Cestovní pojištění na Tureckou riviéru

Cestovní pojištění na Tureckou Riviéru

Cestovní pojištění na Tureckou riviéru

Turecko láká turisty na kontrast moderního světa a starověkých staveb. Navíc leží na pomezí evropské a arabské kultury, která se zde misí. Turecká riviéra se nachází mezi městy Alanya a Antalya na jižním pobřeží poloostrova Malá Asie. Turistům nabízí kromě odlišné orientální kultury i krásné antické památky, kilometrové písečné pláže, čisté moře a příjemné teplotní podmínky po celý rok.

cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Tureckou riviéru?

Stovky českých turistů každoročně míří na dovolenou na Tureckou riviéru, která slibuje nevšední zážitky spojené s poznáním odlišné kultury. Ne všichni však myslí také na své zdraví a bezpečí. Dovolená nemusí být probíhat vždy bez problémů, a proto je vhodné mít uzavřené kvalitní cestovní pojištění, která zajistí dostatečnou finanční oporu pro případy úrazů a onemocnění.

Cestovní pojištění se vztahuje právě na zdravotní rizika a kryje léčbu včetně všech nutných nákladů, mezi které patří léky, převozy, hospitalizace, zákroky či repatriaci. Navíc si k cestovnímu pojištění můžete sjednat řadu doplňkových připojištění. Mezi nejčastější patří pojištění zavazadel, úrazu a storna zájezdu. Chcete-li si sjednat kvalitní, a přitom levné cestovní pojištění, pak využijte sjednání pojištění online.

Spočítat
cestovní pojištění

Cestovní pojištění k platební kartě

Cestovní pojištění k platební kartě je výhodnou alternativou ke komerčnímu cestovnímu pojištění. Na běžné cesty do zahraničí, kde neplánujete provozovat rizikové sporty nebo nepotřebujete opravdu velmi dobré cestovní pojištění vám postačí. Ale nespoléhejte se na cestovní pojištění ke kartě. Banky často neposkytují plnohodnotné cestovní pojištění a dovolená na rizikových místech, jako jsou například horské oblasti, nebo v případě Turecké riviéry například místa na potápění. Tady už se vyplatí si sjednat kvalitní cestovní pojištění a k němu si zvolit i připojištění. I cestovní pojištění na lyžování mějte vždy sjednané zvlášť.

Stejně tak je dobré nevybírat vždy to nejlevnější cestovní pojištění. Vždy se podívejte i na to, co dané pojištění zahrnuje a jaké má možnosti dalšího připojištění a výši pojistného limitu. Také se může stát, že vám cestovní pojištění nebude stačit na pokrytí celkových nákladů na ošetření a část tak budete muset zaplatit sami.

kalkulačka
cestovního pojištění

Co dělat na Turecké riviéře?

Na Turecké riviéře si svou vysněnou dovolenou užijí ti, kteří si touží odpočinout na pláži a procházet se po tureckých městech, ale i ti, kteří mají rádi aktivní dovolenou. Ti první si užijí písečné pláže a po večerech mohou posedět v místních kavárnách a restauracích, kde zajisté ochutnají místní speciality, jako je pide (turecká verze pizzy) či některý z mnoha druhů kebabu. Vášniví sportovci zde zase mohou provozovat nejen běžné letní sporty, ale také vysokohorskou turistiku. Nedaleko Turecké riviéry se totiž nachází majestátní pohoří Taurus.

Z měst patří k těm nejkrásnějším města Perge, Aspendos, Thermessos a Chiméra. Milovníci přírody by neměli zapomenout na návštěvu národních parků Köprülü a Olympos. Krásné jsou také vodopády Dudensee v Analyi.

Abyste ocenili krásu tureckých pláží nemusíte být plážoví povaleči. Zajeďte si na pláž Patara, nejdelší tureckou pláž anebo podnikněte dobrodružnou cestu k pláži do údolí Motýlů (tady ale doporučujeme pevnou obuv a nemít strach z výšek).

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 15