epojisteni logo

Škoda Kodiaq

Největší česká automobilka navazuje na prvorepublikovou automobilku Laurin & Klement. V roce 1895 ji založili dva cyklisté, kteří se v průběhu let posunuli směrem od jízdních kol k automobilům. Po válce firma hledá silného partnera, a proto v roce 1925 dochází ke spojení se strojírenskou firmou Škoda.

Škoda Kodiaq - české SUV

Škoda Kodiaq je druhé SUV vyvinuté automobilkou Škoda hned po menším SUV Škoda Karoq. Kodiaq byl uveden na trh v roce 2016 a je postaven na platformě Volkswagen Group MQB, kterou využívají model Volkswagen Tiguan a Seat Tarraco. Škoda Kodiaq je moderní SUV, které je vybaveno například systémem monitorování okolí vozu, ochranou chodců, asistentem couvání či vlastní Wi-Fi.


Vůz byl pojmenován podle největšího medvěda na světě Kodiaqa. Původně se však uvažovalo o názvech Snowman a Polar. Nakonec si škodovka nechala v roce 2015 zaregistrovat jméno Kodiaq pro kategorii SUV vozů. Škoda Kodiaq je hodně úspěšný vůz, o který je enormní zájem.

Škoda Kodiaq - nejlepší vůz pro rodiny

Pozitivně jej ohodnotil světoznámý pořad Top Gear, který jej označil za “Nejlepší vůz pro velké rodiny”. Kodiaq získal řadu ocenění. V České republice, Polsku a Bulharsku byl oceněn titulem Auto roku 2017. Jako SUV roku byl označen ve Francii, Německu a dokonce i v Číně. Mezi další ocenění patří Auto test 2017, Auto roku 2017 britských magazínů Auto Express a What Car? a spousta dalších.


Škoda Kodiaq je velmi povedené SUV nabízející mimořádný prostor a pohodlí při jízdě. Nabízí se ve dvanácti stupních výbavy - Active, Active 7-místné, Ambition, Ambition 7-místné, Laurin & Klement, Laurin & Klement 7-místné, Scout, Scout 7-místné, Sportline, Sportline 7-místné, Style a Style 7-místné. Co se týče motorizací, v nabídce je osm naftových motorů a tři benzínové motory. Nejvýkonnější a nejúspornější je naftový motor 2.0 TDI 4x4 DSG o objemu 1968 ccm a výkonu 140 kW.

Pojištění vozidel pro Škoda Kodiaq

Jak vybrat nejlepší pojištění pro svůj nový Kodiaq? Stačí si online srovnat nabídku na trhu. Chybět nesmí zákonné odpovědnostní pojištění známe pod lidovým názvem povinné ručení. Hodí se však také dobrovolné havarijní pojištění kryjící škody na vlastním voze. Spojením těchto dvou základních typů pojištění vozidel získáte komplexní ochranu pro svůj vůz. Navíc si můžete sjednat celou řadu připojištění, jako je pojištění skel, pojištění úrazu řidiče nebo celé posádky, pojištění zavazadel a další.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.