epojisteni logo

Cestovní pojištění na lyžování

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Lyžování je krásný sport. Ať už jezdíte lyžovat na víkend nebo týden, nezapomeňte si vždy sjednat cestovní pojištění. I menší úraz Vás totiž může v zahraničí vyjít na desítky tisíc korun. Výběru cestovního pojištění na lyže proto věnujte náležitou pozornost. Nabídky jednotlivých pojišťoven se liší, a co je pojištěno u jedné, nemusí platit u druhé.

Základem je zvolit si odpovídající pojistný limit. Všeobecně je doporučený limit ve výši od 1,5 do 2 miliónů korun. Do této výše pojišťovna uhradí náklady spojené s léčbou a převozem do ČR. Kromě základního rozsahu pojištění se podívejte také na asisteční služby, které se mohou lišit opravdu hodně.

Cestovní pojištění pro lyžaře

Plánujete-li lyžování na sjezdovkách, mělo by Vám vystačit základní cestovní pojištění. Některé pojišťovny nabízí balíčky, které jsou přímo určeny pro zimní sporty, a kromě lyžování zahrnují také snowboard či běžky. Pokud se však chystáte na freeride nebo skialpinismus, budete si muset zajistit speciální pojištění rizikových sportů. Tyto sporty však nepojišťují všechny pojišťovny, pozor na to. Informace si proto zjistěte včas před odjezdem na dovolenou.

Vhodným doplňkem je také pojištění odpovědnosti. Při lyžování můžete neúmyslně způsobit škodu další osobě a může se stát, že poškozený bude požadovat odškodnění. A i to se může značně prodražit.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.