epojisteni logo

Škoda Fabia

Škoda je největší český výrobce automobilů. Jeho dlouholetá historie je úzce spojená s významnou prvorepublikovou automobilkou Laurin & Klement, na jejíž tradici navazuje. V roce 1991 se Škoda stala součástí mezinárodního koncernu Volkswagen. Škoda Fabia je model, který se vyrábí již od roku 1999.

Škoda Fabia - vůz pro obyčejné lidi

Škoda Fabia je malý český pětidveřový hatchback, který byl poprvé představen na frankfurtském autosalonu 14. září 1999. Nahradila první porevoluční model Škodu Felicii. Na přelomu století hatchback doplnily další dvě karosářské verze - kombi a sedan. Sedan se však vyráběl pouze v první generaci. Škoda Fabia se na trhu drží již 20 let a v současnosti je k mání třetí generace po faceliftu.

Škoda Fabia - první generace

První generace se vyráběla v letech 1999 až 2007 s jedním faceliftem v roce 2004, který učinil Fabii mnohem modernější. Kromě verzí hatchback, kombi a sedan se prodávala také užitková varianta Praktik a sportovní verze RS. Během první generace se také objevily čtyři limitované edice - Style kombinovala lepší výbavu a příznivou cenu, akční model Fresh, Marathon pouze ve verzi kombi a vylepšená Attractive.

Škoda Fabia - druhá generace

Druhá generace se vyráběla od roku 2007 do roku 2014. Byla postavená na stejné platformě jako předchozí generace, ale byla o něco větší a získala i větší zavazadlový prostor. V roce 2010 prošla faceliftem, který obnášel drobné změny exteriéru i v interiéru. Jednou z významných změn bylo například přidání denního svícení. Druhá generace Škoda Fabia se vyráběla ve verzích - Škoda Fabia Scout, RS, Easy, Classic, Ambiente, Sport, Sportline, Greenline a stylová edice Monte Carlo.

Škoda Fabia - třetí generace

Od roku 2014 až do současnosti je v prodeji už třetí generace Škoda Fabia. Ta se faceliftu dočkala v roce 2018. Oproti druhé generace působí nová Fabia sportovnějším dojmem, je o pár centimetrů širší a užší. Po faceliftu má upravené nárazníky a získala jinak tvarovanou masku chladiče a lepší výbavu (LED světlomety, hlídání mrtvého bodu a další). K mání jsou výbavy Active, Ambition, Style, Scoutline, Monte Carlo a Trumf.

Pojištění vozidel pro Škoda Fabia

Ať už jezdíte Fabií nebo jiným vozidlem, neobejdete se bez pojištění vozidel. Zákonem nařízené je povinné ručení, ke kterému si můžete sjednat havarijní pojištění a celou řadu doplňkových připojištění. Kombinací různých druhů pojištění určených pro auta docílíte vysoké pojistné ochrany před následky škod, které způsobíte vy někomu jinému nebo někdo vám.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.