epojisteni logo
hory

Počet úrazů na rakouských sjezdovkách roste

22. 2. 2019
|
Délka čtení: 6 min.

Počet úrazů na rakouských sjezdovkách roste

Mohlo by se zdát, že díky vysoké informovanosti jsou si lidé vědomi rizik, která jim na zimní dovolené hrozí. Realita je však taková, že si lidé tato rizika vůbec nepřipouští a jednoduše se domnívají, že jim se přece nic špatného nemůže přihodit. Výsledkem je fakt, že počty úrazů narůstají, pojištění nikoliv.

Rakousko je úžasná země, která se pyšní velkým množstvím přírodních krás včetně vysokých hor. Zejména v zimě se rychle naplní známá lyžařská střediska. Turisté z celého světa do Alp míří strávit svou každoroční zimní dovolenou. Češi nejsou žádnou výjimkou, vždyť rakouské Alpy máme doslova “za bukem”.

Počet úrazů na sjezdovkách drasticky narůstá, počet uzavřených smluv o cestovním pojištění tomu však neodpovídá. Lidé cestovní pojištění podceňují a na hory vyráží bez odpovídající pojistné ochrany. Na druhou stranu si pořizují supermoderní vybavení a přeceňují své schopnosti. Lyžovat přece zvládne každý.

Na sjezdovkách se pohybují různí lidé a zdaleka ne každý zná pravidla bezpečného lyžování a pohybu na sjezdovkách. Někteří je znají, ale nerespektují. Problému je celá řada. Někteří lyžaři si neumí připravit vybavení a na sjezdovky se pouští bez jakékoliv rozcvičky. Spousta lyžařů se na sjezdovkách pohybuje neopatrně a nesledují, co se kolem nich děje. Menší skupinu rizikových lyžařů tvoří ti, kteří jezdí rychle a agresivně.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Za chyby se platí

V tomto případě to platí dvojnásob. Za chybu může člověk zaplatit trvale poškozeným zdravím i doživotním zadlužením. Bohužel není neobvyklé, že lidé na dovolenou vyráží nepojištění. Tedy oni pojištění jsou, spoléhat se však na evropský průkaz pojištění není ideální. Ošetření a léčbu vám nikdo neodmítne, bez komerčního pojištění se však můžete “těšit” na mastný účet.

„Finanční důsledky úrazů na lyžích mohou být opravdu dramatické a nejsou kryty ze zákonného úrazového pojištění,“ uvedl Manfred Rapf, člen vedení Wiener Städtische Versicherung (VIG) a zástupci českých pojišťoven jeho slova potvrzují. Využije-li zraněný pomoci horské služby při vyprošťování a záchraně, převozu vrtulníkem, operace a dlouhý pobyt v nemocnice, mohou se náklady vyšplhat do stovek tisíc až milionů korun.

Buďte zodpovědní a myslete na své zdraví. Dodržujte pravidla bezpečného lyžování a ohled berte také na ostatní lyžaře. Se sjednaným pojištěním máte vždy jistotu, že o vás bude perfektně postaráno, aniž by vás to ohrozilo po finanční stránce.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 14. června 2024|Jana Březinová
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Letní prázdniny jsou za dveřmi, a to znamená čas na rodinnou dovolenou. Ať už plánujete výlet do zahraničí nebo dovolenou v tuzemsku, měli byste si být vědomi rizik, která na vaše ratolesti číhají. Děti jsou náchylnější na úrazy i onemocnění, a proto by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění.

 • Cestovní pojištění - pas a stetoskop
  13. června 2024|Jana Březinová
  Cestovní doklady pro děti

  Už dávno neplatí, že je nutné dítě zapsat do občanského průkazu nebo cestovního pasu jednoho z rodičů, aby mohlo vyrazit za hranice. Dítě potřebuje svůj vlastní cestovní doklad. Pro cesty po EU stačí občanský průkaz, do světa je nutný cestovní pas.

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?