epojisteni logo
globus

Země, které byste měli alespoň jednou za život navštívit - 2. díl

20. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

V minulém článku  jsme si přiblížili některá místa v Kanadě a v Egyptě, která rozhodně stojí za navštívení. V tomto článku si přiblížíme další cestovatelsky zajímavá místa v Egyptě a následně také v Číně.

Luxor - muzeum pod širým nebem

Luxor se jinak také nazývá největším muzeem pod širým nebem. Jde o městečko v Horním Egyptě, které odráží vrcholné období faraonské civilizace.

V rámci města můžete navštívit Luxorské muzeum. Luxorský chrám, Muzeum mumifikace, Memnonovy kolosy a další místa.

I toto místo je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Za poznáním do Číny

Velice zajímavá místa, která stojí za návštěvu, nabízí také Čína. Její hlavní dominantou je bezesporu Velká čínská zeď, která byla vybudována mezi 14. a 17. stoletím. Zeď se táhne v délce 2004 km, přičemž se všemi odbočkami má celkem 8758,8 km. Původně zeď sloužila jako ochrana před mongolskými nájezdy. Dnes je hlavně turistickou atrakcí.

Po zdi se můžete projít,  a to hned v několika úsecích. Řada místních řemeslníků nabízí přímo na zdi možnost zakoupit si medaili, do které vám vlastnoručně vytesají vaše jméno a datum, kdy jste na zdi byli.

Velká čínská zeď

Sídlo císařů

Pokud chcete vidět, kde v dávných dobách bydleli císaři, navštivte Zakázané město. To se nachází  v Pekingu  a obsahuje 800 budov, mnoho zahrad a je obehnáno vodním příkopem. Celý prostor má rozlohu 720 000 metrů čtverečních.  Pokud tedy půjdete krásy města obdivovat ve skupince, pokuste se držet pohromadě. Místo je hojně navštěvováno turisty a je poměrně snadné se v něm jeden druhému ztratit.

Celé místo je v současné době prohlášeno za muzeum.

A proč název Zakázané město? Obyčejný obyvatel Číny se do města nikdy nesměl ani podívat. Celý komplex sloužil výhradně císaři a dvoru. A platilo to i obráceně. Kdo vstoupil do Zakázaného města, už nesměl nikdy odejít.

Dokonce ani císař nesměl kromě oficiálních návštěv opustit palác. A pokud císař zemřel, byly s ním pohřbeny i jeho konkubíny.

Vyrazit po vlastní ose, nebo s cestovní kanceláří?

Ať už se rozhodnete navštívit jakákoli místa, vždy před vámi bude ležet otázka, zda vyrazit po vlastní ose, nebo se svěřit do rukou cestovní kanceláře.

Cestovní kanceláře mají pevně daný program, ze kterého není možné uhnout, a bude se vám tak stávat, že pokud se někde budete chtít zdržet, nebo zajít kousek dál, než jen tam, kam sahá plán, nebude na to prostor. Na druhou stranu si nemusíte dělat starosti s organizací, dopravou a ničím dalším, cestovní kancelář to za vás zařídí. V případě, že cestujete sami, je to přesně naopak. Všude se můžete zdržet jak dlouho chcete, ale veškerá organizace je na vás.

Podrobně jsme se variantám cestování věnovali ve článcích “Jak na dovolenou bez cestovky” a “Cestování na vlastní pěst: jaké výhody má cestování bez cestovky”.

Nezapomeňte se pojistit

A při každé cestě se nezapomeňte řádně  pojistit. Základním kamenem cestovního pojištění je tzv. pojištění léčebných výloh.  To zahrnuje lékařské ošetření, zákroky, operace, zkrátka vše, co se vám může přihodit po zdravotní stránce během dovolené.

Pojišťovny obvykle nabízejí toto pojištění s různými limity  v několika balíčcích. Obecně se udává, že pro cesty do okolních států stačí limit pojištění léčebných výloh okolo 3 000 000 Kč. Pokud cestujete po Evropě trochu dále, doporučuje se nastavit si limit okolo 6 000 000 Kč.  Čím dále jedete, tím vyšší by pojistný limit měl být.

Speciální kategorii pak představuje cesta do USA. Tam jsou totiž náklady na ošetření  velmi vysoké a pro takové turistické cesty se proto doporučuje pojistný limit okolo 100 000 000 Kč, případně neomezený, které mají některé pojišťovny rovněž v nabídce.

Kromě toho si pak řadu dalších rizik můžete připojistit. Jde například o úrazové pojištění, pojištění storna cesty, zavazadel, rizikových sportů atd.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?