Povinné ručení pro přívěsy za osobní auto

Povinné ručení pro přívěsy za osobní auto

Povinné ručení se týká nejen osobních a nákladních vozidel, ale také přívěsů. Ty sice nemají motor, ale způsobit nehodu mohou také. Povinnost sjednání povinného ručení proto platí jak pro osobní vozidel, tak i pro přívěsný vozík.

Povinné ručení pro přívěsný vozík

Do skupiny motorových vozidel, které jsou provozované na veřejných komunikacích, a proto musí mít sjednané odpovědnostní pojištění, patří také přívěsný vozík za osobní vozidlo. A to i přesto, že není vybavený motorem, a tudíž se nedokáže pohybovat vlastní silou.

Na druhou stranu má přívěs vlastní registrační značky a technický průkaz a je nutné je přihlásit do registru vozidel. Už z toho lze odvozovat, že povinné ručení bude k provozu přívěsu nezbytností.

Přívěsy za osobní auta se dělí dle hmotnosti na 2 typy:

  • lehké - do 750 kilogramů
  • těžké - nad 750 kilogramů

Cena povinného ručení pro přívěs za osobní auto

Zatímco u vozidla rozhoduje objem a výkon motoru, u přívěsu výši pojistného ovlivňují jiná kritéria. Roli ale hrají i osobní údaje o vlastníkovi přívěsu.

Kritéria ovlivňující cenu povinného ručení pro přívěsy:

  • hmotnost přívěsu
  • doba pojištění
  • bezeškodní průběh
  • věk a bydliště řidiče

Povinné ručení pro přívěsy za osobní auto a škody na vlastním vozidle

Poškodil vám váš přívěs vlastní vůz? V takovém případě vám povinné ručení pro přívěsný vozík k ničemu nebude. Z tohoto pojištění jsou hrazeny pouze škody, které vzniknou na majetku, zdraví či životě jiných osob.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 28

Mluví se o nás