epojisteni logo
blg-srt-spz

Budou dálniční známky v zahraniční dražší?

27. 1. 2014
|
Délka čtení: 8 min.

Budou dálniční známky v zahraniční dražší?

Cestujete často do zahraničí autem? Přečtěte si, jaké novinky a změny se chystají v roce 2014. Nejvíce změn jako tradičně přináší začátek nového roku. S námi budete na cesty opravdu připraveni. Zajímá Vás, zda zdraží dálniční známky? Čtěte dál.

V roce 2014 nás čekají změny ve všech možných oblastech. Novinky i změny nás také čekají na cestách do zahraničí. Zjistili jsme, jaké konkrétní změny můžeme očekávat u našich nejbližších sousedů či dovolenkových destinací, jako je například Itálie.

Německo zavádí nový bodový systém

Od května tohoto roku začne u našeho souseda platit nový bodový systém. Změny se týkají udílení počtu bodů a rovněž budou navýšeny pokuty. U vybraných přestupků pak dojde ke značnému urychlení zasílání pokut a to dokonce v rodném jazyce viníka. Stále platí, že každé vozidlo musí mít nejméně jednu reflexní vestu v oranžové či žluté barvě (evropská norma EN 471).

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Rakousko a Slovinsko zdraží roční dálniční známku

Rakouská dálniční známka bude zdražená na 82,70 EUR. Zdražení se naštěstí netýká známek s kratší dobou působení (týdenní, měsíční, atd.). Dražší bude také průjezd rakouskými tunely a to v průměru o 0,5 EUR. To platí také pro Slovinsko, které zdražilo roční známku na 110 EUR. Ceny týdenní a měsíční dálniční známky zůstaly naštěstí stejné.

Ve Švýcarsku nové platí povinné celodenní svícení

Stejně jako u nás musí mít cestující ve Švýcarsku rozsvícena světla po celý den. Z této povinnosti jsou vyjmuty pouze auta registrovaná před 1. lednem 1970. V případě nedodržení tohoto nařízení hrozí řidiči pokuta ve výši 40 franků. Ve Švýcarsku je možné řídit pod vlivem. Hranice promile však nesmí překročit 0,5 promile. U řidičů z povolání, začínajících řidičů a učitelů v autoškolách je hranice snížena na 0,1 promile.

Do Itálie jen s přezutými pneumatikami a zimními řetězy

Také Itálie si připravila pár novinek, které se týkají cest v zimních měsících. Ve vybraných Alpských regionech musí mít každé vozidlo přezuto na zimní pneumatiky a součástí povinné výbavy jsou zimní řetězy.

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 11. července 2022|ePojisteni
  BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

  Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

 • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
  15. června 2022|Marek Drahorád
  Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

  Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.

 • autobazar
  18. února 2022|Marek Drahorád
  Na co nezapomenout, když si koupíte ojeté auto

  Koupě ojetého vozidla přináší řadu výhod, z nichž nejdůležitější je finanční úspora. I za rok starý vůz totiž zaplatíte výrazně nižší částku než za nové vozidlo. Při koupi ojetého vozidla je důležitý zejména pečlivý výběr nejlépe za dohledu odborníka, díky kterému se vyvarujete koupi ojetého vozidla se spoustu úmyslně skrytých vad. Pokud už jste si v bazaru ojetý vůz vyhlédli, máme pro vás pár užitečných tipů.

 • autobazar
  18. února 2022|Marek Drahorád
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem...

  Nabídka ojetých vozů je dnes v Česku bohatá. Hodně lidí ale stále preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je lepší nabídka specifických modelů, často lepší technický stav i nižší cena a profesionální přístup.

 • zelena-karta-v-mobilu-za-volantem
  20. ledna 2022|Monika Šaríková
  Nově by si řidiči měli vystačit se zelenou kartu i v elektronické podobě

  Zelená karta v listinné podobě už nebude v Česku třeba. Ministerstvo financí na konci roku podpořilo řidiče, který v rámci silniční kontroly jako doklad o povinném ručení předložil dokument uložený v mobilním telefonu. Řidiči, kteří se k podobnému kroku odhodlají, by však měli být připraveni na to, že policie nemusí být ještě informována.

 • muz-meni-kolo-na-kraji-silnice
  17. ledna 2022|Marek Drahorád
  Povinná výbava auta i motorky v roce 2022

  Ať už vyrážíte na pouhý nákup či na okružní cestu po republice, povinnou výbavu musíte mít vždy u sebe. Při silniční kontrole jde spolu s doklady o často kontrolovaný prvek, který se nevyplatí zanedbávat. Za nekompletní povinnou výbavu hrozí pokuta až 2 000 Kč.