epojisteni logo
parkovani-letiste

Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat, když odlétáte na dovolenou?

14. 7. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

Pokud se chystáte trávit zimu na zahraničních sjezdovkách nebo exotických plážích a plánujete odlétat z Česka, pravděpodobně se budete muset dopravit na letiště Václava Havla v Praze. A hned tady vás čeká první výzva – jak a kde zaparkovat, aby vás to nestálo majlant? Máme pro vás pár tipů!

Kde v Praze zaparkujete zdarma?

Nedostupná parkovací místa jsou pro velkoměsta typická. A v Praze to platí dvojnásob! Naštěstí existují lokality, kde zaparkujete zadarmo a bez rizika následného odtažení. Mezi takové patří třeba Novodvorská Plaza na Praze 4 nebo  OC Šestka na Praze 6. Zaparkovat tady můžete zdarma na neomezeně dlouhou dobu. Na letiště se pak už ale musíte dopravit taxíkem nebo jinou alternativou, či využít služeb hromadné dopravy, což může být značně komplikované.

Náš tip

Náš tip

Většina obchodních center nabízí bezplatné parkování na 3 – 4 hodiny.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Využijte levnějších parkovišť s transferem

Další možností, jak využít parkování u letiště Praha pokud možno co nejvýhodněji, je kontaktování cestovní kanceláře, s kterou na dovolenou odlétáte. Ta má většinou výhodné smlouvy s partnerskými parkovišti u letiště, a může vám tak nabídnout zajímavou slevu na parkovném. Parkování samozřejmě nebude zadarmo, rozhodně váš domácí rozpočet nijak nezruinuje. Obvyklá cena se pohybuje kolem 700 Kč za 7 dní. 

Parkoviště jsou navíc hlídaná bezpečnostní službou  24 hodin denně a spousta z nich nabízí také řadu zajímavých služeb. Auto si můžete nechat během dovolené zkontrolovat, umýt nebo vyčistit. Většina parkovišť zajistí v případě zájmu i odpovídající pneuservis nebo vám třeba zabalí kufry do folie. Tyto služby jsou už ale samozřejmě zpoplatněné.

A jak to probíhá v praxi? Od cestovní kanceláře obdržíte speciální voucher (pokud cestujete bez CK, zajistíte si ho sami online u vybraného parkoviště), ten na místě odevzdáte, zaparkujete a obsluha letiště vás i se zavazadly odveze k terminálu. Po příletu zavoláte na domluvené číslo a pracovník parkoviště vás opět dopraví zpátky k automobilu.

Nejdražší parkoviště jsou ty přímo u letiště

Pokud neřešíte finance a potřebujete zaparkovat rychle, pohodlně a bez zbytečných průtahů co nejblíže u letiště, pak vsaďte na parkoviště, které najdete jen několik metrů u jednotlivých terminálů. Počítejte ale s tím, že jde o nejméně ekonomicky výhodnou variantu. Týden vás tady vyjde na zhruba 1500 Kč (mimo hlavní sezónu).

Náš tip

Měli byste vědět

Pokud ztratíte parkovací kartu, počítejte s vysokou sankcí (obvykle v řádech několika tisíců korun).

Samozřejmě ale ani tady nechybí celá řada služeb počínaje areálem, který je hlídaný kamerovým systémem a ostrahou, přes dobíjení elektromobilů, až po mytí automobilů (bývá obvykle zpoplatněno extra sazbou). Na druhou stranu to máte odsud k jednotlivým terminálům pouze pár minut, což vám ušetří spoustu času, který byste jinak strávili transferem ze vzdálenějších letišť v okolí.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Vendula Flassig VráblováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • 23. července 2024|Petr Pohůdka
    Parametry výpočtu ceny povinného ručení a havarijního pojištění

    Pojištění vozidla tvoří nedílnou součást výdajů spojených s jeho provozem. Povinné ručení musí mít podle zákona sjednané každý provozovatel vozidla. Havarijní pojištění sice povinné není, ale zejména u novějších a dražších vozů by mělo být samozřejmostí. Ceny pojistek se u různých vozidel a osob značně liší. Jak pojišťovny vypočítají cenu povinného ručení a havarijního pojištění?

  • havarijní pojištění bez spoluúčasti
    22. července 2024|Jana Březinová
    Připojištění k havarijnímu pojištění

    Havarijní pojištění sice není povinné, ale jeho sjednání vám zajistí komplexní ochranu vozidla i pasažérů. Obzvlášť, když si sjednáte praktická připojištění – skel, zavazadel, úrazu nebo právní ochrany. Jak přesně jednotlivá připojištění fungují?

  • dva-kluci-u-auta
    17. července 2024|Petr Pohůdka
    Krátkodobé havarijní pojištění nejen na dovolenou

    Vyrážíte na dovolenou nebo dlouhou služební cestu a rádi byste auto chránili pomocí havarijka? Pokud nestojíte o celoroční pojistku, můžete si vyřídit krátkodobé havarijní pojištění. Určitou formu ochrany vám zajistí i připojištění auta na dovolenou. V čem spočívají výhody krátkodobých pojištění a kde podobné produkty naráží na své limity?

  • lesní požár
    15. července 2024|ePojisteni
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • blg-srt-spz
    12. července 2024|Petr Woff
    Krádeže vozidel v ČR: Statistiky a tipy pro každý kraj

    Zloději každoročně ukradnou tisíce českých aut, přičemž některé lokality a modely vyhledávají častěji než jiné. Mezi nejrizikovější oblasti patří Praha, Liberecký nebo Ústecký kraj. Nejohroženějšími značkami jsou Škoda, Volkswagen a Ford. Krádeže aut zachycujeme v regionálních, celostátních a mezinárodních statistikách, které odhalují zajímavé trendy.

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|ePojisteni
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|ePojisteni
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

  • 07. července 2024|ePojisteni
    Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

    Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.