epojisteni logo

Cestovní pojištění pro dovolenou v ČR:  Způsob, jak si užít dovolenou v klidu a bez komplikací

Nevyšla vám dovolená v zahraničí? Neklesejte na mysli! Také u nás v české kotlině je krásně. Ještě před tím, než se vrhnete na balení všeho potřebného a plánování trasy, zhodnoťte, zda před cestou neuzavřít odpovídající pojištění na dovolenou v ČR. Zatímco při cestách do zahraničí je už „cestovko“ pro řadu z nás samozřejmostí, během toulání po Česku na něj často a zbytečně zapomínáme. A to je chyba! Kdy má smysl o cestovním pojištění uvažovat?

dovolena-v-cr

Zatímco u zahraničních cest si cestovní pojištění sjednáváme především pro to, aby vykrylo případné náklady na využití lékařské péče, u cestovního pojištění pro dovolenou v ČR je to maličko jinak. Tady jsou veškeré úkony související s lékařskou péčí hrazeny v rámci veřejného zdravotního pojištění

To cestovní pak slouží, k tomu, aby vás  do finančních potíží nedostaly nečekané situace. Staré pořekadlo totiž praví, že nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech (i když uznáváme, že i na těch horách na něj můžete občas narazit).

Cestujte naplno

Cestovní pojištění se vyplatí i Česku

Pojištění na prodloužený víkend po České republice stojí okolo 100 Kč a navíc vám pokryje rizikové sporty, pojištění domácích mazlíčků či autoasistenci. Buďte připraveni na všechny možné nástrahy i ve vaší zemi.


Co všechno je součástí  cestovního pojištění pro dovolenou v ČR?

 • Pojištění právní ochrany

  Právní ochrana se vám bude hodit v případě uplatňování nároků vůči tomu, kdo vám způsobil nějakou újmu (na zdraví či majetku) a to buď přímo vůči odpovědné osobně, nebo jeho pojišťovně. Služby oceníte i v případě dopravní nehody, kde jste oficiálně obvinění z přestupku nebo trestného činu, které byly spáchány z nedbalosti.

 • Zdravotní asistenční služby

  V rámci pojistky můžete využít bezplatné dopravy z nemocnice po hospitalizaci nebo dopravy k lékaři a zpět: V případě vážnějších úrazů nebo komplikací vám pak v rámci pojistky zajistí dovoz nezbytných potravin, a pokud vám úraz znemožní starat se o svého zvířecího miláčka, bude mu zajištěné odpovídající péče, případně bude na dobu nezbytně nutnou umístěn do zvířecího útulku nebo hotelu.

 • Úrazové pojištění

  Nikdo samozřejmě nechce myslet na nejhorší, úrazy a další komplikace se ale bohužel nevyhýbají nikomu. V tomhle případě tak slouží sjednaná pojistka spíše jako „odškodné“ v souvislosti s trvalými následky nebo smrtí. Součástí úrazového pojištění může být také denní odškodné za pobyt v nemocnici při hospitalizaci následkem úrazu.

 • Pojištění osobních věcí (zavazadel)

  Příležitost dělá zloděje, a pokud na dovolenou po tuzemských krásách vyrážíte s plnou sportovní výbavou nebo nejnovější elektronikou, může vás (a hlavně vaši peněženku) její odcizení pekelně zabolet. Právě pro tyto případy je vhodné sjednat si cestovní pojištění, jehož součástí je i pojištění zavazadel, které se vám pokusí případné ztráty vynahradit.

 • Pojištění odpovědnosti

  Vyrážíte s dětmi do luxusního wellness hotelu? Pak se pravděpodobně obáváte nějaké té nehody v podobě rozbité vázy nebo zničené matrace. Abyste si dovolenou užili bez starostí, je dobré vybírat cestovní pojištění, jehož součástí bude i pojištění odpovědnosti, které kryje případné škody, které neúmyslně způsobíte na majetku či zdraví třetích osob.

 • Pojištění domácích mazlíčků

  Bojíte se, že vám štěně zdemoluje apartmán během doby, kdy na něho nebudete moci dohlížet? I tyhle škody vám uhradí pojišťovna v rámci pojistného plnění. Součástí pojistky je i pojištění veterinární péče, která dnes již rozhodně nepatří k nejlevnějším. Nebojte se proto, a vyrazte na dovolenou i s domácím mazlíčkem!

 • Pojištění rizikových sportů

  Plánujete se na dovolené oddávat adrenalinovým sportům? I ty můžou být součástí pojistky. Pokud si během jejich provozování způsobíte úraz nebo někomu neúmyslně poškodíte majetek, pojišťovna za vás převezme zodpovědnost.

 • Pojištění autoasistence

  Velmi podobná situace platí také pro dovolenou na kole.  Opravy, které zvládnete na místě, nehradíte. Pokud se kolo opravit nepodaří, budete i s ním přepraveni na vybrané místo (např. ubytování, opravna nebo půjčovna kol).

 • Drink povolen

  Kdo by odolal orosenému a perfektně vychlazenému pivu po náročném cyklovýletu nebo horském výšlapu. Pokud si ale pod vlivem alkoholu způsobíte úraz, drtivá většina pojistek vám ji nepokryje. Výjimkou je  pojišťovna AXA a její balíček KOMPLEX, určený našim klientům, který nabízí unikátní plnění i v těchto případech (do výše limitů úrazového pojištění).


Doplňková připojištění, o kterých se vyplatí uvažovat

Kromě výše uvedených rizik je možno v rámci pojištění na dovolenou v ČR sjednat i další doplňková připojištění, mezi která patří například pojištění storna zájezdu, prostřednictvím kterého získáte prostředky zpět v případě již zaplacené dovolené, které se nemůžete zúčastnit.

U zrušené dovolené můžete získat zpět reálné náklady do výše limitu uvedeného na pojistné smlouvě. Nevyužitou cestu se vám pokusí vynahradit denní odškodné ve výši 700 Kč za každý den naplánované dovolené.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.