Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Povinné ručení Škoda

Povinné ručení Škoda

Škoda a jeho historie

V roce 1895 se Václav Laurin společně se svým přítelem Václavem Klementem rozhodli založit podnik na výrobu jízdních kol. Od roku 1899 začínají s výrobou motocyklů a odtud byl jen krůček k výrobě prvního automobilu pod značkou Laurin a Klement. Ten byl na trh uveden v roce 1905 a šlo model Voiturette, který společnost dostal na špičku.

Po první světové válce se výroba rozšiřuje o nákladní vozy a letecké motory. Ve 20. letech se společnost dostala do problémů vinou požáru a proto se pánové rozhodli najít silného partnera. V roce 1925 se spojili se strojírenským podnikem Škoda. Rostoucí úspěch “Škodovky” narušila až německá okupace, kdy se zde vyráběla vojenská technika. K výrobě vozidel se Škoda vrací po skončení války.

Velkým mezníkem v historie společnosti se stal rok 1991, kdy se Škoda stala součástí koncernu Volkswagen. Toto spojení umožnilo společnosti velký rozmach a dnes se automobily značky Škoda prodávají také v zahraničí.

Jak vybrat povinné ručení pro Škoda

Jste-li vlastníkem vozidla Škoda, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Škoda.

Spočítat
ceny

Modely značky Škoda, které se nechávají pojistit nejčastěji

- Škoda Kodiaq

- Škoda Octavia

- Škoda Rapid

- Škoda Karoq

- Škoda Fabia

- Škoda Superb

- Škoda Yeti

- Škoda Felicia

- Škoda Citigo

- Škoda Roomster

- Škoda 120

- Škoda 1203

- Škoda Favorit

- Škoda 1000 MB

- Škoda 105

- Škoda 130

- Škoda Forman

- Škoda 110

- Škoda 125

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 20

Mluví se o nás