epojisteni logo

Škoda Superb

Škoda je nejúspěšnější česká automobilka, která významnou část produkce vyváží do celého světa. Historicky Škoda vychází z tradiční značky Laurin&Klement založené v roce 1895. Ta se třicet let po svém vzniku stala součástí strojírenského závodu Škoda, z něhož se vyvinula Škoda Auto. Vlajkovou loď automobilky dnes představuje model Škoda Superb.

Škoda Superb - nejprostornější český vůz

Model Škoda Superb spadá do kategorie střední/vyšší třídy a představuje jeden z nejprostornějších škodovek na současném trhu. Spousta prostoru je na předních sedačkách, na zadních sedačkách i v zavazadlovém prostoru. Každý člen posádky má pro sebe až neuvěřitelné množství prostoru, takže i nejvyšší lidé si nestěžují, že nemají prostor pro nohy nebo naráží hlavou do stropu.

Škoda Superb je prostorný a velmi komfortní vůz se špičkovou výbavou a skvělými jízdními vlastnostmi. Poprvé byl představen v roce 2001 na autosalonu v Ženevě pod názvem Škoda Montreux. Prodávat se začal na konci téhož roku. První generaci vystřídala druhá generace v roce 2008. Od roku 2015 se prodává už třetí generace, která v roce 2019 prošla faceliftem. Hlavní viditelnou změnou je nápis Škoda na zádi, který nahradil původní logo.

Škoda Superb - čtyři stupně výbavy a čtyři motory

Modernizovaná třetí generace Škoda Superb se nabízí ve čtyřech výbavových stupních. Nejlevněji vychází základní výbava Ambition. Po ní následují výbavy SportLine a Style. Nejdražší výbavu představuje výbava Laurin&Klement. Na výběr jsou dva benzínové a dva naftové motory a pohon na přední nápravu nebo na všechna kola. Převodovka už je pouze automatická.

Benzínové motory jsou: 2.0 TSI o objemu 1968 ccm a výkonu 140 kW a nejvýkonnější pohonná jednotka 2.0 TSI 4x4 o objemu 1995 ccm a výkonu 200 kW (268 koní). Naftové motory jsou: 2.0 TDI DSG o objemu 1968 ccm a výkonu 140 kW a 2.0 TDI DSG 4x4 o výkonu 140 kW (187 koní).

Pojištění vozidel pro Škoda Superb

Jezdit vlastním autem je pohodlné, ale nikoliv levné. Peníze jdou nejen do pohonných hmot, údržby a servisu, ale také do pojištění. Pro vozidla existují dva základní typy pojištění a celá řada doplňkových připojištění. Prvním typem je zákonné povinné ručení kryjící škody, které vlastník způsobí jiným a druhým typem je havarijní pojištění vztahující se na škody na vlastním vozidle. Z doplňkových připojištění jsou nejvyužívanější pojištění skel, pojištění úrazu řidiče či celé posádky a pojištění zavazadel.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.