epojisteni logo
blog-kooperace

Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

Změny jsou pouze kosmetické

Akvizice UNIQA Insurance Group a společnosti AXA není v našich podmínkách nic neobvyklého. V minulosti tohoto unikátního spojení využili také další velcí hráči na trhu bankovnictví a pojišťovnictví (např. Česká pojišťovna a Generali).

Jak sami zástupci zmíněných pojišťoven dodávají, začlenění společností AXA do skupiny UNIQA pro jejich klienty neznamená žádné zásadní změny a z jejich strany tak není potřeba podnikat žádné kroky navíc. 

Beze změny tak zůstávají například veškeré  pojistné  smlouvy klientů a v ní sjednané pojistné podmínky, číslo účtu, variabilní symbol a ostatní platební údaje pro platby pojistného, přihlašovací údaje do klientského Osobního účtu prostřednictvím online portálu i obchodní jméno a kontaktní údaje  společnosti AXA pojišťovna a.s.

Změny se týkají pouze pobočkových sítí, které budou nově  označeny logem UNIQA a sídla společnosti, které nově najdete na adrese Evropská 810/136, 160 00 Praha 6. Nově bude nutno užívat také novou adresu pro přístup do online účtu, který od 15. 1. 2020 najdete na webové stránce moje.uniqa.cz.  

axa se mění na uniqa

Od 15. 1. 2020 se mění názvy některých produktů

V souvislosti s výše uvedeným budou s účinností k 15. 1. 2021 změněny také názvy některých pojistných produktů. Například produkt AXA Progrese se přejmenuje na TOP Progrese, AXA Zdraví pak bude nově vystupovat pod názvem TOP Zdraví a Renta se bude nově jmenovat Cofidis Renta

V tomto případě je potřeba zmínit, že pro klienty, kteří mají zmíněné produkty sjednané, se jejich přejmenováním nic nemění, proto není potřeba provádět žádné dodatečné úkony navíc. 

Stav pojistné smlouvy/pojistných smluv si klienti obou pojišťoven můžou zkontrolovat přes online Osobní účet na moje.uniqa.cz. Číslo smlouvy a heslo zůstává stejné, na jaké byli zvyklí u Osobního účtu Moje AXA.

Další změnou, která vstoupí v platnost 15. ledna 2021, je přejmenování penzijní a investiční společnosti ze skupiny AXA na UNIQA. Změny se dočkají i životní  a  neživotní pojišťovny AXA, které se do konce července 2021 také přejmenují na UNIQA.

Do konce roku 2021 se potom celý proces fúze dokončí a formálně bude ukončeno působení značky AXA v České republice, na Slovensku a v Polsku. Pro snazší orientaci pak v horizontu roku dojde i ke sjednocení produktové a servisní nabídky.

Unikátní spojení je zárukou kvalitních služeb

Závěrem je potřeba dodat, že výše uvedené změny se nijak nedotýkají  současných  klientů společnosti UNIQA pojišťovna, a.s. 

Naopak klienti společnosti AXA budou moci v průběhu druhé poloviny roku 2021 pro vyřízení svých požadavků využívat také síť již existujících poboček společnosti UNIQA.

UNIQA, jakožto přední evropská pojišťovací skupina, vytvořila díky spojení se značkou AXA jednu z největších a nejsilnějších finančních společností na trzích v Česku a na Slovensku.

Dlouholeté zkušenosti UNIQA Insurance Group a společnosti AXA jsou proto i do budoucna závazkem a zárukou poskytování produktů a služeb té nejvyšší kvality.

Domov v bezpečí

Chraňte svůj domov před špatným počasím

Máte strach, že váš domov zasáhne požár, povodeň, tornádo či jiný živel? Pojištění majetku vám pomůže s vyrovnáním těchto finančních škod na vašem majetku. Sjednejte si výhodnou nabídku pojištění přes naši online kalkulačku. Jednoduše do pár minut.


Vendula Flassig VráblováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • odtah-vozu
  24. května 2024|Jana Březinová
  Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

  Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.