epojisteni logo
grand-canyon-usa

Ztracený fotoaparát na dovolené zachrání až pojištění

28. 7. 2015
|
Délka čtení: 8 min.

Ztracený fotoaparát na dovolené zachrání až pojištění

Mladá dvojice vyrazila na letní túru po horách. Sebou si vzali relativně drahý fotoaparát, aby si mohli zvěčnit krásnou okolní přírodu i sebe. Bohužel jim fotoaparát vypadl z rukou při výměně paměťové karty. Fotoaparát včetně fotografií tak skončil v kaňonů dvacet metrů pod nimi. Co teď?

Dvojice se vydala fotoaparát hledat. Kam mohli, společně sešli a místa důkladně prohlédli. Dokonce požádali skupinu horolezců o pomoc. Jednalo se však o profíky, kteří si za pomoci řekli nemalé peníze. Více, než je stál celý fotoaparát. Záchrannou akci odmítli a se ztrátou se museli smířit. Kdyby měli uzavřené pojištění, pojišťovna by jim uhradila alespoň cenu fotoaparátu.

Podobný, leč kurióznější případ se odehrál v Barceloně. Muž zavěsil fotoaparát na lavičku za šňůrku. Kolem však proběhl pes, fotoaparát rozverně chňapl do tlamy a prostě zmizel kdesi ve městě. Muž se nestačil divit, ale fotoaparát zpět již nezískal. Tento muž však měl uzavřené pojištění a peníze za cenný aparát získal od své pojišťovny. Ztracené fotky mu však žádná pojišťovna nahradit nedokáže.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Až 18 procentu Čechů vyráží na dovolenou nepojištěni

Statistiky pojišťoven uvádí ne zrovna pozitivní čísla. Téměř pětina Čechů považuje cestovní pojištění za nadbytečné a na cesty vyráží bez sjednaného adekvátního pojištění. Přitom však nemusí jít pouze o ztracený fotoaparát, ale také o škody na zdraví. Cestovní pojištění nijak náklady na dovolenou nezvýší, protože se pohybuje v desítkách korun za den. Samozřejmě, pokud je Vaše dovolená plná adrenalinové zábavy, je nutné počítat s vyšším rizikem a tedy i cenou pojištění.

Mnozí Češi si neuvědomují, že ztráta či zničení majetku je sice nepříjemná, ale ne zásadní. Ne tak jako peníze vynaložené na případnou léčbu nemoci či úrazu. V tomto případě se totiž může jednat o stovky tisíc korun, které musí poškozený zaplatit ze svého. Pokud tedy nemá uzavřené odpovídající cestovní pojištění.

O tom, že se nehody dějí, svědčí varující čísla pojišťoven. Například pojišťovna Generali uvedla, že v loňském roce poskytla pomoc klientům v 76 zemích a na 5 kontinentech. Zažívacími potížemi trpělo téměř 400 turistů, zánět dýchacích cest postihl dalších téměř 200 turistů a více než 100 turistům pokazil dovolenou zánět ucha. Výjimkou nejsou ani úrazy hlavy, zlomeniny nohou a rukou či úrazy trupu a kloubů. Více než sto lidí muselo být hospitalizováno a u třiceti případů klientů byla nutná repatriace.

Toto jsou však čísla uváděná pouze jednou pojišťovnou. Podobné statistiky si vede také dalších 10 pojišťoven. A v těchto statistikách nejsou vedeni ti, kteří žádné pojištění sjednané neměli. Ti si totiž péči museli uhradit z vlastní kapsy.

Jak a kde si cestovní pojištění sjednat?

Nad cestovním pojištění by se nemělo přemýšlet. Cestovní pojištění by mělo být automatickou součástí každé cesty do zahraničí byť na jeden jediný den. Doufat, že zrovna Vám se nic nestane, není zrovna rozumným řešením. Cestovní pojištění Vám může pomoci a především ušetřit nemalé finanční ztráty.

Sjednání cestovního pojištění na dovolenou je více než snadné. Učinit tak můžete na kterékoliv pobočce vybrané pojišťovny. Nebo si cestovní pojištění jednoduše uzavřete online. Během pár minut si porovnáte více nabídek a vyberete si takovou, která bude odpovídat náplni Vaší dovolené i peněžence. Pojištění je platné ihned po zaplacení pojistného.

Pozor si však dejte na smluvní podmínky, které si důkladně prostudujte. Pojištění by se mělo vztahovat na všechny plánované aktivity (např. adrenalinový sport, potápění, vysokohorská turistika či cyklistika). Vhodné je také zapřemýšlet nad pojištění osobních věcí a pojištěním odpovědnosti za způsobenou škodu. I Vy totiž můžete snadno způsobit škodu jiným osobám.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?