epojisteni logo
student-pojisteni

Cestovní pojištění a studentské pobyty to jde dohromady! Zjistěte, jak na něj

13. 9. 2020
|
Délka čtení: 6 min.

Říká se, že nejlepší léta jsou ta studentská. Studenti, které čekají státnice, asi budou oponovat. Pravdou ale zůstává, že během studia na střední nebo vysoké škole máte spoustu času na průzkum české kotliny i zahraničních krás. Zároveň můžete využít celé řady dotovaných studentských pobytů v zahraničí, během nichž načerpáte řadu zkušeností, poznáte nové tváře, zdokonalíte se v jazyce a zpátky domů si přivezete nezapomenutelné zážitky. Aby studentský pobyt proběhl bez zbytečných zádrhelů a komplikací, vyplatí se sjednat si cestovní pojištění pro studenty.

Proč si sjednat pojištění na studentské pobyty v zahraničí?

Ať už se chystáte do zahraničí na stáž, dovolenou nebo studentský pobyt, cestovní pojištění by mělo být povinnou položkou, která vás dokáže uchránit mnohých komplikací a prázdné peněženky.  Co všechno takové cestovní pojištění kryje? To nejzákladnější minimálně alespoň výdaje spojené se zdravotním ošetřením jako takovým. Pak už záleží na konkrétní pojišťovně i vybraném produktu. Podmínky a rizika krytí se totiž u jednotlivých pojistek liší. Někde získáte v rámci základního balíčku i nezbytnou asistenci nebo tzv. „pojistku na blbostpojistku na blbost,“ jinde si budete muset za další služby připlatit.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

S ISIC kartou je sjednání pojistky výhodnější

Co si budeme povídat – cena  cestovního pojištění  pro studenty bývá alfou a omegou. Protože peněz není během studia mnoho, je dobré využít nejrůznějších akcí a slev, které jednotlivé pojišťovny nabízí. Řada z nich třeba umožňuje čerpat zajímavé slevy na cestovní pojištění pro studenty, kteří jsou držiteli karty ISIC. Cestovní pojištění s ISIC si mohou studenti uzavřít na dobu až 16 měsíců s opakovanými výjezdy maximálně na 45 dní.  Kromě základního balíčku si mohou studenti připojistit nebezpečné či extrémní sporty, odpovědnosti za škodu a také ztrátu cestovních dokladů a zavazadel.

Náš tip

Zmíněné slevy lze kombinovat s dalšími slevami třeba za sjednání pojistky online. 

Kolik za to všechno zaplatíte?

Pokud cestujete v rámci studentského pobytu Erasmus do zahraničí, vyplatí se sjednat roční pojistku, která vás vyjde na cca 1 600 Kč. Pojištění bude platit pouze pro pobyty v rámci Evropy. Cestujete-li dál, pak vás pojistka vyjde na 2 700 Kč. V ročním pojištění je kromě léčebných výloh, repatriace, opatrovníka a zachraňovacích nákladů zahrnuto také pojištění trvalých následků či smrti v důsledku úrazu. K dispozici je samozřejmě rozšířený balíček, který kryje třeba úrazy způsobené provozováním některých rizikových sportů nebo již zmíněné pojištění zavazadel.

Jak pojistku vybírat?

Při výběru vhodného cestovního pojištění pro studenty platí opět, že nejlevnější pojistka automaticky neznamená pojistku nejvýhodnější. Při výběru byste se proto měli zajímat nejen o cenu, kterou porovnáte jednoduše prostřednictvím nezávislých  online kalkulaček a srovnávačů, ale především o krytá rizika a výši pojistných limitů. Zatímco u škod na majetku nemusí šplhat částka do astronomických výšin, škody na zdraví či životě mohou přesáhnout i několik (desítek) milionů korun. Kromě rizik, která vybraná pojistka kryje a limitů, se zaměřte také na  výluky  z pojistného plnění.  V tomto případě jde o situace, v nichž pojišťovna pojištěnému  nevyplatí ani korunu nebo bude pojistné plnění citelně krátit.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Vendula Flassig VráblováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.