epojisteni logo
autoskola

Jak hravě zvládnout testy do autoškoly

30. 7. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

Aby dospělý člověk mohl řídit motorové vozidlo, musí absolvovat kurz autoškoly, který je zakončen zkouškou složenou z praktické a teoretické části. K úspěšnému získání řidičského oprávnění je nutné zvládnout obě části. Poradíme vám, jak se nejlépe připravit, abyste testy v autoškole zvládli na jedničku.

K získání řidičáku je nutné umět řídit auto a znát dopravní předpisy

Základní kurz autoškoly trvá obvykle 6 až 8 týdnů a skládá se nejen z hodin jízd, které s žákem provádí instruktor autoškoly ve speciálně upraveném vozidle, ale také teoretické výuky týkající se především platných pravidel silničního provozu. Zájemce si může dobu kurzu zkrátit a připlatit si za intenzivní kurz autoškoly. Větší sebevědomí dodají také další cvičné jízdy, které si můžete ke kurzu doplatit.

Na konci autoškoly musí absolvent složit zkoušku, kterou tvoří dvě části. První praktickou částí jsou tzv. jízdy, kdy absolvent musí předvést, že je schopen nejen bezpečně ovládat vozidlo, ale také sledovat provoz, značky a dodržovat předpisy. Druhou část závěrečné zkoušky představuje teoretický test obsahující různé otázky z dopravních předpisů. 

Pokud závěrečnou zkoušku nesložíte, nedostanete řidičský průkaz. Naštěstí je možné ji opakovat a to až po dobu 6 měsíců od skončení kurzu. Mezi jednotlivými zkouškami musí být vždy nejméně 5 dní dlouhá pauza. Pokud by absolvent zkoušku nezvládl ani během této doby, musí absolvovat celý kurz znovu. Aby se tak nestalo, je doporučeno se na testy důkladně připravit.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Připravte se na testy v autoškole předem

Testy v autoškole jsou zkouška jako každá. Abyste ji složili, musíte se na ni “nabiflovat”. Bez naučení se dopravních předpisů to prostě nepůjde. Pro větší jistotu je doporučeno si udělat klidně i několik zkušebních testů před ostrou verzí. Potřebné znalosti pomohou získat nejen dostupné zkušební online testy, ale také šikovné mobilní aplikace.

Autoškola

Kde najít online testy

Písemné testy jsou rozděleny do několika kategorií podle skupin řidičského oprávnění. To znamená, že nemusíte znát dopravní předpisy platné pouze pro nákladní vozidla, pokud absolvujete výcvik pro řízení motorky nebo osobního vozidla. Prvním krokem je tedy najít odpovídající online test.

Za nejvíce doporučovaný materiál k učení jsou testy dostupné na webových stránkách Ministerstva dopravy ČR.  Další online testy nabízí webové stránky Autoskola-testy.cz. Zkušební online testy jsou zdarma, v žádném případě nikdy nic neplaťte. 

Rozdělení testů v autoškole včetně odkazů na jednotlivé online testy:
SkupinaTyp vozidlaOdkaz na on-line test

A

Motocykl

B

Osobní automobil

B+E

Osobní automobil s přívěsem

C

Nákladní automobil nad 3,5 t

C+E

Nákladní automobil s přívěsem nad 750 kg


D


Autobus

D+E

Autobus s přívěsem nad 750 kg

Zdroj:  www.etesty2.mdcr.cz

Náš tip

Jak takový test vypadá?

Každý test obsahuje 25 otázek vždy s jedinou správnou odpovědí. Otázky se přitom vybírají z bloku 500 otázek, testy tedy nejsou nikdy totožné. Otázky se však lze snadno naučit předem. K úspěšnému složení teoretické části je nutné získat nejméně 45 bodů z celkových 50. Na vypracování testu je však pouze 30 minut. Poté je automaticky ukončen.

Pomohou i mobilní aplikace

Mobilní aplikace existují na cokoliv a ani kurz autoškoly není výjimkou. Nejlepší aplikací vytvořenou pro lepší a jistější zvládnutí kurzu, je aplikace "Autoškola". Aplikace je zdarma a je k dispozici jak pro Android, tak i iOS. Při přípravě na zkoušky se určitě hodí kombinovat online testy s mobilní aplikací.

Aplikace Autoškola obsahuje učení otázek s možností označení otázek, ve kterých nejčastěji chybujete, přehled a popis dopravních značek zahrnující i test znalostí, 3D křižovatky se všemi požadovanými dopravními situacemi, teorie pro získání řidičského průkazu skupiny B a zkouškové testy podle aktuálního věstníku Ministerstva dopravy ČR určené pro řidičský průkaz skupiny B.

Ušetřete na autopojištění až 50 %

Naši zákazníci s námi ušetří až 50 % za povinné ručení. Buďte mezi nimi i vy. Zelenou kartu obdržíte do pár minut na e-mail.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • autobazar
  29. dubna 2024|Jana Březinová
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem

  Nabídka ojetých vozů v Česku se po nedostatku z minulých let opět vrátila k normálu. Hodně lidí ale přesto preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je širší nabídka specifických modelů, lepší technický stav a někdy i nižší cena. Jak při nákupu auta v Německu správně postupovat?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 11. července 2022|ePojisteni
  BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

  Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

 • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
  15. června 2022|Marek Drahorád
  Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

  Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.

 • autobazar
  18. února 2022|Marek Drahorád
  Na co nezapomenout, když si koupíte ojeté auto

  Koupě ojetého vozidla přináší řadu výhod, z nichž nejdůležitější je finanční úspora. I za rok starý vůz totiž zaplatíte výrazně nižší částku než za nové vozidlo. Při koupi ojetého vozidla je důležitý zejména pečlivý výběr nejlépe za dohledu odborníka, díky kterému se vyvarujete koupi ojetého vozidla se spoustu úmyslně skrytých vad. Pokud už jste si v bazaru ojetý vůz vyhlédli, máme pro vás pár užitečných tipů.