Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavoláme Vám
info@epojisteni.cz

Povinné ručení pro minivan

Povinné ručení pro minivan

Moderní rodina se bez dobrého osobního vozidla neobejde. Auto se hodí na cesty do práce, na nákupy, rozvoz dětí do škol a na kroužky a samozřejmě také na výlety a dovolené. Pro početnější rodiny je ideální tzv. rodinný mikrobus, označovaný také jako MPV či minivan.

Co je to minivan

Minivan je označení pro rodinný vůz, které se používá zejména v severní Americe (USA). V Evropě je obvyklejší název MPV, což je zkratka vycházející z názvu multi-purpose vehicle. V českém překladu se jedná o víceúčelový vůz. Tvarem se minivan podobá menší dodávce, ale je určený k pohodlnému převážení pěti až sedmi osob a jejich zavazadel. Mezi minivany patří například česká Škoda Roomster.

POV pro minivan

Minivan je teda větší osobní vozidlo, které nesmí být provozováno bez zákonného odpovědnostního pojištění vozidel - povinné ručení. Toto pojištění kryje veškeré škody, které mohou vzniknout při provozu minivanu na cizím majetku, zdraví či životě.

K základnímu povinnému ručení si lze obvykle sjednat i celou řadu připojištění, takže povinné ručení může zároveň suplovat i havarijní pojištění.

  • úrazové pojištění
  • pojištění skel
  • pojištění přepravovaných zavazadel
  • živelné připojištění
  • připojištění krádeže a vandalismu

Komplexní pojištění vozidel pro minivan

Zejména v případě koupě nového minivanu je doporučeno komplexní pojištění, které zahrnuje povinné ručení i samostatné havarijní pojištění s odpovídajícím pojistnými limity. Hodí se i připojištění úrazu pro celou posádku a také rozšířené asistenční služby, které nabízí pomoc na cestách na území ČR i v zahraničí (např. oprava na místě, odtah, náhradní vozidlo, ubytování, překladatelské služby a další). Pojištění vozidel pro minivan si lze snadno sjednat online prostřednictvím porovnání pojištění online.

Pomáháme Vám ušetřit

COVID-19