. Víza ani očkování nejsou pro tuto zemi povinné. Jelikož je Slovensko naším nejbližším sousedem, může to svádět k tomu, že na dovolenou do této krajiny nepotřebujete cestovní pojištění. Mějte ale na paměti i to, že s Evropským zdravotním průkazem vás ošetří pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních, v těch soukromích si za ošetření zaplatíte sami.

Máte v plánu horskou túru v Tatrách? Vezměte si i teplé oblečení a kvalitní obuv na hory.

Proč cestovní pojištění na Slovensko?

Cestujete na Slovensko a přemýšlíte, zda se vám vůbec vyplatí uzavírat si cestovní pojištění? V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění na Slovensko vás vyjde na pouhých par set korun, podle délky dovolené a zvoleného připojištění. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění. Pokud vyrazíte autem máme pro vás přehled pravidel které platí na dálnicích na Slovensku.


Je samozřejmé, že nikdo nechce přemýšlet nad možností nemoci či úrazu na vysněné dovolené, přesto je určitě lepší být připraven i na tuto možnost. Náklady na léčbu v cizině jsou často velmi drahé a i menší zákroky se pohybují v desítkách tisících korun. Pokud se jedná o závažnější zákroky, pak se může jednat i miliony. Na hory se vyplatí mít cestovní pojištění na hory, které zahrnuje i náklady na zásah horské služby či převoz helikoptérou.

Pokud navíc na Slovensku plánujete provozování nějakého adrenalinového sportu, pak je riziko úrazu vyšší a cesta na Slovensko by se vám mohla velmi prodražit. Některé sporty si můžete k cestovnímu pojištění na Slovensko připojistit jako rizikové sporty, třeba horolezectví nebo cyklokros. Pozor ale na to, jaký sport chcete na dovolené provozovat, některé sporty jsou nepojistitelné, například cliffdiving či skydiving. Podívejte se na seznam rizikových sportů , které lze připojistit k cestovnímu pojištění.


Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Na Slovensko do přírody

Na Slovensko jezdí nejčastěji lidé, kteří si oblíbili hory a věnují se buď horské turistice nebo lyžování. Podmínky jsou zde v obou případech dokonalé. Na Slovensku se nachází velké množství turistických a cykloturistických tras, a to nejen po horách. Na své si zde přijdou nejen profesionální sportovci, ale i běžní lidé. Náročnost tras je zde již od začátečníků a bát se nemusíte ani výšlapu s dětmi.
Nejen náročné výstupy a horské trasy si užijete na dovolené ve slovenských horách. Neolitujete ani návštěvu některé z desítek zpřístupněných jeskyní. K těm nejnavštěvovanějším a nejkrásnějším patří Dobšinská ledová jeskyně, Ochtinská aragonitová jeskyně a Belianska jeskyně.

Oravský hrad
Slovenská města plná historie

Za návštěvu stojí samozřejmě také řada slovenských měst, jako je například Banská Bystrica, Bojnice či Bratislava, která leží na březích řeky Dunaje poblíž hranic s Rakouskem a Maďarskem. V historickém centrum můžete spatři řadu významných historických památek (např. Stará radnice, Michalská brána, Univerzitní knihovna, konkatedrála sv. Martina, židovský hřbitov, Bratislavský hrad).
Navštívit můžete i nespočet hradů a zámků, které najdete téměř v každém koutu Slovenska. Za zmínku určitě stojí Oravský hrad, který se počítá za nejkrásnější hrad na Slovensku, vyberte se na jeden z nejrozlehlejších hradů, Spišský hrad, na východě krajiny, nebo se přeneste do pohádku v nádherném zámku v Bojnicích.