Co je glamping a proč ho vyzkoušet?

Co je glamping a proč ho vyzkoušet?

Houapcí síť ve stromech

Kempování nemusí být vyhrazeno pouze pro otrlé dobrodruhy, kterým ke štěstí stačí karimatka, spacák a v lepším případě stan. Kempování může mít i netradiční, luxusní podobu, pro kterou se ujalo označení “glamping”.

Označení glamping vzniklo spojením dvou anglických slov glamorous a camping ve výraz glamping. Do českého jazyka jej můžeme jednoduše přeložit jako úžasné nebo okouzlující kempování.

Co to glamping je, kde se vzal a jak se liší od tradičního kempování? Na tyto a další otázky vám odpovíme v následujícím článku věnovanému tématu moderního kempování určeného zejména pro náročné dobrodruhy a romantiky.

 
porovnání cestovního pojištění

Glamping - kempování pro náročné dobrodruhy

Glamping podobně jako kempování nabízí ideálně ničím a nikým nerušený pobyt uprostřed přírody. Na rozdíl od tradičního kempování se nespokojí s nulovým komfortem, ale láká na nadstandardní a luxusní bydlení. Zapomeňte však na penziony či hotely. Glamping je úplně jiný luxus. To ale také znamená, že glamping rozhodně nebude levnou, jak se moderně říká lowcostovou, záležitostí.

Glamping je stále oblíbenější způsob, jak si vychutnat kouzlo pravé přírody a zároveň se přitom nechat hýčkat jako v pětihvězdičkovém hotelu. V tomto případě se však jedná například o luxusní dřevěný srub, prostorný stan nebo indiánské teepee.

V každém případě můžete počítat s ložnicí, sociálním zařízením, někdy i terasou, jídelnou, barem, saunou, vířivkou, soukromým jezírkem a podobně. To vše ve spojení s atraktivní přírodou a překrásnými výhledy do okolí. 

Tipy na glamping v ČR

Pokud byste taková speciální kempovací místa čekali pouze v exotických zemích, budete hodně překvapení. Přepychová glampingová místa se totiž dají objevit také u nás v Česku. Máme pro vás hned několik tipů na zážitkový glamping v Česku. 

Glamping Brdy

Ve Středních Čechách nedaleko obce Hutě pod Třemšínem se nachází speciální místo uprostřed chráněné oblasti Brdy, na kterém je postaven luxusní stan s dřevěnou podlahou a dřevěným nábytkem vyrobeným na míru. Ve stanu je umístěná pohodlná postel, malá kuchyňka i koupelna. Díky kamnům a venkovní sauně s koupacím sudem je toto místo jako stvořené pro dokonalý zimní glamping.

Glamping Malešov

Opět ve středočeském kraji, tentokrát v obci u Benešova, se ve výšce 9 metrů nad zemí mezi stromy nachází malebný dřevěný domek nazvaný Tři duby. Domek je vybaven krásným dřevěným nábytkem a je určen pro 3 osoby. Je to krásné místo vhodné nejen pro romantický pobyt ve dvou, ale i pro rodinu, která si chce užít netradiční dovolenou v přírodě. Stačí otevřít velké dvoukřídlé dveře a přímo z ložnice se vám naskytne výhled na zelené louky, pole a lesy.

Chata ve stromech

Glamping Jižní Čechy

Netradiční ubytování na vodě leží v Jihočeském kraji nedaleko Českých Budějovic. Vodní domky Čejkovice postavené na vodě jsou luxusně zařízené a můžete zde odpočívat a užívat si absolutní klid, nebo pozorovat divoké ptáky či vyzkoušet rybolov. Celkem jsou zde tři vodní domky s vlastním sociálním zařízením. 

Každý domek má svou vlastní tůni a specifický styl zařízení - vodní domek ve stylu Provence, námořnický domek Blue a přírodní domek List s ohništěm a grilem. Všechny vodní domky jsou určeny pouze pro dvě dospělé osoby bez dětí (kvůli bezpečnosti).

V Jižních Čechách se nachází Šumavská maringotka obklopena loukami a lesy, jejíž součástí je také sauna, vířivka a krásné přírodní koupací jezírko. Na Třeboňsku zase na luxusní ubytování přestavěli vagon a nazvali jej jednoduše Wellness vagon, k němuž rovněž patří finská sauna a vířivka. 

Glamping Západní Čechy

Mezi Plzní a Karlovými Vary v malé vesnici Chlum na malebné zelené louce stojí krásná jurta inspirovaná tradičním obydlím asijských kočovných kmenů. Tato česká jurta je však luxusně vybavená, je zde pohodlná ložnice i malá kuchyňka a krásná litinová pec, která zde i za chladného počasí vytváří velmi příjemné místo.

Glamping Morava 

U Vratěnína na Moravě se nachází netradiční Útulna, kterou český architekt Jan Tyrpekl vybudoval z původního železobetonového bunkru známého jako řopík. Na bunkr nasadil originální dřevěnou konstrukci a vznikla tak krásná prosluněná chatka, kterou doplnil pohodlným nábytkem, a ze které lze pozorovat nádherný východ či západ slunce.

Glamping na hausbótu

Specialitou glampingu v ČR jsou luxusně vybavené hausbóty plující na Baťově kanálu, na jejichž palubu si můžete vzít i vlastní kola, abyste si mohli při zastávkách dělat výlety po okolí. Na luxusních hausbótech lze splouvat celý kanál.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv