epojisteni logo
blg-srt-spz

Budou dálniční známky v zahraniční dražší?

27. 1. 2014
|
Délka čtení: 8 min.

Budou dálniční známky v zahraniční dražší?

Cestujete často do zahraničí autem? Přečtěte si, jaké novinky a změny se chystají v roce 2014. Nejvíce změn jako tradičně přináší začátek nového roku. S námi budete na cesty opravdu připraveni. Zajímá Vás, zda zdraží dálniční známky? Čtěte dál.

V roce 2014 nás čekají změny ve všech možných oblastech. Novinky i změny nás také čekají na cestách do zahraničí. Zjistili jsme, jaké konkrétní změny můžeme očekávat u našich nejbližších sousedů či dovolenkových destinací, jako je například Itálie.

Německo zavádí nový bodový systém

Od května tohoto roku začne u našeho souseda platit nový bodový systém. Změny se týkají udílení počtu bodů a rovněž budou navýšeny pokuty. U vybraných přestupků pak dojde ke značnému urychlení zasílání pokut a to dokonce v rodném jazyce viníka. Stále platí, že každé vozidlo musí mít nejméně jednu reflexní vestu v oranžové či žluté barvě (evropská norma EN 471).

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Rakousko a Slovinsko zdraží roční dálniční známku

Rakouská dálniční známka bude zdražená na 82,70 EUR. Zdražení se naštěstí netýká známek s kratší dobou působení (týdenní, měsíční, atd.). Dražší bude také průjezd rakouskými tunely a to v průměru o 0,5 EUR. To platí také pro Slovinsko, které zdražilo roční známku na 110 EUR. Ceny týdenní a měsíční dálniční známky zůstaly naštěstí stejné.

Ve Švýcarsku nové platí povinné celodenní svícení

Stejně jako u nás musí mít cestující ve Švýcarsku rozsvícena světla po celý den. Z této povinnosti jsou vyjmuty pouze auta registrovaná před 1. lednem 1970. V případě nedodržení tohoto nařízení hrozí řidiči pokuta ve výši 40 franků. Ve Švýcarsku je možné řídit pod vlivem. Hranice promile však nesmí překročit 0,5 promile. U řidičů z povolání, začínajících řidičů a učitelů v autoškolách je hranice snížena na 0,1 promile.

Do Itálie jen s přezutými pneumatikami a zimními řetězy

Také Itálie si připravila pár novinek, které se týkají cest v zimních měsících. Ve vybraných Alpských regionech musí mít každé vozidlo přezuto na zimní pneumatiky a součástí povinné výbavy jsou zimní řetězy.

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • odtah-vozu
  24. května 2024|Jana Březinová
  Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

  Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • autobazar
  29. dubna 2024|Jana Březinová
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem

  Nabídka ojetých vozů v Česku se po nedostatku z minulých let opět vrátila k normálu. Hodně lidí ale přesto preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je širší nabídka specifických modelů, lepší technický stav a někdy i nižší cena. Jak při nákupu auta v Německu správně postupovat?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 11. července 2022|ePojisteni
  BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

  Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

 • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
  15. června 2022|Marek Drahorád
  Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

  Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.