Chystáte se v zimě na lyže?

Chystáte se v zimě na lyže?

Chystáte se v zimě na lyže? Nezapomeňte se dobře pojistit

Každý rok to čtete znovu a znovu. Nezapomeňte se dobře pojistit na zimní dovolenou. Máte pocit, že je to zbytečné? Cestovní pojištění není drahé, stojí pouze pár korun. Pokud však dojde k pojistné události, můžete díky cestovnímu pojištění ušetřit stovky tisíc korun.

Naštěstí si stále více lidí uvědomuje, že cestovní pojištění není pouze trik pojišťoven, jak získat další peníze, ale opravdu potřebná věc. Evropský průkaz zdravotního pojištění Vám sice zajistí základní péči, ale pouze ve vybraných zařízení, a za stejných podmínek jako občané té či oné země. Zadarmo ošetření v žádném případě není. Ošetřený musí uhradit spoluúčast a ta rozhodně nebývá levná.

Cena ošetření v zahraničí? Desítky i stovky tisíc korun

Léčení v zahraničí je velmi drahá záležitost a ceny i méně vážných zranění se pohybují ve stovkách eur. Například za zásah horské služby dáte cca 10 000 korun. Den v nemocnici Vás přijde dokonce na 15 až 20 000 korun. Transport helikoptérou se pohybuje v rozmezí od 30 000 do 130 000 korun. Konkrétní ceny ošetření se pohybují od 5 000 korun za naražená záda až po stovky tisíce korun za úrazy hlavy, otevřené zlomeniny a podobné závažné úrazy. Naproti tomu Vás cestovní pojistka bude stát už od pár korun na jeden den.

Co vše si pojistit

Cestovní pojištění nemusí být pouze o zranění pojištěného, ale také o jeho odpovědnosti. Na horách je velmi snadné neúmyslně způsobit škodu další osobě. Proto se vyplatí pojištění rozšířit také o pojištění odpovědnosti, úrazu a také zavazadel.

extra pojištěním je třeba také počítat v případě, že se věnujete aktivně rizikovým sportům. Určitě je vhodné si připlatit pár korun a zvolit si vyšší pojistné limity. Některé sporty jsou dokonce nepojistitelné nebo je pojišťují jen specializované pojišťovny. To platí zejména pro vybrané extrémní sporty (např. lyžování a snowboarding mimo sjezdovky, skialpinismus, vysokohorská turistika nad 3 000 m.n.m. a další). Pokud budete mít běžnou pojistku, ale zraníte se mimo sjezdovku, pojišťovna má právo pojistné plnění zamítnout.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10
Sdílet na Facebooku

Archiv