Chystáte se na dovolenou po Česku?

Cestovní pojištění pro dovolenou v České Republice

Cestovní pojištění pro dovolenou v ČR: Způsob, jak si užít dovolenou v klidu a bez komplikací

Nevyšla vám dovolená v zahraničí? Neklesejte na mysli! Také u nás v české kotlině je krásně. Ještě před tím, než se vrhnete na balení všeho potřebného a plánování trasy, zhodnoťte, zda před cestou neuzavřít odpovídající pojištění na dovolenou v ČR. Zatímco při cestách do zahraničí je už „cestovko“ pro řadu z nás samozřejmostí, během toulání po Česku na něj často a zbytečně zapomínáme. A to je chyba! Kdy má smysl o cestovním pojištění uvažovat?

Dovolená v Česku
 

Zatímco u zahraničních cest si cestovní pojištění sjednáváme především pro to, aby vykrylo případné náklady na využití lékařské péče, u cestovního pojištění pro dovolenou v ČR je to maličko jinak. Tady jsou veškeré úkony související s lékařskou péčí hrazeny v rámci veřejného zdravotního pojištění

To cestovní pak slouží, k tomu, aby vás do finančních potíží nedostaly nečekané situace. Staré pořekadlo totiž praví, že nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech (i když uznáváme, že i na těch horách na něj můžete občas narazit).

Zařídit cestovní pojištění onlineCo všechno je součástí cestovního pojištění pro dovolenou v ČR?


 • Pojištění asistenčních služeb

 • Tato služba zahrnuje kromě klasické telefonní pomoci v nouzi i turistické informace a lifestyle asistenci, kterou lze využít při organizaci dovolené nebo prodlouženého víkendu na zajištění dalšího programu (např. vytvoření rezervací, zjištění kontaktů na externí dodavatele apod.).

 • Pojištění právní ochrany

 • Právní ochrana se vám bude hodit v případě uplatňování nároků vůči tomu, kdo vám způsobil nějakou újmu (na zdraví či majetku) a to buď přímo vůči odpovědné osobně, nebo jeho pojišťovně. Služby oceníte i v případě dopravní nehody, kde jste oficiálně obvinění z přestupku nebo trestného činu, které byly spáchány z nedbalosti.

 • Zdravotní asistenční služby

 • V rámci pojistky můžete využít bezplatné dopravy z nemocnice po hospitalizaci nebo dopravy k lékaři a zpět: V případě vážnějších úrazů nebo komplikací vám pak v rámci pojistky zajistí dovoz nezbytných potravin, a pokud vám úraz znemožní starat se o svého zvířecího miláčka, bude mu zajištěné odpovídající péče, případně bude na dobu nezbytně nutnou umístěn do zvířecího útulku nebo hotelu.

 • Úrazové pojištění

 • Nikdo samozřejmě nechce myslet na nejhorší, úrazy a další komplikace se ale bohužel nevyhýbají nikomu. V tomhle případě tak slouží sjednaná pojistka spíše jako „odškodné“ v souvislosti s trvalými následky nebo smrtí. Součástí úrazového pojištění může být také denní odškodné za pobyt v nemocnici při hospitalizaci následkem úrazu.

 • Pojištění osobních věcí (zavazadel)

 • Příležitost dělá zloděje, a pokud na dovolenou po tuzemských krásách vyrážíte s plnou sportovní výbavou nebo nejnovější elektronikou, může vás (a hlavně vaši peněženku) její odcizení pekelně zabolet. Právě pro tyto případy je vhodné sjednat si cestovní pojištění, jehož součástí je i pojištění zavazadel, které se vám pokusí případné ztráty vynahradit.

 • Pojištění odpovědnosti

 • Vyrážíte s dětmi do luxusního wellness hotelu? Pak se pravděpodobně obáváte nějaké té nehody v podobě rozbité vázy nebo zničené matrace. Abyste si dovolenou užili bez starostí, je dobré vybírat cestovní pojištění, jehož součástí bude i pojištění odpovědnosti, které kryje případné škody, které neúmyslně způsobíte na majetku či zdraví třetích osob.

 • Pojištění domácích mazlíčků

 • Bojíte se, že vám štěně zdemoluje apartmán během doby, kdy na něho nebudete moci dohlížet? I tyhle škody vám uhradí pojišťovna v rámci pojistného plnění. Součástí pojistky je i pojištění veterinární péče, která dnes již rozhodně nepatří k nejlevnějším. Nebojte se proto, a vyrazte na dovolenou i s domácím mazlíčkem!

 • Pojištění rizikových sportů

 • Plánujete se na dovolené oddávat adrenalinovým sportům? I ty můžou být součástí pojistky. Pokud si během jejich provozování způsobíte úraz nebo někomu neúmyslně poškodíte majetek, pojišťovna za vás převezme zodpovědnost.

 • Pojištění autoasistence

 • Velmi podobná situace platí také pro dovolenou na kole. Opravy, které zvládnete na místě, nehradíte. Pokud se kolo opravit nepodaří, budete i s ním přepraveni na vybrané místo (např. ubytování, opravna nebo půjčovna kol).

 • Drink povolen

 • Kdo by odolal orosenému a perfektně vychlazenému pivu po náročném cyklovýletu nebo horském výšlapu. Pokud si ale pod vlivem alkoholu způsobíte úraz, drtivá většina pojistek vám ji nepokryje. Výjimkou je pojišťovna AXA a její balíček KOMPLEX, určený našim klientům, který nabízí unikátní plnění i v těchto případech (do výše limitů úrazového pojištění).
  Doplňková připojištění, o kterých se vyplatí uvažovat

  Kromě výše uvedených rizik je možno v rámci pojištění na dovolenou v ČR sjednat i další doplňková připojištění, mezi která patří například pojištění storna zájezdu, prostřednictvím kterého získáte prostředky zpět v případě již zaplacené dovolené, které se nemůžete zúčastnit.

  U zrušené dovolené můžete získat zpět reálné náklady do výše limitu uvedeného na pojistné smlouvě. Nevyužitou cestu se vám pokusí vynahradit denní odškodné ve výši 700 Kč za každý den naplánované dovolené.

  Porovnat cestovní pojištění
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3