Nechcete platit havarijní pojištění? Zkuste speciální cestovní pojištění pro váš vůz

Nechcete platit havarijní pojištění? Zkuste speciální cestovní pojištění pro váš vůz

HAV

Nechcete platit havarijní pojištění? Zkuste speciální cestovní pojištění pro váš vůz

Pojištění vozidel se neustále rozšiřuje a čeští řidiči mají opravdu na výběr. Povinné ručení zůstává zákonnou povinností, hodně se však mění dobrovolné možnosti. Tak například na cesty do zahraničí si můžete sjednat extra asistenční služby k běžnému cestovnímu pojištění.

Spočítat
povinné ručení

Léto je v plném proudu a tisíce Čechů vyráží na dovolenou vlastním autem. Povinné ručení je samozřejmosti, ale jak jsou na tom Češi s havarijním pojištěním? U novějších nebo dražších aut je havarijko samozřejmostí. Jinak je tomu u starších vozidel, kde bývá havko považováno často za drahý nadstandard.

Krátkodobé HAV versus asistenční služby

„V případě, že vám postačí základní zákonná pojistka, tak si vystačíte jen s povinným ručením. Pokud ale chcete mít jistotu, že o vás bude zcela postaráno i při poruše auta nebo při nehodě, porozhlédněte se po dalších možnostech pojištění,” upozorňuje Marek Orawski z První klubové pojišťovny. Motoristé mají na výběr. Pokud nechtějí platit celoroční havarijní pojištění, mohou se jej uzavřít na kratší dobu. Většina pojišťoven však trvá na minimálně době pojištění alespoň jeden měsíc.

Druhou možnost nabízí jen pár pojišťoven. Jedná se o speciální asistenční služby, které lze zahrnout do běžného cestovního pojištění. Za pár korun získáte jistotu, že o vás a vaše auto bude dobře postaráno, pokud vás na cestách potká porucha nebo nehoda. Tuto službu nabízí například pojišťovny Kooperativa (Asistenční služba Holiday) a Generali (AutoCare).

Asistenční služba Holiday od Kooperativy

Za 400 Kč na deset dní nebo 650 Kč na 11 dní a déle si můžete u Kooperativy sjednat asistenční služby poskytující pomoc motoristům na cestách v zahraničí. Není nutné mít u Kooperativy sjednané povinné ručení ani havarijní pojištění. Nelze ji ani uzavřít samostatně. Produkt Asistenční služba Holiday se váže pouze k cestovnímu pojištění.

Co všechno získáte?

Servis 24 hodin denně po celou dobu sjednaného pojištění

Služby v českém jazyce

Příjezd mechanika a práce zdarma po dobu 60 minut

Odtah do servisu zdarma do 50 km

Odtah zdarma do vzdálenosti 3 000 km, nepodaří-li se vůz opravit do 48 hodin

Ubytování pro celou posádku

Zapůjčení náhradní vozidla zdarma na 5 dní

Přeprava posádky na místo ubytování, nádraží, letiště, autoservisu…

Tlumočnické služby (policie, autoservis)

Úschova nepojízdného vozidla na 7 dní zdarma

AutoCare od Generali

Podobnou služby s lehce odlišnými podmínkami nabízí také pojišťovna Generali. I ta je nabízí pouze jako připojištění k cestovnímu pojištění do zahraničí, nejedná se tedy o doplňkové pojištění ke klasickému pojištění vozidel. Služba AutoCare se vztahuje na území Evropy a zahrnuje poskytnutí okamžité pomoci v případě, kdy je vozidlo nepojízdné v důsledku poruchy nebo nehody.

Asistenční služba AutoCare zajistí odtah a opravu vozidla v místě pojistné události. Je-li to nutné, zajistí odtah až do České republiky. Pojišťovna uhradí vše až do maximální výše pojistného limitu, který činí 75 000 Kč na jednu událost. Výhodou je i to, že toto pojištění lze použít nejen na vlastní vozidlo, ale také na půjčené auto. Je přitom jedno, zda se jedná o vůz od známých nebo z autopůjčovny. Cena pojištění na jeden měsíc vychází cca na 400 Kč.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 4
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Havarijní pojištění, Cestovní pojištění, Asistenční služby

Archiv