epojisteni logo
australie

Vydejte se objevovat Oceánii: Známé i neznámé ostrovy a co na nich zažít?

2. 3. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Oceánie – zeměpisný a kulturní celek rozkládající se v Tichém oceánu patří politicky k Austrálii (oficiálně jde o největší ostrov Oceánie), geograficky jde ale o zcela samostatnou část, jejíž součástí je asi 20 000 tichomořských ostrůvků. Seznamte se s těmi nejkrásnějšími ostrovy Oceánie a zjistěte, co tady během dovolené podniknout.

Moorea: Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie je mnohými považována za skutečný ráj na zemi, který se může pochlubit tím nejmodřejším a nejkrásnějším mořem vůbec. Magická přitažlivost zdejších ostrovů na vás zapůsobí všemi smysly a zároveň vás pohltí svojí neskonalou krásou. Jedním ze skvostů je i ostrov Moorea, který láká na kouzelné pláže i adrenalinový zážitek v podobě  krmení žraloků.  Navštivte farmy na černé perly, které se rodí jen v Polynésii nebo nejkrásnější zátoky světa, známé z filmu Bounty.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Rarotonga: Cookovy ostrovy

Dalším skvostem je ostrov Rarotonga, která geograficky náleží ke Cookovým ostrovům. Tenhle malebný ostrůvek má na obvod pouhých 32 kilometrů, přesto patří k těm nekouzelnějším ostrovům světa. Navštivte nejkrásnější pláž ostrova Muri  na jihovýchodě, vydejte se na kole okolo Rarotongy nebo si půjčte na pár hodin kajak a obeplujte ostrov dokola. Další zábavou je hromadné grilování na některém z ostrůvků, které je nabízeno místními cestovními kancelářemi. Vydejte se i na nejvyšší horu Te Manga

 • Ještě než vyrazíte: Pokud se chcete oddávat adrenalinové zábavě, nezapomeňte si ke své cestovní pojistce sjednat i pojištění pro extrémní sporty.


_

Nová Guinea: Carpentarský záliv

Druhý největší ostrov světa, jehož rozloha přibližně odpovídá Turecku, leží v Melanésii nedaleko severního pobřeží Austrálie. Právě na divokém a nespoutaném ostrově se nachází nejvyšší hora Oceánie Puncak Jaya  se 4884 metry. Ostrov láká na neuvěřitelnou kulturní rozmanitost a domorodé bohatství. Setkat se tady můžete s více než 850 domorodými jazyky a živočichy i rostlinnými druhy, které nebyly doposud objeveny. Etnickou pestrost podtrhují pomalované tváře místních, barevné oděvy a šperky z přírodních materiálů i všudypřítomnost hudby.

Bora Bora: Francouzská Polynésie

Okouzlující „Perla Pacifiku“ je vzdálená asi 280 kilometrů od Tahiti – největšího ostrova této skupiny. Poloatol Bora Bora se rozkládá uvnitř korálového útesu, což je skvělá zpráva pro milovníky potápění a šnorchlování. Pobřeží Bora Bora lemují kokosové palmy, v jejichž stínu rostou ibišky. Turisté se tady vydávají na horu Mt. Pahia, odkud se jim naskytne panoramatický výhled na skvrnité tyrkysové laguny a ostrůvky s bělostným pískem. Milovníci adrenalinových zážitků jistě ocení možnost kitesurfingu a parasailingu nebo plavání se zdejšími želvami.

Upolu: Samoa

Jeden z méně známých, přesto však kouzelných ostrůvků je i Upolu. Ostrov najdete v jižním Pacifiku v souostroví Samoa. Zajímavý je hned z několika důvodů. Žije tady údajně ten vůbec nejmenší pavouk na světě (arachnofobici jistě jásají) a najdete zde i nejkrásnější přírodní bazén na planetě. Je jím jezírko To Sua, které s oceánem spojuje podmořský tunel neustále měnící výšku hladiny. Jakmile jezírko spatříte, začnete lapat nejen po dechu, ale zejména po spoušti fotoaparátu. To Sua totiž patří mezi nejfotografovanější a nejmagičtější místa na naší planetě.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?