epojisteni logo
Kanada-salmon-glacier

Program Work and Travel: Jak to funguje a co budete potřebovat? (2. díl)

10. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

V minulém článku jsme si přiblížili program Work and Travel pro cestování do USA. V tomto článku poukážeme na další informace, které je dobré vědět a představíme si podobný program pro Kanadu.

Letenku si platíte sami

Letenku do USA i zpět domů si platíte sami. Agentura vám maximálně pomůže s výběrem a 

rezervací.  Následně absolvujete předodletovou schůzku  a pak už vás čeká jen odlet. Standardně pak pobyt probíhá tak, že až 4 měsíce pracujete na domluvené pracovní pozici a následně až 30 dnů můžete cestovat po celém USA. Celkem tak v Americe můžete strávit až 5 měsíců. Záleží ale na tom, jak dlouho budete pracovat. Cestovatelská část má vždy maximálně 30 dní. Pokud tedy pracujete jen 3 měsíce, můžete v Americe být maximálně 4 měsíce.

Pozornost věnujte i zdravotnímu pojištění. Po dobu, kdy budete v zahraničí pracovat, bývá pojištění v ceně služeb, které si u agentury platíte. Po dobu vašeho cestování už ale standardně bývá vše na vás a musíte si zdravotní pojištění zajistit sami.

Na zkušenou do Kanady

Podobný typ programu je nabízen i v případě, že chcete vycestovat na zkušenou do Kanady. Tam to ale funguje trochu jinak. Program se předně jmenuje Working Holiday. A má i trochu jiné podmínky  přijetí. Přístupný je všem ve věku od 18 do 35 let, kteří mají čistý trestní rejstřík a alespoň základní znalost anglického jazyka. 

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Vše záleží na vízu, která se losují

K zajištění všeho potřebného můžete opět využít českou agenturu, která vám s tím pomůže. S tou podepíšete smlouvu a následně společně vytvoříte váš profil, abyste se stali dobrým kandidátem na získání víz. Bez těch se totiž do Kanady na tento program nedostanete. Naneštěstí je program nastaven tak, že účastníci, kteří dostanou možnost i o účast v programu zažádat, jsou vybírání losem. 

Pak nastávají dvě varianty. V té první vás vylosují, zažádáte si o víza a agentura vám pomůže s vyplněním žádosti. Ve druhé variantě se na vás štěstí neusměje. To znamená, že to letos nevyjde a můžete to zkusit znovu příští tok. V takovém případě vám agentura samozřejmě vrátí 100 % ze zálohy, kterou jste jí předem dali. 

work and travel

Víza také nemusíte dostat

Vylosování ještě automaticky neznamená, že vám víza budou přidělena. Pouze máte možnost si o vízum zažádat. Pokud jej následně dostanete, doplatíte zbylé poplatky podle programu, který jste si vybrali. Následuje, stejně jako v případě cesty do USA, pohovor se zaměstnavatelem, případně jen s partnerskou agenturou a následně odlet do Kanady.

Nejde o to vydělat si peníze

Celý program je myšlen spíše jako “do světa na zkušenou”, než jako možnost vydělat si takto šikovně dost peněz. Do programu totiž musíte i docela dost peněz investovat.  Za poplatky agentuře, americkému sponzorovi a za letenku můžete dohromady dát i okolo 50 000 Kč. A peníze, které na Work and Travel vyděláte, zase vložíte do cestování, pokud budete chtít v dané zemi něco vidět. 

V případě Kanady jsou ceny velice podobné. Registrační poplatek u české agentury vyjde i na 5000 Kč, následné poplatky partnerské agentuře v zahraničí i na 1000 dolarů. S připočtením ceny letenky jste prakticky na totožné ceně.

Platit si budete muset také ubytování a stravu. Agentura vám pomůže maximálně se zprostředkováním ubytování, ale kauce a nájem už jdou za vámi. Celkem vás tedy zkušenost může vyjít i na 100 000 Kč.  

A není to ani o dovolené

Řadě studentů podobná nabídka učaruje a podlehnou iluzi, že jedou do zahraničí na několikaměsíční dovolenou. Tak tomu ale není. Před samotným přihlášením do programu proto věnujte čas pročtením recenzí a zkušeností těch, kteří už tam byli. Pokud někoho takového máte v okolí, vyzpovídejte ho. 

Můžete překvapivě zjistit, že práce je rutinní a možná až nezajímavá a nudná, pro někoho i fyzicky náročná, když stojí přes 8 hodin denně na nohou. A z této části bohužel není možné se nijak ulít.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?