Povinné ručení

  • Nejlevnější povinné ručení pro Vaši firmu
  • Vše online, porovnání nabídek během minuty
  • Až 85 % řidičů ušetří
  • Zelená karta ihned na Váš email
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
85 Zákazníků zde nyní srovnává

Povinné ručení pro firemní vozy

Povinné ručení je odpovědnostní pojištění za škody způsobené provozem motorového vozidla. Dle příslušného zákona č. 168/1999 Sb. je povinné pro všechny vlastníky bez ohledu na to, zda se jedná o fyzickou nebo právnickou osobu. Pojišťovny však rozdíl ve vlastnictví vnímají a mají připravené rozdílné nabídky jak pro jednotlivce, tak i pro malé i velké firmy.

Povinné ručení a firemní vůz

Zásadní rozdíl mezi jednotlivcem a firmou obvykle spočívá v počtu vozidel. Zatímco jednotlivec běžně vlastní jedno, maximálně dvě auta do rodiny, firmy mohou evidovat vozový park od pár kusu až po několik desítek vozidel.

Pro pojišťovny je tedy výhodnější pojišťovat firmy s velkým vozovým parkem než jednotlivce. Z pojištění firemních vozových parků jim plynou daleko vyšší zisky a správa s dnešními možnostmi není nijak složitá.

Pro firmy je zase výhodou levnější pojištění a jednodušší administrativa, než kdyby pojišťovaly každý vůz zvlášť. Navíc využívají celou řadu bonusů a dalších výhod, které jim pojišťovny v rámci konkurenčního boje nabízí.

Flotilové pojištění pro firmy

U firem se ujalo tzv. flotilové pojištění. V rámci jedné pojistné smlouvy o povinném ručení mají pojištěno tolik vozidel, kolik chtějí. Flotilu je přitom možné zužovat i rozšiřovat dle potřeby. Čím více aut vozový park čítá, tím výhodnější povinné ručení pro firmy bývá.

Administrativně je správa vozového parku jednodušší než u jednotlivě pojištěných vozidel a snáze se řeší i vzniklé pojistné události. K ruce pojištěné firmě bývá vždy jeden konkrétní pracovník pojišťovny, který se stará o vše potřebné.

Porovnat ceny

Mluví se o nás