epojisteni logo

Škoda Scala

Škoda má dlouhou a bohatou historii. Začalo to založením automobilky Laurin & Klement, která vyráběla úžasná prvorepubliková auta. V roce 1925 se spojili s plzeňskou Škoda. Škoda čtyřicetileté “pauzy” způsobené vládou jedné strany, která bránila vývoji. To naštěstí Škodu nezlomilo, a tak dnes patří k významným evropským automobilkám.

Škoda Scala - praktický rodinný vůz

Mezi nejnovější modely české Škody patří praktický rodinný vůz Škoda Scala. Ideální je pro ty, kteří nechtějí velkou Octavii, ale Fabia je pro ně zase příliš malá. Škoda Scala je větší než Volkswagen Golf, Opel Astra či Ford Focus a právě těmto konkrétním vozům konkuruje nejvíce. Výhodou je i příznivější cena.

První generace Škody Scala byla uvedena na trhu v dubnu 2019, je to tedy novinka na trhu. Uvažovalo se také o jménech Garde, Popular či Spaceback, ale nakonec byl vybrán název Scala znamenající žebřík či schody. Zde je to bráno ve smyslu pokroku vpřed. Jedná se o kompaktní hatchback nižší střední třídy, který nabízí pohodlné rodinné auto pro krátké i delší cesty. Vůz vyvíjeli v Mladé Boleslavi po dobu čtyř let a jeho oficiální představení proběhlo 6. prosince 2018 v Tel Avivu.

Škoda Scala - ani velká, ani malá

Rodinná škodovka Scala je postavená na platformě MQB A0 a je větší než Škoda Rapid. Jedná se vůbec o první škodovku, která je připojená na internet. V základní výbavě má středový displej a používá bezpečnostní asistenty - asistenta sledování slepého úhlu, Rear Traffic Alert, Crew Protect Assist, asistenta udržování jízdy v pruhu a parkovacího asistenta.

Škoda Scala má dva výbavové stupně - levnější Ambition a dražší, propracovanější Style. Co se týče motorizace, na výběr jsou tři benzínové a dva naftové motory. Převodovka může být manuální i automatická, pohon je pouze na přední nápravu. Benzínové motory jsou: 1.0 TSI o výkonu 70 kW, 1.0 TSI s vyšším výkonem 85 kW a 1.0 TSI DSG s výkonem 85 kW. Naftové motory jsou: 1.6 TDI o výkonu 85 kW a 1.6 TDI DSG o výkonu 85 kW.

Pojištění vozidel pro Škoda Scala

Provoz vozidel sebou nese velkou zodpovědnost. Každý den na silnicích dochází k nehodám. Chyby a omyly odnáší nevinní lidé. Aby byla jejich újma co nejnižší, náleží jim odškodné. K tomu je určené zákonné pojištění známé jako povinné ručení, které musí mít sjednané všichni vlastníci vozidel. Pro ochranu vlastního vozidla slouží havarijní pojištění, které se vztahuje na havárie, živelné události, krádež, vandalismus a další škody, u nichž je viník neznámý.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.