epojisteni logo

Cestovní pojištění do Maďarska

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Maďarsko je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Jeho nejbližším sousedy jsou Rakousko, Slovinsko na západě, Chorvatsko, Srbsko na jihu, Rumunsko, Ukrajina na výhodě a Slovensko na severu. Maďarsko je především zemí svérázného jazyka, přátelských lidí, ostré kuchyně, lázní a v poslední řadě i dobrého vína.


cestovní pojištění

Důležité informace před cestou

Maďarsko je stejně jako Česká republika členem Evropské unie, a proto Vám k návštěvě této krásné země bude stačit platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Před návštěvou je však vhodné kontaktovat ambasádu a zjistit si aktuální informace z důvodů případných změn. Očkování nejsou povinná žádná. Při cestování autem máte povinnost si pořídit maďarskou dálniční známku. Tento doklad pořídíte pouze v elektronické podobě.

Přírodní krásy a zajímavosti

Z geografického hlediska je Maďarsko spíše rovinaté území plné nížin a jezer a proto není zrovna určeno pro milovníky velehorských dobrodružství. Pokud však máte rádi bujarou zábavu, termální lázně, dobré a hlavně ostré jídlo a kvalitní víno, pak si v Maďarsku přijdete na své. Maďarsko je totiž vyhlášeno zejména díky lázeňským městům


Ale i milovníci přírody nepřijdou zkrátka. V Maďarsku sice nenajdeme velehory, jelikož nejvyšší vrchol Mátra leží ve výšce pouhých 1 015 metrů nad mořem, ale nachází se zde desítky národních parků, přírodních rezervací a jiných zajímavých přírodních lokalit.


Mezi hlavní turistické cíle patří metropole Budapešť, které je centrem koncertů, umění a kultury. Také se zde nachází významné historické památky Hradní vrch, Maďarská národní galerie a muzeum, Matyášův chrám, středověké opevnění a další) a více než stovka termálních pramenů a studní. V Maďarsku se nalézá přes tisíc pramenů, jejichž teplota je vyšší než 30 stupňů Celsia, a u kterých byly vybudovány více či méně známé lázně (např. Buk, Eger, Hévíz, Sárvár, Sopron, Visegrád, Zalakros či Zamárdi).


Velmi oblíbeným místem letních dovolených je Balaton neboli “maďarské moře”. Celkově se rozkládá na ploše 600 km2 a v Evropě se jedná o největší zásobárnu sladké vody. V letních měsících tu tráví dovolenou místní lidé i turisté z okolních zemích. Jezero má velmi příznivé podmínky, protože je mělké a krásné čisté. Na pobřeží se proto nachází desítky rekreačních středisek. Oblíbeným místem turistů je také národní park Orség, kde se nachází desítky turistických stezek. Navíc se jedná o nejméně narušenou oblast Maďarska.

O cestovním pojištění do Maďarska

Dovolenou v Maďarsku si určitě chcete patřičně užít. A právě proto si nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Cestovní pojištění není drahou záležitostí a pár dní Vás vyjde doslova na pár korun. Přitom Vám ale na Vaší dovolené poskytne finanční jistotu pro nečekané případy jako je nemoc či úraz.


Cestovní pojištění pokryje veškeré náklady, které jsou spojeny s nezbytnou léčbou onemocnění či úrazu. V základu se jedná o náklady za:

 •  ošetření

 •  hospitalizaci

 •  nezbytné léky

 •  léčbu

 •  nutné převozy

 •  repatriaci

 •  převoz tělesných ostatků

To však není vše. Vybírat si můžete z několika variant pojistných limitů a zároveň si k základnímu baličku můžete sjednat další připojištění. Mezi nejvíce využívané patři připojištění úrazu, připojištění ztráty zavazadel, připojištění odpovědnosti a také připojištění storna zájezdu.


Kromě toho jsou součástí pojištění také asistenční služby, které Vám poskytnou pomoc či radu vždy, když potřebujete.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.