epojisteni logo
autonehoda-rozcileny-muz-ukazuje-ulomeny-kus-auta-zene

Jak vypadá povinné ručení v Anglii?

4. 6. 2017
|
Délka čtení: 8 min.

Jak vypadá povinné ručení v Anglii?

Pokud směřujete do Anglie za zábavu nebo na pobyt kratší než 6 měsíců, můžete bez obav používat auto registrované v ČR. Samozřejmě musíte mít řádně sjednanou pojistku na auto. Při delším pobytu však musíte vozidlo registrovat v Anglii a sjednat si platné britské povinné ručení.

Povinné ručení je povinné ve všech evropských zemích. Anglie, ani celá Velká Británie není žádnou výjimkou. Jediné, co vás při řízení bude zpočátku hodně mást, je jízda vlevo. Pojištění vozidla se vás bude týkat jak při registraci starého vozidla, tak i při koupi nového vozidla v Anglii. Pojištění musíte mít sjednané před první jízdou stejně jako u nás.

V Anglii mají motoristé na výběr ze tří variant povinného ručení:

 •  Third part only

 •  Third part fire and theft

 •  Comprehensive

Od pojišťovny obdržíte tři dokumenty. The certificate je obdobou naší zelené karty a v době provozování vozidla jej musíte mít u sebe. Druhý dokument The Policy obsahuje pojistné  podmínky  a třetí The Schedule uvádí všechny detaily uzavřeného pojištění.

Ušetřete na autopojištění až 50 %

Naši zákazníci s námi ušetří až 50 % za povinné ručení. Buďte mezi nimi i vy. Zelenou kartu obdržíte do pár minut na e-mail.

Third part only - základní povinní ručení

Toto pojištění připomíná povinné ručení v ČR. Kryje veškeré škody v důsledku zaviněné nehody na majetku, zdraví a životě třetích osob. Nevztahuje se na škody na vozidle pojištěného ani na škody, ke kterým došlo následkem živelné události, krádeže či vandalismu.

Third part fire and theft - kryje navíc požár a krádež

Jak vyplývá z názvu, tato varianta zahrnuje základní Third part only a navíc kryje škody způsobené požárem nebo krádeží.

Comprehensive - allrisk pojištění

Tento typ pojištění poskytuje nejlepší pojistnou ochranu, ale logicky je nejdražší. Pojišťovna vyplatí pojistné plnění poškozeným, kryje škody vzniklé v důsledku požáru a krádeže i škody, které na vozidle vznikly vinou pojištěného. Pojištěný  může využít (a připlatit si) další výhody - např. opravu vozu na místě nehody či poruchy, odtah a opravu vozu nebo poskytnutí náhradního auta.

Jak drahé je povinné ručení v Anglii

Podobně jako u nás cenu pojištění ovlivňuje obsah motoru. Nejedná se však o jediný faktor. Mezi další kritéria, podle kterých pojišťovny určují cenu pojištění, patří například následující:

 •  k jakému účelu bude vůz používán (soukromé, taxi apod.)

 •  místo, kde bude vůz pravidelně parkován (na ulici, hlídané parkoviště, garáž)

 •  věk řidiče a jeho zaměstnání

 •  jak dlouho řídíte - lze využít bezeškodní  bonus  (tzv. no claim bonus) - sleva na pojistném až 75 %

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.

Veronika ČermákováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • odtah-vozu
  24. května 2024|Jana Březinová
  Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

  Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • autobazar
  29. dubna 2024|Jana Březinová
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem

  Nabídka ojetých vozů v Česku se po nedostatku z minulých let opět vrátila k normálu. Hodně lidí ale přesto preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je širší nabídka specifických modelů, lepší technický stav a někdy i nižší cena. Jak při nákupu auta v Německu správně postupovat?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

  Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.

 • praskle-celni-sklo
  Zdražení cen povinného ručení pokračuje. Můžou za něj dražší díly i energie

  Na řidiče se řítí další zdražování. Podle prognóz analytiků i zástupců pojišťoven ho pocítí mnohem důrazněji než v předchozích měsících. Důvodem je nejen rostoucí cena práce a materiálu v servisech, ale také vyšší škoda v případě nehody, která se musí zákonitě promítnout do cen povinného i havarijního pojištění.