epojisteni logo
cest-pojisteni-doklady

Srovnání cen cestovního pojištění

13. 1. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Zodpovědný cestovatel nevyrazí za hranice bez cestovního pojištění. Otázkou je, zda si umí vybrat odpovídající pojištění a přitom využít možnosti srovnání ceny online za účelem výběru nejen nejvhodnějšího, ale také nejvýhodnějšího cestovního pojištění do zahraničí.

Dobrou zprávou je, že si podstatná většina Čechů na cestu do zahraničí již automaticky vybavuje cestovní pojištění. Méně dobrou zprávou už je to, že si ne vždy si sjednají cestovní pojištění odpovídající typu zahraniční cesty. Mezi nejčastější chyby patří nedostatečný rozsah cestovního pojištění a příliš nízké pojistné limity. Poradíme vám, jak nejlépe využít online srovnání cen cestovního pojištění tak, abyste si vybrali správně a zároveň ušetřili.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Nejčastější chybou jsou nízké limity a nedostatečný rozsah

Hodně lidí si cestovní pojištění sjednává na poslední chvíli čistě jen pro to, aby byli pojištění. O rozsahu vybraného pojištění často neví víc, a tak je výsledkem jakési pojištění pro dobrý pocit. Skoro by se dalo říci “pojistné placebo”. Když však dojde na pověstné lámání chleba, lidé se na pojišťovny rozčilují, že nedostali žádné peníze. Přitom by stačilo výběru správného pojištění, věnovat jen o pár minut více.

V praxi většina lidí v prvním vyhledávači vyplní osobní údaje, cílovou destinaci a počet dní, které v zahraničí stráví. Z výsledného srovnání si poté vyberou buď nejlevnější nabídku nebo zlatou střední cestu, aniž by se blíže podívali na detail vybrané nabídky. Zapomínají se podívat na pojistné limity a přemýšlet nad tím, zda nabídka obsahuje vše podstatné.

Jak postupovat při výběru odpovídajícího cestovního pojištění 

Než se pustíte do bezmyšlenkovitého výběru cestovního pojištění a vyplňování dotazníků, zamyslete se nad tím, co skutečně potřebujete. Je velký rozdíl mezi tím, zda vás čeká poklidný prodloužený eurovíkend v jedné z evropských metropolí, služební cesta strávená v kanceláři či venku na stavbě nebo jedete na dovolenou plnou adrenalinových zážitků. 

Krok první - typ cesty a její rizika

Prvním krokem je ujasnit si, jaká rizika vám v zahraničí reálně hrozí. Budete se pouze procházet po městě a prohlížet si památky? Plánujete relax na pláži? Čeká vás aktivní sportovně založená dovolená? Půjde o běžné sporty nebo sporty s vyšší mírou rizika? O jak rizikové sporty půjde? 

Krok druhý - cílová destinace a její rizika

Druhým krokem je zhodnocení míry rizika země či zemí, které plánujete navštívit. Jedná se o Evropu, Asii, Afriku či Ameriku? Patří vybraná země k bezpečným, k méně bezpečným či dokonce rizikovým oblastem? Jaké nemoci vám zde hrozí? Jak je na tom kvalita, dostupnost a cena zdravotní péče v dané zemi? Jakou roli tato informace hraje? Například v USA je zdravotní péči opravdu velice drahá. Zvolíte-li příliš nízké pojistné limity, ušetříte sice na cestovním pojištění, ale v případě  pojistné události  můžete nemalou částku doplácet ze svého.

Cestovní pojištění na dovolenou

Krok třetí - srovnání cestovního pojištění

Nyní ve vyhledávači doplňte požadované údaje. Vyberte si první tři nabídky a pečlivě si je prostudujte. Vedle ceny pojištění si prostudujte také další parametry jednotlivých nabídek. 

Prověřte si rozsah nabízeného cestovního pojištění. V základu každá nabídka obsahuje léčebné náklady. Některé pojišťovny však mohou za stejnou cenu nabízet lepší rozsah. Pojištění může například obsahovat úrazové pojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti. 

Zkontrolujte výši pojistných limitů. Vždy platí, čím více, tím lépe. U léčebných výdajů je pro cesty v rámci Evropy doporučováno nejméně 3 miliony korun, pro mimoevropské minimálně 6 milionů korun a do USA dokonce 10 milionů korun.

Krok čtvrtý - doplňte rozsah pojištění

Pokud nabídky obsahují pouze léčebné náklady, je doporučeno sjednat si  připojištění  odpovědnosti a  úrazové připojištění.  Cena pojištění se o tolik nezvedne. Hodí se také připojištění zavazadel a v případě cesty vlastním vozidlem i pojištění auta na cesty, nemáte-li sjednané havarijní pojištění  vyhovující i pro cesty do zahraničí. Máte-li v plánu adrenalinové sporty, připojistěte si je také.

Krok pátý - srovnání cen pojištění

Teprve poté, až budou výsledné nabídky na cestovní pojištění po všech stránkách vypadat tak, jak mají, si srovnejte ceny. Možná zjistíte, že nabídka, která se zdála být na začátku cenově nejlevnější, vychází se všemi připojištěními nejdráže, a naopak. 

Rada na závěr

Velmi praktické je flexibilní  cestovní pojištění, u kterého lze vybrané parametry upravovat v průběhu pojištění. Můžete si například připojistit adrenalinové sporty pouze na vybrané dny a učinit tak v průběhu pojištění. Nač platit za připojištění sportů po celou dobu dovolené, když na vás čeká pouze jednodenní adrenalinový zážitek?

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?