Povinné ručení Škoda

Povinné ručení Škoda

Škoda a její historie

V roce 1895 se Václav Laurin společně se svým přítelem Václavem Klementem rozhodli založit podnik na výrobu jízdních kol. Od roku 1899 začínají s výrobou motocyklů a odtud byl jen krůček k výrobě prvního automobilu pod značkou Laurin a Klement. Ten byl na trh uveden v roce 1905 a šlo model Voiturette, který společnost dostal na špičku.

Spočítat
ceny

Po první světové válce se výroba rozšiřuje o nákladní vozy a letecké motory. Ve 20. letech se společnost dostala do problémů vinou požáru a proto se pánové rozhodli najít silného partnera. V roce 1925 se spojili se strojírenským podnikem Škoda. Rostoucí úspěch “Škodovky” narušila až německá okupace, kdy se zde vyráběla vojenská technika. K výrobě vozidel se Škoda vrací po skončení války.

Velkým mezníkem v historie společnosti se stal rok 1991, kdy se Škoda stala součástí koncernu Volkswagen. Toto spojení umožnilo společnosti velký rozmach a dnes se automobily značky Škoda prodávají také v zahraničí.

Jak vybrat povinné ručení pro Škoda

Jste-li vlastníkem vozidla Škoda, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Škoda.

Nejčastější modely Škoda, které se nechávají pojistit

Škoda Karoq Škoda Octavia Škoda Rapid
Škoda Kodiaq Škoda Scala Škoda Superb
Škoda Yeti Škoda Felicia Škoda Citigo
Škoda Fabia Škoda 120 Škoda 1203
Škoda Favorit Škoda 1000 MB Škoda 105
Škoda 130 Škoda Forman Škoda 110
Škoda 125


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 24

Mluví se o nás