Jak hravě zvládnout testy do autoškoly

Jak hravě zvládnout testy do autoškoly

Autoškola

Aby dospělý člověk mohl řídit motorové vozidlo, musí absolvovat kurz autoškoly, který je zakončen zkouškou složenou z praktické a teoretické části. K úspěšnému získání řidičského oprávnění je nutné zvládnout obě části. Poradíme vám, jak se nejlépe připravit, abyste testy v autoškole zvládli na jedničku.

Chci výhodné povinné ručení

K získání řidičáku je nutné umět řídit auto a znát dopravní předpisy

Základní kurz autoškoly trvá obvykle 6 až 8 týdnů a skládá se nejen z hodin jízd, které s žákem provádí instruktor autoškoly ve speciálně upraveném vozidle, ale také teoretické výuky týkající se především platných pravidel silničního provozu. Zájemce si může dobu kurzu zkrátit a připlatit si za intenzivní kurz autoškoly. Větší sebevědomí dodají také další cvičné jízdy, které si můžete ke kurzu doplatit.

Na konci autoškoly musí absolvent složit zkoušku, kterou tvoří dvě části. První praktickou částí jsou tzv. jízdy, kdy absolvent musí předvést, že je schopen nejen bezpečně ovládat vozidlo, ale také sledovat provoz, značky a dodržovat předpisy. Druhou část závěrečné zkoušky představuje teoretický test obsahující různé otázky z dopravních předpisů. 

Pokud závěrečnou zkoušku nesložíte, nedostanete řidičský průkaz. Naštěstí je možné ji opakovat a to až po dobu 6 měsíců od skončení kurzu. Mezi jednotlivými zkouškami musí být vždy nejméně 5 dní dlouhá pauza. Pokud by absolvent zkoušku nezvládl ani během této doby, musí absolvovat celý kurz znovu. Aby se tak nestalo, je doporučeno se na testy důkladně připravit.

Jaké zvolit pojištění pro začínající řidiče?

Všechno je jednou poprvé. Možná jste právě dostali řidičák a pořídili si své první auto. Jednou z věcí, kterou musíte zařídit, než vyjedete na silnici, je povinné ručení. K němu můžete zvolit i další pojištění nebo připojištění. Připravili jsme pro vás proto návod, díky němuž se rychle zorientujete.

Číst článek >

Připravte se na testy v autoškole předem

Testy v autoškole jsou zkouška jako každá. Abyste ji složili, musíte se na ni “nabiflovat”. Bez naučení se dopravních předpisů to prostě nepůjde. Pro větší jistotu je doporučeno si udělat klidně i několik zkušebních testů před ostrou verzí. Potřebné znalosti pomohou získat nejen dostupné zkušební online testy, ale také šikovné mobilní aplikace.

Autoškola

Kde najít online testy

Písemné testy jsou rozděleny do několika kategorií podle skupin řidičského oprávnění. To znamená, že nemusíte znát dopravní předpisy platné pouze pro nákladní vozidla, pokud absolvujete výcvik pro řízení motorky nebo osobního vozidla. Prvním krokem je tedy najít odpovídající online test.

Za nejvíce doporučovaný materiál k učení jsou testy dostupné na webových stránkách Ministerstva dopravy ČR. Další online testy nabízí webové stránky Autoskola-testy.cz. Zkušební online testy jsou zdarma, v žádném případě nikdy nic neplaťte. 

Rozdělení testů v autoškole včetně odkazů na jednotlivé online testy:

Skupina

Typ vozidla

Odkaz na on-line test

A

Motocykl

http://etesty2.mdcr.cz/Test/TestExam/13

B

Osobní automobil

http://etesty2.mdcr.cz/Test/TestExam/16

B+E

Osobní automobil s přívěsem

http://etesty2.mdcr.cz/Test/TestExam/18

C

Nákladní automobil nad 3,5 t

http://etesty2.mdcr.cz/Test/TestExam/19

C+E

Nákladní automobil s přívěsem nad 750 kg

http://etesty2.mdcr.cz/Test/TestExam/21

D

Autobus

http://etesty2.mdcr.cz/Test/TestExam/22

D+E

Autobus s přívěsem nad 750 kg

http://etesty2.mdcr.cz/Test/TestExam/24

Zdroj: www.etesty2.mdcr.cz

Jak takový test vypadá?

Každý test obsahuje 25 otázek vždy s jedinou správnou odpovědí. Otázky se přitom vybírají z bloku 500 otázek, testy tedy nejsou nikdy totožné. Otázky se však lze snadno naučit předem. K úspěšnému složení teoretické části je nutné získat nejméně 45 bodů z celkových 50. Na vypracování testu je však pouze 30 minut. Poté je automaticky ukončen. 

Pomohou i mobilní aplikace

Mobilní aplikace existují na cokoliv a ani kurz autoškoly není výjimkou. Nejlepší aplikací vytvořenou pro lepší a jistější zvládnutí kurzu, je aplikace "Autoškola". Aplikace je zdarma a je k dispozici jak pro Android, tak i iOS. Při přípravě na zkoušky se určitě hodí kombinovat online testy s mobilní aplikací.

Aplikace Autoškola obsahuje učení otázek s možností označení otázek, ve kterých nejčastěji chybujete, přehled a popis dopravních značek zahrnující i test znalostí, 3D křižovatky se všemi požadovanými dopravními situacemi, teorie pro získání řidičského průkazu skupiny B a zkouškové testy podle aktuálního věstníku Ministerstva dopravy ČR určené pro řidičský průkaz skupiny B.

Spočítat ceny povinného ručení

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 11

Sdílet na Facebooku

Archiv