epojisteni logo

Škoda Yeti

Česká Škodovka má ve světě velmi dobré jméno a pověst. Napomáhá tomu dlouhá tradice, která začíná u tradiční české automobilky Laurin&Klement založené na konci 19. století. Od 90. let je Škoda součástí silného koncernu Volkswagen Group, který ji poskytuje silné zázemí při vývoji i výrobě.

Škoda Yeti - první škodovka s parkovací kamerou

Škoda Yeti patří do kategorie crossover SUV. Vyráběl se v letech 2009 až 2017, a poté jej nahradil novější model Škoda Karoq. Škoda Yeti však drží primát v rámci automobilky. Jako první škodovka byla vybavená praktickou parkovací kamerou, usnadňující parkování ve městě. Dnes je to normální, ale v té době byly ostatní modely vybaveny pouze pípajícím a případně grafickým znázorněním.

Studie Škoda Yeti byla poprvé představena na ženevském autosalonu v roce 2005. Škoda Yeti byla postavena na platformě Škoda Scout s tím, že byly eliminovány koncepční nevýhody a došlo ke zvýšení světlé výšky. Po uvedení do prodeje se Škoda Yeti stala velmi úspěšným vozem a například populární pořád Top Gear ji ocenil jako Rodinné auto roku 2009. Podobná ocenění získal Yeti i v následujících dvou letech.

Škoda Yeti - deset stupňů výbavy a jedenáct motorů

Škoda Yeti je neskutečně variabilní vůz, který se zájemce přizpůsobí svým požadavkům i finančním možnostem. V nabídce je dokonce deset různých výbavových stupňů - Ambition, Ambition Outdoor, Fresh, Laurin & Klement, Laurin & Klement Outdoor, Monte Carlo, Style, Style Outdoor, Trumf a Trumf Outdoor. Nejlevnější je Trumf, nejdražší Laurin&Klement Outdoor. Na výběr je manuální i automatická převodovka a pohon může být na přední nápravu i 4x4.

Štědrá je také nabídka motorů - šest benzínových a pět naftových motorů. Benzínové motory jsou: 1.2 TSI 81 kW, 1.2 TSI 81 kW DSG, 1.4 TSI 92 kW, 1.4 TSI 92 kW DSG, 1.4 TSI 110 kW 4x4 a 1.4 TSI 110 kW 4x4 DSG. Naftové motory jsou: 2.0 TDI 81 kW, 2.0 TDI 81 kW 4x4, 2.0 TDI 110 kW, 2.0 TDI 110 kW 4x4 a 2.0 TDI 110 kW 4x4 DSG.

Pojištění vozidel pro Škoda Yeti

V České republice podobně jako v jiných zemích je povinné zákonné pojištění odpovědnosti za škody způsobené při provozu motorového vozidlo. Toto pojištění je daleko více známé pod názvem povinné ručení (POV). Z pojištění jsou hrazeny škody na majetku, zdraví a životě poškozených osob.

Vedle zákonného pojištění existuje havarijní pojištění a doplňková připojištění. Společně s povinným ručením tvoří komplexní pojištění. Jeho součástí jsou také asistenční služby, které poskytují pomoc při nehodě či poruše s hledáním vhodného zdravotnického zařízení, náhradního ubytování apod.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.