epojisteni logo

Škoda Rapid

Česká automobilka Škoda se může pochlubit dlouhou historií. Na počátku přitom stáli dva kamarádi s velkými sny. Založili velmi úspěšnou prvorepublikovou automobilku Laurin & Klement, která se v roce 1925 spojila s velkým plzeňským strojírenským závodem Škoda. Ta se po sametové revoluci stala členem koncernu Volkswagen Group a začala tak psát novou kapitolu moderních dějin.

Škoda Rapid - liftback pro mladé i staré

Liftback Škoda Rapid spadá do kategorie vozidel nižší střední třídy a jedná se o menší auto určené spíše do městského provozu. Rapid však nabízí pohodlnou jízdu i na dálnici, pokud zákazník neočekává příliš velké výkony. Chcete-li však úsporný vůz, který šetří spotřebou pohonných hmot a tudíž i vaši peněženku, je Rapid dobrou volbou.

První generace se začala prodávat v roce 2012 s tím, že vyplňuje poptávku po autě, který se nachází někde mezi modely Škoda Fabia a Škoda Octavia. Zatímco vzhledově a parametry se podobá spíše Octavii, jízdními vlastnostmi více připomíná Fabii. V nabídce je od roku 2012 stále první generace, která v roce 2017 prošla výrazným faceliftem. Změn se dočkala karoserie i interiér a vylepšený Rapid navíc získal i moderní asistenční systémy.

Škoda Rapid - simply clever

Škoda už několik let používá velmi povedený slogan “simply clever”, který lze přeložit jako “prostě chytrý”. Tím se myslí řada chytrých zařízení, které jsou v autech Škoda zakomponovány. Ani v modelu Škoda Rapid nechybí. Jedná se například o šikovné hrdlo palivové nádrže, do jehož krytu je zakomponovaná škrabka na led, vyjímatelný koš na odpad, nejrůznější viditelné i skryté přihrádky a kapsy či oboustranný koberec v zavazadlovém prostoru.

K mání je Škoda Rapid s benzínovými i dieselovými motory s výkonem od 63 kW až do 92 kW. Vedle standardního liftbacku je v nabídce sportovní verze Škoda Rapid Sport, která má oproti běžné verzi přepracovaný přední spojler a zadní nárazník. Škoda Rapid se také dodává na indický trh. Indická verze Škoda Rapid má odlišný design. Má odlišnou výbavu a zvýšený podvozek, který se lépe chová na horším terénu.

Pojištění vozidel pro Škoda Rapid

S provozem motorových vozidel souvisí celá řada nákladů. Nejedná se pouze o pohonné hmoty či servis, údržbu a opravy. Majitelé vozidel musí mít také sjednané povinné ručení, což je odpovědnostní pojištění. Pojišťovny nabízí povinné ručení na Škoda Rapid na míru a k tomu vám nabídnou i havarijní pojištění a další připojištění, které se postarají o komplexní pojistnou ochranu vašeho auta i vás.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.