Chystá se zdražení povinného ručení. A to až o 15 procent

Chystá se zdražení povinného ručení. A to až o 15 procent

Od ledna 2014 vstoupí v platnost nový občanský zákoník, díky kterému se budou moci lidé domáhat vyššího odškodnění. Pojišťovny na tento fakt reagují zdražením povinného ručení. Po letech snižování cen a jejich poklesu až na hranici únosnosti pro pojišťovny, tak nyní bude pokračovat zvyšování, započaté v minulých měsících.

Podle pojišťoven je zdražení povinného ručení nevyhnutelné. Důvodem není jen nový občanský zákoník, ale také zavedení odvodů na financování hasičů. Navýšení sazeb se tak očekává v průměrné výši o 10 až 15 procent.

Konec levného povinného ručení

Uplynulé roky byly svědky neustálého zlevňování cen povinného ručení. Důvodem byl boj pojišťoven o klienty. I letos sice statistiky dokládají, že průměrná cena povinného ručení nadále klesá, ale mnohem pomaleji. S připravovanými změnami je další zlevňování vyloučené, což potvrzují i makléři. „Letos už je velmi těžké, někdy i nemožné dostat se na nebo pod ceny, které pojišťovny nabízely loni,“ říká pojistný analytik společnosti Partners Pavel Krejčík.

Nejlevnější povinné ručení s ePojisteni.cz:

  •  porovnání všech aktuálních nabídek
  •  průměrná úspora až 1 750 Kč
  •  okamžitě platné pojištění

Nejvíce si připlatí rizikoví a mladí řidiči

K oznámení nových sazeb by mělo dojít na podzim. Ovlivněni budou všichni vlastníci motorových vozidel, ale nejvíce se zdražení bude týkat problémových a mladých nezkušených řidičů. Ti, kteří se mohou pochlubit jízdou bez nehody, pocítí zdražení o několik procent.

O zdražení již nyní uvažuje Česká podnikatelská pojišťovna, Česká pojišťovna i Kooperativa. „Již nyní lze ale s jistotou říci, že Česká pojišťovna bude nucena tuto skutečnost promítnout do koncové ceny povinného ručení,“ uvedl její mluvčí Tomáš Zavoral. „Očekávám navýšení sazeb v průměru až o deset procent,“ sdělil Jaroslav Besperát, ředitel České podnikatelské pojišťovny.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 19
Sdílet na Facebooku

Archiv