Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Povinné ručení pro minivan

Povinné ručení pro minivan

Moderní rodina se bez dobrého osobního vozidla neobejde. Auto se hodí na cesty do práce, na nákupy, rozvoz dětí do škol a na kroužky a samozřejmě také na výlety a dovolené. Pro početnější rodiny je ideální tzv. rodinný mikrobus, označovaný také jako MPV či minivan.

Co je to minivan

Minivan je označení pro rodinný vůz, které se používá zejména v severní Americe (USA). V Evropě je obvyklejší název MPV, což je zkratka vycházející z názvu multi-purpose vehicle. V českém překladu se jedná o víceúčelový vůz. Tvarem se minivan podobá menší dodávce, ale je určený k pohodlnému převážení pěti až sedmi osob a jejich zavazadel. Mezi minivany patří například česká Škoda Roomster.

POV pro minivan

Minivan je teda větší osobní vozidlo, které nesmí být provozováno bez zákonného odpovědnostního pojištění vozidel - povinné ručení. Toto pojištění kryje veškeré škody, které mohou vzniknout při provozu minivanu na cizím majetku, zdraví či životě.

K základnímu povinnému ručení si lze obvykle sjednat i celou řadu připojištění, takže povinné ručení může zároveň suplovat i havarijní pojištění.

  • úrazové pojištění
  • pojištění skel
  • pojištění přepravovaných zavazadel
  • živelné připojištění
  • připojištění krádeže a vandalismu

Komplexní pojištění vozidel pro minivan

Zejména v případě koupě nového minivanu je doporučeno komplexní pojištění, které zahrnuje povinné ručení i samostatné havarijní pojištění s odpovídajícím pojistnými limity. Hodí se i připojištění úrazu pro celou posádku a také rozšířené asistenční služby, které nabízí pomoc na cestách na území ČR i v zahraničí (např. oprava na místě, odtah, náhradní vozidlo, ubytování, překladatelské služby a další). Pojištění vozidel pro minivan si lze snadno sjednat online prostřednictvím porovnání pojištění online.

Pomáháme Vám ušetřit