epojisteni logo
parkovani-letiste

Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat, když odlétáte na dovolenou?

14. 7. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

Pokud se chystáte trávit zimu na zahraničních sjezdovkách nebo exotických plážích a plánujete odlétat z Česka, pravděpodobně se budete muset dopravit na letiště Václava Havla v Praze. A hned tady vás čeká první výzva – jak a kde zaparkovat, aby vás to nestálo majlant? Máme pro vás pár tipů!

Kde v Praze zaparkujete zdarma?

Nedostupná parkovací místa jsou pro velkoměsta typická. A v Praze to platí dvojnásob! Naštěstí existují lokality, kde zaparkujete zadarmo a bez rizika následného odtažení. Mezi takové patří třeba Novodvorská Plaza na Praze 4 nebo  OC Šestka na Praze 6. Zaparkovat tady můžete zdarma na neomezeně dlouhou dobu. Na letiště se pak už ale musíte dopravit taxíkem nebo jinou alternativou, či využít služeb hromadné dopravy, což může být značně komplikované.

Náš tip

Náš tip

Většina obchodních center nabízí bezplatné parkování na 3 – 4 hodiny.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Využijte levnějších parkovišť s transferem

Další možností, jak využít parkování u letiště Praha pokud možno co nejvýhodněji, je kontaktování cestovní kanceláře, s kterou na dovolenou odlétáte. Ta má většinou výhodné smlouvy s partnerskými parkovišti u letiště, a může vám tak nabídnout zajímavou slevu na parkovném. Parkování samozřejmě nebude zadarmo, rozhodně váš domácí rozpočet nijak nezruinuje. Obvyklá cena se pohybuje kolem 700 Kč za 7 dní. 

Parkoviště jsou navíc hlídaná bezpečnostní službou  24 hodin denně a spousta z nich nabízí také řadu zajímavých služeb. Auto si můžete nechat během dovolené zkontrolovat, umýt nebo vyčistit. Většina parkovišť zajistí v případě zájmu i odpovídající pneuservis nebo vám třeba zabalí kufry do folie. Tyto služby jsou už ale samozřejmě zpoplatněné.

A jak to probíhá v praxi? Od cestovní kanceláře obdržíte speciální voucher (pokud cestujete bez CK, zajistíte si ho sami online u vybraného parkoviště), ten na místě odevzdáte, zaparkujete a obsluha letiště vás i se zavazadly odveze k terminálu. Po příletu zavoláte na domluvené číslo a pracovník parkoviště vás opět dopraví zpátky k automobilu.

Nejdražší parkoviště jsou ty přímo u letiště

Pokud neřešíte finance a potřebujete zaparkovat rychle, pohodlně a bez zbytečných průtahů co nejblíže u letiště, pak vsaďte na parkoviště, které najdete jen několik metrů u jednotlivých terminálů. Počítejte ale s tím, že jde o nejméně ekonomicky výhodnou variantu. Týden vás tady vyjde na zhruba 1500 Kč (mimo hlavní sezónu).

Náš tip

Měli byste vědět

Pokud ztratíte parkovací kartu, počítejte s vysokou sankcí (obvykle v řádech několika tisíců korun).

Samozřejmě ale ani tady nechybí celá řada služeb počínaje areálem, který je hlídaný kamerovým systémem a ostrahou, přes dobíjení elektromobilů, až po mytí automobilů (bývá obvykle zpoplatněno extra sazbou). Na druhou stranu to máte odsud k jednotlivým terminálům pouze pár minut, což vám ušetří spoustu času, který byste jinak strávili transferem ze vzdálenějších letišť v okolí.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Vendula Flassig VráblováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.