Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Přehled o povinném ručení

Povinné ručení

  •  Porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven
  •  Najdeme a zařídíme Vám levnější povinné ručení
  •  85 % řidičů s námi ušetří na povinném ručení

Spočítat cenu

Povinné ručení přehled

Povinné ručení neboli také zákonné pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla musí mít uzavřené každý vlastník motorového vozidla, které je přihlášeno v registru vozidel. Tato povinnost se přitom vztahuje i na vozidla odstavená nebo nepoužívaná.


Porovnat povinné ručeníCílem povinného ručení je pojistná ochrana pojištěnce proti finančním škodám způsobených provozem motorového vozidla druhým nebo třetím stranám. Povinné ručení se vztahuje jak na škodu na majetku, tak na úhradu nákladů za léčení. Dokladem o uzavření smlouvy o povinném ručení je tzv. zelená karta. Ta je vydávána pojišťovnou řidiči, který je povinen ji vozit v pojištěném vozidle. Zelená karta obsahuje výčet zemí, na které se vztahuje územní platnost povinného ručení uzavřeného v České republice.


Vyberte nejlevnější povinné ručení

V současnosti poskytuje na našem trhu povinné ručení celkem 14 pojišťoven. Ty řidičům nabízí několik desítek variant zákonného pojištění vozidla. Přirozeně se jednotlivé nabídky pojišťoven cenově i rozsahově velmi liší. Správným výběrem povinného ručení tak můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně.


Podle čeho se odvíjí cena povinného ručení

Na cenu povinného ručení má vliv řada faktorů. Patří mezi ně například:

Platí ovšem, že jednotlivé společnosti určují cenu individuálně a různým faktorům přikládají různou váhu.


Bonus/malus

Nezanedbatelný vliv na cenu povinného ručení má také systém bonus/malus. Bonus neboli slevu na pojistném může pojištěný získat za každých 12 měsíců bez nehody. Za pojistnou událost pak naopak může být řidiči připsán malus, tedy navýšení pojistného. Obecně platí, že bonus za bezeškodní jízdu je mezi pojišťovnami přenositelný.


Slevy na pojistném

Kromě bonusu za bezeškodní průběh pojištění lze cenu povinného ručení snížit i jinými způsoby. Některé pojišťovny nabízí spoluúčast na pojistném plnění. Čím vyšší spoluúčast sjednáte, tím vyšší je sleva na pojistném. Část pojišťoven nabízí také slevy nebo jiné výhody řidičům, kteří si objednají povinné ručení online. Sleva také obvyklé platí, sjedná-li si řidič povinné ručení společně s havarijním pojištěním u jedné pojišťovny.


Porovnat povinné ručení


Porovnání cen povinného ručení 
Porovnat havarijní pojištění 
Mobilní web / Klasický web