epojisteni logo
blog-kooperace

Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

Změny jsou pouze kosmetické

Akvizice UNIQA Insurance Group a společnosti AXA není v našich podmínkách nic neobvyklého. V minulosti tohoto unikátního spojení využili také další velcí hráči na trhu bankovnictví a pojišťovnictví (např. Česká pojišťovna a Generali).

Jak sami zástupci zmíněných pojišťoven dodávají, začlenění společností AXA do skupiny UNIQA pro jejich klienty neznamená žádné zásadní změny a z jejich strany tak není potřeba podnikat žádné kroky navíc. 

Beze změny tak zůstávají například veškeré  pojistné  smlouvy klientů a v ní sjednané pojistné podmínky, číslo účtu, variabilní symbol a ostatní platební údaje pro platby pojistného, přihlašovací údaje do klientského Osobního účtu prostřednictvím online portálu i obchodní jméno a kontaktní údaje  společnosti AXA pojišťovna a.s.

Změny se týkají pouze pobočkových sítí, které budou nově  označeny logem UNIQA a sídla společnosti, které nově najdete na adrese Evropská 810/136, 160 00 Praha 6. Nově bude nutno užívat také novou adresu pro přístup do online účtu, který od 15. 1. 2020 najdete na webové stránce moje.uniqa.cz.  

axa se mění na uniqa

Od 15. 1. 2020 se mění názvy některých produktů

V souvislosti s výše uvedeným budou s účinností k 15. 1. 2021 změněny také názvy některých pojistných produktů. Například produkt AXA Progrese se přejmenuje na TOP Progrese, AXA Zdraví pak bude nově vystupovat pod názvem TOP Zdraví a Renta se bude nově jmenovat Cofidis Renta

V tomto případě je potřeba zmínit, že pro klienty, kteří mají zmíněné produkty sjednané, se jejich přejmenováním nic nemění, proto není potřeba provádět žádné dodatečné úkony navíc. 

Stav pojistné smlouvy/pojistných smluv si klienti obou pojišťoven můžou zkontrolovat přes online Osobní účet na moje.uniqa.cz. Číslo smlouvy a heslo zůstává stejné, na jaké byli zvyklí u Osobního účtu Moje AXA.

Další změnou, která vstoupí v platnost 15. ledna 2021, je přejmenování penzijní a investiční společnosti ze skupiny AXA na UNIQA. Změny se dočkají i životní  a  neživotní pojišťovny AXA, které se do konce července 2021 také přejmenují na UNIQA.

Do konce roku 2021 se potom celý proces fúze dokončí a formálně bude ukončeno působení značky AXA v České republice, na Slovensku a v Polsku. Pro snazší orientaci pak v horizontu roku dojde i ke sjednocení produktové a servisní nabídky.

Unikátní spojení je zárukou kvalitních služeb

Závěrem je potřeba dodat, že výše uvedené změny se nijak nedotýkají  současných  klientů společnosti UNIQA pojišťovna, a.s. 

Naopak klienti společnosti AXA budou moci v průběhu druhé poloviny roku 2021 pro vyřízení svých požadavků využívat také síť již existujících poboček společnosti UNIQA.

UNIQA, jakožto přední evropská pojišťovací skupina, vytvořila díky spojení se značkou AXA jednu z největších a nejsilnějších finančních společností na trzích v Česku a na Slovensku.

Dlouholeté zkušenosti UNIQA Insurance Group a společnosti AXA jsou proto i do budoucna závazkem a zárukou poskytování produktů a služeb té nejvyšší kvality.

Domov v bezpečí

Chraňte svůj domov před špatným počasím

Máte strach, že váš domov zasáhne požár, povodeň, tornádo či jiný živel? Pojištění majetku vám pomůže s vyrovnáním těchto finančních škod na vašem majetku. Sjednejte si výhodnou nabídku pojištění přes naši online kalkulačku. Jednoduše do pár minut.


Vendula Flassig VráblováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.