epojisteni logo
lyže ve sněhu

Chystáte se v zimě na lyže?

9. 11. 2013
|
Délka čtení: 6 min.

Každý rok to čtete znovu a znovu. Nezapomeňte se dobře pojistit na zimní dovolenou. Máte pocit, že je to zbytečné? Cestovní pojištění není drahé, stojí pouze pár korun. Pokud však dojde k pojistné události, můžete díky cestovnímu pojištění ušetřit stovky tisíc korun.

Naštěstí si stále více lidí uvědomuje, že cestovní pojištění není pouze trik pojišťoven, jak získat další peníze, ale opravdu potřebná věc. Evropský průkaz zdravotního pojištění Vám sice zajistí základní péči, ale pouze ve vybraných zařízení, a za stejných podmínek jako občané té či oné země. Zadarmo ošetření v žádném případě není. Ošetřený musí uhradit spoluúčast a ta rozhodně nebývá levná.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Cena ošetření v zahraničí? Desítky i stovky tisíc korun

Léčení v zahraničí je velmi drahá záležitost a ceny i méně vážných zranění se pohybují ve stovkách eur. Například za zásah horské služby dáte cca 10 000 korun. Den v nemocnici Vás přijde dokonce na 15 až 20 000 korun. Transport helikoptérou se pohybuje v rozmezí od 30 000 do 130 000 korun. Konkrétní ceny ošetření se pohybují od 5 000 korun za naražená záda až po stovky tisíce korun za úrazy hlavy, otevřené zlomeniny a podobné závažné úrazy. Naproti tomu Vás cestovní pojistka bude stát už od pár korun na jeden den.

Co vše si pojistit

Cestovní pojištění nemusí být pouze o zranění pojištěného, ale také o jeho odpovědnosti. Na horách je velmi snadné neúmyslně způsobit škodu další osobě. Proto se vyplatí pojištění rozšířit také o pojištění odpovědnosti, úrazu a také zavazadel.

extra pojištěním je třeba také počítat v případě, že se věnujete aktivně rizikovým sportům. Určitě je vhodné si připlatit pár korun a zvolit si vyšší pojistné limity. Některé sporty jsou dokonce nepojistitelné nebo je pojišťují jen specializované pojišťovny. To platí zejména pro vybrané extrémní sporty (např. lyžování a snowboarding mimo sjezdovky, skialpinismus, vysokohorská turistika nad 3 000 m.n.m. a další). Pokud budete mít běžnou pojistku, ale zraníte se mimo sjezdovku, pojišťovna má právo pojistné plnění zamítnout.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.