epojisteni logo

Cestovní pojištění na horolezectví

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Horolezectví společně s vysokohorskou turistikou, speleologií, skialpinismem, lyžováním a snowboardingem na vyznačených trasách patří k tzv. rizikovým (adrenalinovým, extrémním) sportům, na které se běžné cestovní pojištění obvykle nevztahuje.


Jelikož se jedná o provozování sportovních aktivit za rizikovějších podmínek, je třeba si uzavřít speciální pojištění. Ne všechny pojišťovny takové pojištění nabízí a proto je třeba si zjistit, která ano a za jakých podmínek. Existují rovněž pojišťovny, které nabízí pojištění určené přímo pro všechny outdoorově aktivity provozované po celém světě.


U extrémních sportů, jako je právě horolezectví, je vhodné zvolit vyšší limit plnění. Vzhledem k podmínkám, v nichž je horolezectví provozováno je třeba v případě úrazu počítat s výrazně vyššími náklady na převoz, než je tomu u více veřejných prostor, jako jsou například sjezdovky.Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.