epojisteni logo

Jak nejlépe pojistit firemní auto

Nezbytnou součástí firemního majetku bývá vozový park, jehož velikost a složení se odvíjí od velikosti firmy a její činnosti. Odlišný bude vozový park u velké firmy, která se specializuje na dopravu, a drobného živnostníka. Jednu věc však potřebují všichni a to kvalitní pojištění vozidel za rozumnou cenu.

Pojištění firemních aut nabízí různé možnosti. Jinak bude pojištění řešit velká společnost, která vlastní desítky vozidel nezbytných jak k provozu firmy, tak i k činnosti zaměstnanců. Pro jiné řešení se zase rozhodne menší firma, kde firemní auto používá pouze majitel.

Zejména větším firmám se vyplatí využívat služeb pojišťovacích společností, kteří vymýšlí řešení na míru konkrétního vozového parku. 

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Základem je správně nastavená pojistná péče o auta 

Čím lépe si pojištění vozidel nastavíte, tím méně starostí vám péče o pojištění vozového parku zabere v budoucnosti. Pravdou je, že spousta firem pojištění vozidel řeší, jak jim zrovna přijde pod ruku. Řešit pojištění pro každé nové vozidlo extra je však neefektivní a zároveň zbytečně drahé. Řešení je přitom více než snadné.

Poměrně překvapivé je zjištění, že celá řada firem, hlavně těch menších, nemá tušení o existenci takzvaného flotilového pojištění. Jedná se o způsob řešení pojištění vozidel vytvořený právě pro potřeby firem. Flotilové pojištění nabízí nejen jednoduchou správu pojištění, ale mnohem lepší pojistnou ochranu za cenu, na kterou u individuálně řešených pojistných smluv nemají šanci dosáhnout. 

Pojištění firemních vozidel v rámci jedné smlouvy 

Individuální řešení pojištění každého vozidla zvlášť vyžaduje spoustu administrativy. To platí zejména pro početné vozové parky, které navíc zahrnují několik druhů vozidel od osobních aut, přes nákladní automobily až po zemědělské a jiné pracovní stroje.

Flotilové pojištění aut představuje jednoduché řešení pojištění všech firemních aut v rámci jedné pojistné  smlouvy. Dobře nastavené flotilové pojištění vozidel firmám ušetří nejen peníze, ale také čas. Jak to funguje? 

Flotilové pojištění již od jednoho vozidla 

K založení firemní flotily dnes už stačí jedno auto, ke kterému budou přibývat další. Pokud zakládáte novou firmu, nestyďte si flotilové pojištění aut vyřídit hned na začátku. Podmínkou pojišťoven obvykle bývá, že nejméně další dvě až čtyři vozidla přibudou již během prvního pojistného období.

Standardní je, že se flotilové pojištění sjednává od tří a více vozidel. Všechna firemní vozidla jsou zahrnuta pouze do jedné pojistné smlouvy, která se se týká jak zákonného povinného ručení, tak i havarijního pojištění a případně dalších doplňkových  připojištění  (např. pojištění skel, úrazu řidiče, zavazadel a další) a nechybí ani nezbytné asistenční služby. Všeobecně platí pravidlo, že čím více má firma vozidel, tím nižší cenu v přepočtu za jeden  pojištěný  vůz zaplatí

Pojištění jednoho firemního auta

Flotilové pojištění nabízí zjednodušenou správu 

Kromě výrazně nižší ceny pojištění firemních aut v rámci jedné flotily nabízí zjednodušenou správu a tím minimální administrativní zátěž pro firmu. Tím, že se pojištění vozidel řeší v rámci jedné smlouvy, není nutné vyřizovat pojistnou smlouvu  na každé nově pořízené auto.

V rámci jedné firemní flotily je možné pojistit:

 • osobní a užitkové automobily, 

 • nákladní vozidla,

 • tahače, návěsy a přívěsy, 

 • zemědělské a speciální pracovní stroje, 

 • motocykly a skútry, 

 • obytná vozidla a další. 

 

Nově pořízené vozidlo se jednoduše přidá prostřednictvím jednoduché přihlášky k pojištění, vyřazené vozidlo obvykle stačí nahlásit kontaktní osobě v pojišťovně (obchodnímu zástupci). Pojištění flotily je flexibilní. Parametry lze v průběhu pojištění upravovat dle nových potřeb firemního vozového parku.

Cena pojištění firemních vozidel 

Při kalkulaci ceny pojištění firemních vozidel jsou nejdůležitější následující kritéria:

 • velikost flotily – čím větší vozový park, tím nižší cena, 

 • složení flotily – cenu zvyšují větší, dražší a případně i rizikovější auta a stroje,

 • předmět podnikání a jeho rizikovost  ve spojení s provozem vozidel,

 • škodní průběh – čím více škod, tím dražší pojištění. 

Jak získat nejlepší na pojištění firemních vozidel 

Pojištění firemních vozidle si můžete řešit sami. Sami oslovujete pojišťovny a vedete s nimi jednání. Nebo pojištění přenecháte firmě, které se na pojištění fyzických i právnických osob přímo zaměřují.

Jedná se o pojišťovací makléře, kteří vaším jménem oslovují pojišťovny. Od začátku mají lepší vyjednávací podmínky  a je tak pravděpodobné, že vaší firmě dokáží vyjednat mnohem lepší podmínky než vy. Vy už si pouze z předložené nabídky vyberete takovou, která nejvíce odpovídá vašim představám.

Součástí služeb pojišťovacích makléřů bývá i kompletní správa pojištění. To znamená, že za vás budou řešit jednotlivé přihlášky, odhlášky, pojistné události  a pravidelnou aktualizaci smlouvy o pojištění firemní flotily.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • odtah-vozu
  24. května 2024|Jana Březinová
  Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

  Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • autobazar
  29. dubna 2024|Jana Březinová
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem

  Nabídka ojetých vozů v Česku se po nedostatku z minulých let opět vrátila k normálu. Hodně lidí ale přesto preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je širší nabídka specifických modelů, lepší technický stav a někdy i nižší cena. Jak při nákupu auta v Německu správně postupovat?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

  Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.

 • praskle-celni-sklo
  Zdražení cen povinného ručení pokračuje. Můžou za něj dražší díly i energie

  Na řidiče se řítí další zdražování. Podle prognóz analytiků i zástupců pojišťoven ho pocítí mnohem důrazněji než v předchozích měsících. Důvodem je nejen rostoucí cena práce a materiálu v servisech, ale také vyšší škoda v případě nehody, která se musí zákonitě promítnout do cen povinného i havarijního pojištění.