epojisteni logo

Škoda Karoq

Automobilka Škoda je největším výrobcem automobilů v ČR. Navazuje na historii slavné české prvorepublikové automobilky Laurin & Klement, která se v roce 1925 stala součástí strojírenského koncernu Škoda. Dnes je Škoda součástí ohromného automobilového koncernu Volkswagen a vozidla vyváží do celé Evropy.

Škoda Karoq - nástupce Škoda Yeti

V produktové nabídce automobilky Škoda najdeme také zástupce stále oblíbenější kategorie SUV. Prvním škodováckým “esuvečkem” byl model Škoda Yeti vyráběný v letech 2009 až 2017, který se jako první pyšnil parkovací kameroou. Na konci roku Yeti oficiálně nahradila novinka v podobě nového SUV modelu Škoda Karoq. Hned na začátku stejného roku si nový Karoq odnesl titul Auto roku 2018 v ČR.

Škodovka se rozhodla vybírat pro svá SUV jména končící písmenem Q. Slovo Karoq pochází stejně jako název dalšího SUV Kodiaq od původních obyvatel jihoaljašského ostrova kmene Aleutů. Karoq je přitom kombinací aleutských slov KAA‘RAQ a RUQ, v překladu znamenající auto a šíp.

Škoda Karoq - čtyři roky vývoje

Vývoj Škoda Karoq probíhal v Mladé Boleslavi, kde má Škoda vývojové centrum, a trval celkem čtyři roky. Je postavené na platformě, která je používána také pro modely Kodiaq, Octavia či Superb. Ačkoliv se jedná o SUV, vůz je zacílen primárně na ženské zákaznice.

Samotný vůz je odvozen od koncernového “dvojčete” Seat Ateca. Tvůrci se však snažili o maximálně odlišný vzhled, který pro Škoda Karoq navrhl český designér Jozef Kabaň držící se současného kubistického stylu. Oproti předcházejícímu modelu Yeti je Škoda Karoq o hodně delší i širší a disponuje prostornějším interiérem.

Zákazníci budou mít na výběr dva benzínové a dva dieselové motory. Základní benzínovým motorem bude 1.0 TSI s výkonem 85 kW, který není vybaven pohonem všech kol. Ten je součástí pohonné jednotky 1,5 TSI s výkonem 110 KW. Základním dieselovým motorem, rovněž bez pohonu 4x4, bude 1,6 TDI s výkonem 85 kW. Pohon na všechna čtyři kola mají až motory 2.0 TDI s výkonem 110 kW nebo 140 kW.

Pojištění vozidel pro Škoda Karoq

Chcete-li mít svůj vůz Škoda Karoq dobře pojištěný, je vhodné sjednat si nejen zákonné povinné ručení, ale také dobrovolné havarijní pojištění. Zatímco povinné ručení uhradí škody na majetku, zdraví a životě osobám, kterým provozem vozidla způsobíte újmu, havarijní pojištění kryje škody na vašem vlastním vozidle. Havarijní pojištění může do určité výše nahradit rozšířené povinné ručení, k němuž si dnes můžete připojistit také riziko střetu se zvěří, ale i krádeže či živelních událostí.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.