Povinné ručení pro firemní auto

  • Nejlevnější povinné ručení pro Vaši firmu
  • Vše online, porovnání nabídek během minuty
  • Až 85 % řidičů ušetří
  • Zelená karta ihned na e-mail
Výsledek
do 2 minut
úspora
až 50%
14 Zákazníků zde nyní srovnává

Povinné ručení pro firemní vozy

Povinné ručení je odpovědnostní pojištění za škody způsobené provozem motorového vozidla. Dle příslušného zákona č. 168/1999 Sb. je povinné pro všechny vlastníky bez ohledu na to, zda se jedná o fyzickou nebo právnickou osobu. Pojišťovny však rozdíl ve vlastnictví vnímají a mají připravené rozdílné nabídky jak pro jednotlivce, tak i pro malé i velké firmy.

Povinné ručení a firemní vůz

Zásadní rozdíl mezi jednotlivcem a firmou obvykle spočívá v počtu vozidel. Zatímco jednotlivec běžně řeší pojištění auta, firmy mohou evidovat vozový park od pár kusu až po několik desítek vozidel.

Pro pojišťovny je tedy výhodnější pojišťovat firmy s velkým vozovým parkem než jednotlivce. Z pojištění firemních vozových parků jim plynou daleko vyšší zisky a správa s dnešními možnostmi není nijak složitá.

Pro firmy je zase výhodou levnější pojištění a jednodušší administrativa, než kdyby pojišťovaly každý vůz zvlášť. Navíc využívají celou řadu bonusů a dalších výhod, které jim pojišťovny v rámci konkurenčního boje nabízí.

Flotilové pojištění pro firmy

U firem se ujalo tzv. flotilové pojištění. V rámci jedné pojistné smlouvy o povinném ručení mají pojištěno tolik vozidel, kolik chtějí. Flotilu je přitom možné zužovat i rozšiřovat dle potřeby. Čím více aut vozový park čítá, tím výhodnější povinné ručení pro firmy bývá.

Administrativně je správa vozového parku jednodušší než u jednotlivě pojištěných vozidel a snáze se řeší i vzniklé pojistné události. K ruce pojištěné firmě bývá vždy jeden konkrétní pracovník pojišťovny, který se stará o vše potřebné.

Porovnat ceny

Mluví se o nás